Junioři: Domácí nestačili na olomoucké mladíky

HC Energie Karlovy Vary - HC Mora Olomouc 3:4 (2:1, 0:2, 1:1) V nepříliš pohledném, ovšem na góly bohatém utkání nastoupili karlovarští junioři s jasným cílem a to vyhrát. To se nezačalo plnit již od začátku střetnutí, kdy karlovarskou obranu překvapil hostující Ondřej Šula rychlým gólem. V první třetině stačili ještě domácí vyrovnat a vstřelit i vedoucí branku z hole Víta Budínského . Ve druhé třetině Olomoučtí dokázali vstřelit dvě branky, ovšem v poslední dvacetiminutovce dokázala Energie opět vyrovnat.Poslední slovo měl ale už hostující celek a i přes sympatickou hru bez brankáře s množstvím šancí se Karlovým Varům nepodařilo urvat ani bod.
Extraliga juniorů, 25. kolo, so 26.11.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Olomouc
3:4
2:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Zucker (Bauer), 11. Budínský(Schmidt), 50. Mašek (Sláma) - 3. Šula (Čuřík), 28. Handl(Křesina), 38. Čuřík, 54. Rajnoha Michal (Čuřík). Rozhodčí: Froněk - Sulo, Bertik. Vyloučení:8:6. Využití: 1:1. Diváci: 45. Průběh utkání: 2:1, 0:2, 1:1.
Karlovy Vary: Benda – Brňák, Satora, Mašek, Štourač, Kloz, Schmidt – Bušta, Hamerle, Kuběna, Sláma, Gasparik, Sedláček, Bauer, Budínský, Zucker
Olomouc: Adamec – Šrámek, Bradáč, Plch, Křesina, Protivný, Rajnoha Michal, Paška, Janáček - Čuřík, Tobiáš, Rak, Luňák, Bártek, Frais, Handl, Klimovič, Koutný, Šula, Kovalský, Rajnoha Kamil

Domácí začali první třetinu velice aktivně a už mohli od třetí minuty vést, když to mezi betony hostujícího brankáře zkoušel Petr Gasparik. Jenže půl minuty na to přišla studená sprcha od Olomouckého Ondřeje Šuly , kdy ho Jakub Čuřík pasem přes půl hřiště vybídl k samostatnému úniku a i přes dotěrnost dvou karlovarských obránců se mu podařilo se štěstím prostřelit Brankáře Bendu pod jeho levým betonem. Ani ne za dvě minuty dávají Karlovy Vary vyrovnávající branku prostřednictvím Davida Zuckera , kdy mu nahrával Jan Bauer z poza branky a vyrovnávající střelec se mohl radovat z přesné střely k levé tyčce od levého kruhu. Přesně v půlce první dvacetiminutovky dával další gól domácí Vít Budínský, kdy se od zadního mantinelu až k němu odrazila tvrdá střela od Tomáše Schmidta a střelou z první dal domácí střelec pokyn na hostující trestnou lavici, že se může Petr Plch, který si zde odpykával trest za hákování už vrátit do hry. O dvě branky mohly Vary vést ve 14. minutě, kdy únik domácího Lukáše Bušty hasil na brankové čáře brankář Adamec. Olomoučtí hráči nepřekvapovali domácí žádnými nebezpečnými šancemi, naopak dvě a půl minuty před koncem první třetiny mohl zvýšit opět Budínský z velmi ostrého úhlu, ale Adamec se štěstím chytá. To byla poslední z šancí na obou stranách a obě mužstva odcházely do kabin za výsledku 2:1.

Ačkoliv se zdálo, že Olomouc bude chtít vývoj zápasu nějak zkorigovat, nic tomu nenasvědčovalo. Karlovarským se nedařily střelecké šance, Olomoučtí hráli tvrdě, za co je Hlavní sudí Froněk častokrát trestal. V minutě 28. to hodně netradičně zkoušel jeden z hostujících útočníků, když chtěl přelstít brankáře Bendu z poza jeho vlastní branky. Ovšem Benda se nachytat nenechal. Jakoby tato šance vzbudila olomoucké juniory a ti půl minuty nato vsítili z přesilové hry branku, kdy se od Bendy k odraženému puku nejrychleji dostal Pavel Handl a ránou z první prostřelil domácího gólmana. Karlovy Vary se dostaly do ještě větší deprese a jediná šance k vyrovnání byl únik Tomáše Slámy ve 47. minutě, ale Adamec vystihl včas jeho protipohyb. Přesně minutu nato po objetí Bendovy branky a přesného zakončení k levé tyčce rozveseluje hostující hráče Jakub Čuřík. Druhá třetina přinesla střelecké trápení na domácí straně,tvrdou hru ze strany hostujících a nepěkný rozkouskovaný hokej.

V třetině poslední bylo na domácích hokejistech vidět jasné zlepšení oproti druhé dvacetiminutovce a chuť na vítězství. Radost ze vstřeleného gólu mohl způsobit Tomáš Sláma v obrovské šanci, ovšem nahrávku a následné skórování do prázdné klece netrefil. Přeci jenom se Karlovy Vary dočkaly a po krásné nahrávce Tomáše Slámy se radoval po střele z první nikým nehlídaný Ondřej Mašek . Takže vyrovnáno. Karlovým Varům tento důležitý gól patrně pomohl a daly se tak do velkého tempa a náporu. Ovšem v 54. minutě přišla už druhá ledová sprcha na karlovarské hokejisty, když se k trochu nešťastně odraženému kotouči od karlovarského brankáře dostal jako první Michal Rajnoha a mohl tak pohodlně skórovat do odkryté klece. Dvě minuty nato to zkoušejí Vary bez brankáře. Za tak relativně krátkou chvíli si dokázaly vytvořit bezpočet dobrých šancí, ovšem hostující brankář i celé mužstvo bylo pozorné a jen vyhazovalo kotouče směrem k domácí prázdné brance. Asi nejblíže k vyrovnání měl Petr Gasparik, jenže brankář Adamec vyráží. Vzápětí siréna ohlašuje konec utkání a tak se Karlovy Vary nemohou radovat ani z bodu.

Mikuláš Antonik (trenér HC Energie Karlovy Vary): Tak dnešní utkání bych zhodnotil špatně, častokrát jsme naprosto zbytečně faulovali a tím se připravovali o spousty sil. Navíc jsme neproměňovali šance a tím nabídli soupeři dva body, které si od nás také odváží.

Kamil Přecechtěl (trenér HC Olomouc): Z mého pohledu to bylo velice bojovné utkání, dobře nám zachytal brankář i obranná činnost byla na velice dobré úrovni a nakonec jsme daly i nějaké ty góly. V posledních zápasech toho totiž málo dáváme. V poslední třetině jsme měli navrch,takže jsme po zásluze to utkání otočili. Se zápasem mohu být určitě spokojen.