Junioři: Energie pustila jasnou výhru

HC Energie - HC Slavia Praha 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
V prvním čtvrtfinálovém souboji proti Slavii začala varská Energie dobře. Snažila se tlačit a šla do ofenzivy, Během první třetiny získali varští junioři náskok hned dvou branek, ale potom jakoby tým začal stagnovat a dále nevyvíjel své úsilí. To a i trocha štěstí pomohlo Slavii vyrovnat a další dvě branky do energetické brány nebyly problémem.
Extraliga juniorů, ČF1, po 3.3.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
2:4
2:0, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 9. Záhora (Šnajdr), 15. Dej (Budínský), 35. Soldán (Česnek), 37. Malárik (Mazanec), 52. Hafenrichter, 60. Česnek. .
Karlovy Vary: Panec, Hruška, Schmidt, Přindiš, Tomeček, Boguský, Tollinger, Zmeškal, Rohan, Šnajdr, Topinka, Hudák, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Majer, Budínský, Kuběna, Rohan.
Slavia: Linhart, Furch, Beránek, Gaisler, Mazanec, Veselý, Vráblík, Horváth, Soldán, Moščic, Nestrašil, Doležal, Petrán, Malárik, Krejčí, Freisler, Dudek, Hafenrichter, Vokál, Česnek.

První třetina začala lépe pro varský tým. Energetici vyvíjeli tlak a vedlo se jim dobře. Slavia nijak moc nezaostávala, hrála jistě a hráči věděli, kam mají mířit. Jenže narozdíl od Energie byli horší v zakončení. Tam Varští ukázali své přednosti. V 9. minutě našel skulinku u tyčky Matěj Záhora. To bylo překvapením, Slávisté jakoby lapali po dechu. Začali dělat vše pro to, aby výsledek změnili, ovšem zatím marně. V 15. minutě si poradil s pražskou obranou Dej. Chytře si nechal přihrát k brance a pálil. Energetici měli tedy náskok dvou branek a vše pro ně vypadalo slibně.

Jenže druhá třetina nabrala úplně jiný vývoj. Hrála se pěkná hra, dobrý hokej. Slávia věděla, že trochu zaspala, tak se snažila náskok dohnat. Zpočátku se nijak soupeři ze západu nepřibližovala, ale později ještě přitvrdila a vypadalo, že energetici ustupují. Bránili se stále dobře, ale nechávali zajít soupeře dále a dále. To mělo za následek dva góly v rozmezí dvou minut. V prvním případě se uplatnilo trošku i štěstí, to když Soldán mířil pod betony a brankář Hruška měl za to, že puk pevně drží, ale nedržel a kotouč se prošoural až za čáru. Ve druhém případě předvedl Slávista Malárik, jak přesně umí pálit. Ve 36. se strefil z levého kruhu přímo a rychle tam, kam chtěl. Takže stav byl rázem vyrovnaný. 2. třetina už rozhřešení nepřinesla a doplácala se v nerozhodném stavu.

Bylo tedy na části poslední, který z týmů odejde s vítězstvím a který s porážkou. Tak, jak by asi každý tipoval na začátku zápasu, tedy že jasným vítězem bude Energie, tak by se na konci s takovýmto tipováním trochu spálil. Energie dávno nebyla v Ofenzivě, nikam se nedrala, jen ustávala nájezdy soupeře. Dva takové se energetikům ale nepodařily ustát. Hafenrichterova střela v 52. minutě poslala Slávii do vedení. To už bylo velké varování pro domácí tým, bylo na čase něco udělat. Po krátké poradě zkusili hoši hru v šesti bez gólmana a to byl jejich poslední hřebíček do rakve. Do prázdné brány se totiž dobře střílí a přesvědčil se o tom půl minuty před koncem Jan Česnek. Zde už nebylo co k řešení. Slávie tedy nakonec zvítězila. Možná právem, možná zbytečně. Uvidíme další vývoj v příštích zápasech.

Mikuláš Antonik, trenér Karlových Varů:
Zápas jsme si prohráli sami, na poslední gól jsme soupeři víceméně čistě nahráli a nevím, proč jsme za stavu 2:0 přestali hrát.