Junioři Energie přetlačili Mladou Boleslav

Junioři: HC Energie - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Karlovarští junioři v dnešním utkání proti Mladé Boleslavi ukázali velkou snahu a píli, když po dvě třetiny prohrávali se soupeřem, který jistě nebyl lepší. Po úvodní třetině, kterou energetici prohráli, přišlo ve druhé zlepšení, i když smolný gól na chvíli zabrzdil jejich útočné snahy. Šance energetiků se však množily a bylo jen otázkou, kdy konečně protrhnou střeleckou smůlu. To se pak stalo v úvodu závěrečného dějství, kdy dvěma góly otočili zápas. Dva ze tří gólů do sítě hostí zaznamenal Petr Koblasa.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 11. kolo, út 18.10.2011, KV Arena
Ml.Boleslav
3:2
0:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 30. Koblasa (Funk), 42. Kverka (Tomeček, Schusser), 46. Koblasa (Švec) - 12. Daráš (Marek), 37. Pánek (Kulich, Lenc). Rozhodčí: Grech - Havelec, Fiala. Vyloučení: 6:8, navíc Habal 10 min OT. Využití: 3:1. Diváků: 50. Střely na branku: 30:30.
Karlovy Vary: Habal - Urbančok, Valeš, Novák, Šik, Troška, Schusser, Funk, Gombár - Tomeček, Vrána, Kubáč, Koblasa, Winkler, Korytko, Vachovec, Švec, Táborský, Kverka, Zadražil, Půlpán
Ml.Boleslav: Příhoda - Pánek, Kulhánek, Vrba L., Vrba F., Mozík, Soukup - Babický, Marek, Brandejský, Protivný, Jankovský, Lenc, Rys, Kulich, Daráš, Koudela

Juniorští energetici nastoupili proti soupeři z Mladé Boleslavi s elánem, hned v úvodu si zahráli přesilovku, která nastartovala jejich tlak. Ovšem vše mohlo být jinak, neboť hned po úvodním buly nepotrestal chybnou rozehrávku domácích Protivný, jenž se ocitnul tváří v tvář domácímu brankáři Habalovi. Po většinu prvního dějství byli domácí aktivnější, po brance volala zejména situace z šesté minuty, kdy se na jednoho obránce hnali Kubáč s Táborským, leč střela mířila nad branku. Hosté zahrozili jen z několika ojedinělých kontrů. Nepřesnost v koncovce Energie pak domácí mrzela, protože ve dvanácté minutě ujeli boleslavští útočníci domácí obraně a hostující Viliam Daráš jednu z nemnoha střel Boleslavi proměnil ve vedoucí gól. Obdržená branka energetiky viditelně zaskočila, aktivity se chopili domácí až v závěru třetiny, kdy se o vzruch před brankou hostí starali především Kverka a Vachovec.

Druhá třetina nabídla ze strany Energie vyšší aktivitu a touhu po vstřelení vyrovnávací branky. Domácí útočili, ale jejich střely byly buď nepřesné, nebo si s nimi poradila boleslavská obrana či pozorný Příhoda. Až ve třicáté minutě se změnilo skóre zásluhou Petra Koblasy, který zakončil přesilovkový útok vedený z vlastní obranné třetiny. Další branky mohli přidat energetici posléze, odkrytou boleslavskou branku netrefil tísněný Marek Švec a z mezikruží se neprosadil Filip Winkler. Nevyužité šance mrzely vzápětí, špatné střídání potrestal boleslavský obránce Václav Pánek. Srovnat skóre mohl Tomeček, ale napálil touš do betonu hostujícího brankáře.

Třetí třetinu začali energetici přesilovkou a na jejím konci vyrovnal Jaromír Kverka, když doklepl puk do boleslavské branky. Rozhodující útok se udál necelé čtyři minuty poté a opět v přesilové hře - nahozený puk zachytil vedle pravé tyče Marek Švec a nahrál přesně na hůl Petra Koblasy, který tak vsítil druhý a rozhodující gól v utkání. Závěr utkání se nesl ve znamení mladoboleslavské snahy o vyrovnání, tvrdých zákroků i vyloučení na obou stranách. Energie však disciplinovaně bránila a nakonec i zaslouženě, i když se štěstím, zvítězila.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary):

Dnes můžeme být po delší době spokojeni, hlavně proto, že všichni kluci makali. Navíc jsme dali všechny tři góly v přesilovkách, ubránili dlouhé oslabení tří proti pěti a zdůraznil bych především snahu celého týmu.

Tomáš Potěšil (BK Mladá Boleslav):

Myslím, že domácí sehráli lepší zápas, po celý průběh byli o něco lepší, i když i my jsme tam měli několik dobrých momentů, ale celkově si dnes domácí vítězství zasloužili.