Junioři: Další výhra v řadě!

HC Energie Karlovy Vary - HC Lev Hradec Králové 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
K a r l o v y V a r y - I ve třetím duelu získali Karlovarští další tři body do ligové tabulky a stále jsou bez ztráty bodu. V dnešním zápase otevřel skóre již v 35. vteřině Pavel Kuběna, který přesně zamířil i svoji druhou trefu, a stal se tak nejvýraznějším hráčem na kluzišti. Domácí ustáli i závěrečný nápor hostí, a uhráli tak cenné třetí vítězství v řadě.
Extraliga juniorů, 3. kolo, čt 14.9.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Hr.Králové
3:2
2:2, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 1. Kuběna (Budínský), 6. Kuběna, Tomiš (Zucker, Baran) - 3. Šimoníček (Petružálek, Bendík), 14. Hanousek Michael (Šimoníček). Vyloučení: 8:6 . Diváci: 63. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2
Karlovy Vary: Benda – Brňák, Mašek, Schmidt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal, Přindiš – Šnajdr, Bauer, Zucker, Kuběna, Baran, Smolík, Sláma, Tomiš, Mareček, Rohan, Budínský, Topinka
Hr.Králové: Rýdl – Černák, Seidl, Rozlivka, Kotrč, Macháček, Samec, Hanousek Jiří, Hanousek Michael – Šejnoha, Kohout, Zadina, Hloušek, Bendík, Janoušek, Pochobradský, Pospíšil, Ropický, Petružálek, Šimoníček, Fiedler

Hned od úvodního buly se hrálo velice aktivně. Na světelné tabuli svítil čas 0:35, když se po závaru před hostující brankou ve skrumáži nejlépe zorientoval Pavel Kuběna po nahrávce Víta Budínského. Ovšem radost domácích trvala pouhé dvě minuty. Po chybě domácího brankáře, kdy mu pomalý kotouč proklouzl mezi betony, vyrovnal hostující Jiří Šimoníček. V čase 4 :10 si šel domácí Tomáš Schmidt sednout na dvě minuty za hákování a hosté mohli rozehrát svou první přesilovku. Ovšem Pavel Kuběna sebral ve středové části kotouč jednomu z hradeckých útočníků a vydal se na samostatný únik podél pravého hrazení. Najel si mezi kruhy a beckhandovým blafákem pohodlně k tyči zakončil. Poté už obě dvě mužstva hráli jen na šance bez gólů a domácí ubránili minutové oslabení 3:5, ovšem v čase 13:49 se už bohužel přesilovce neubránili. Tato početní výhoda trvala pouhé čtyři vteřiny, když od modré vypálil Michael Hanousek a trefil se Bendovi mezi betony. V závěru třetiny pěknou ranou od modré pohrozil karlovarský Pavel Kuběna, avšak Rýdl beton nepřekonal.

Druhá třetina byla výrazně chudší jak na branky, tak na příležitosti. Hrál se především obranný hokej, skoupý na vyložené a alespoň náznakově povedené šance. Výjimkou snad byla jen Baranova tyč trefená ve 24. minutě. Hosté měli také jednu velice dobrou příležitost ke skórování, když Martin Petružálek držel na své holi kotouč odražený od zadního hrazení přesně před Bendovu brankou. Domácí brankář se však stačil včas přemístit a zamezit tak jisté brance. Zvýšit mohl i karlovarský Pavel Kuběna, který se prosmýkl od pravého mantinelu až před brankáře, kterého si položil na záda, avšak zcela odkrytou klec minul.

Trenér domácích svým svěřencům během přestávky jistě domluvil, poněvadž se na hosty snesl doslova uragán ofenzívy. Ve 42. minutě byl za hákování vyloučen hostující Rozlivka a podařenou přesilovku mohl zakončit domácí Budínský, kdy na přesnou nahrávku přes celou šířku kluziště zareagoval velice povedenou a přesnou dělovkou z první. Rýdl se však stačil přemístit. Ofenzivní smršť přinesla své ovoce o dvě minuty později. David Zucker obkroužil hostující branku a nahrál před ní na volného Norberta Tomiše, který se z první nemýlil a Rýgla překonal k levé tyči. Hostující se až do konce poslední části snažili o vyrovnání, avšak karlovarská obrana v čele s brankářem jim nic nedovolila. Nepomohlo ani závěrečné powerplay, a tak karlovarští junioři vyhrávají svůj třetí zápas a v tabulce mají již 9 bodů.

Jiří Seidl, trenér Hradce Králové : Dnes to bylo vyrovnané utkání, minimálně na ten jeden bod jsme měli, jenže Vary měly větší stěstí v koncovce. První branka byla z mého pohledu docela sporná, ale naneštěstí pro nás byla uznaná.

Mikuláš Antonik, trenér Karlových Varů : Trápili jsme se celý zápas, moc nám nepomohla ani první branka, která přišla moc rychle. Soupeř hrál dobře, i když v podvědomí jsme měli menší podcenění. Důležité je, že jsme nakonec uhráli důležité tři body a i když je na naší straně ještě spousta chyb, s výsledky dosavadních tří zápasů jsem maximálně spokojen.