Junioři: Valaši si vezou domů velký výprask, dorost ze Vsetína dva body

Junioři: HC Energie - Vsetín 13:0 (4:0, 5:0, 4:0)
Dorost: Vsetín - HC Energie 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Jak v akčním filmu si připadal zimní stadion v Dolní Kamenné. Junioři třináctibrankové vítězství nezažili už dlouho. Rozhodnuto bylo již po první třetině, kdy se šlo do šaten za stavu 4:0. Dvěmi přesnými trefami a jednou asistencí se také blýskl nováček ze Slovenska Rostislav Dej . Vsetínští proto odjeli ze západu Čech po nevydařeném zápasu se sklopenými hlavami. Dařilo se i dorostencům, kteří stejně jako junioři drží v nové sezóně neporazitelnost. Ve Vsetíně se i díky dvěma brankám Andrease Hampla radovali z výhry 3:2 po samostatných nájezdech. Začátek sezóny se tedy Karlovým Varům vydařil brilantně. Áčko, junioři i dorost vedou extraligové tabulky!
Extraliga juniorů, 5. kolo, pá 14.9.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Vsetín
13:0
4:0, 5:0, 4:0
Branky a nahrávky: 4. Tomeček (Budínský, Dej), 15. Dej (Budínský), 18. Budínský (Dej, Kuběna), 20. Kuběna (Zmeškal), 22. Boguský (Rohan), 27. Sláma (Mareček, Topinka), 31. Šnajdr (TS), 32. Schmidt (Kuběna), 36. Mistoler (Chaljavin, Přindiš), 44. Dej (Budínský, Kuběna), 52. Mareček (Topinka), 59. Chaljavin (Kellner, Mistoler), 59. Přindiš (Topinka). Rozhodčí: Florian - Merc, Gerát. Vyloučení: 8:13. Využití: 3:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 13:0.
Karlovy Vary: Saifr - Schmidt, Přindiš, Novák, Tomeček, Boguský, Tollinger, Zmeškal, Rohan Martin - Šnajdr, Topinka, Záhora, Kellner, Chaljavin, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Budínský, Kuběna, Rohan Tomáš
Vsetín: Kudela - Holomek, Fabián, Farda, Kocur, Hascka, Lukeš, Sznapka - Podešva, Kadlčík, Varga, Plachtovič, Hrňa, Michálek, Sýs, Švaňhal, Rachůnek, Surovčík, Červenka

Utkání začalo poněkud opatrněji. Skóre otevřel Jan Tomeček po hezké střele Budínského z mezikruží. Tomeček proto neměl příliš práce s vyraženým kotoučem. Nyní se zápas otevřel i pro Vsetínské, i když paradoxně jejich první šance přišla až ve čtvrté minutě. Energetici měli hodně šancí, akorát chyběla přesnost a trocha štěstí v koncovkách. Štěstěna ovšem dorazila v patnácté minutě. Rostislav Dej se nejlépe zorientoval při dorážce od Budínského a síť se rozvlnila u levé tyče. Vsetínští po druhé brance poněkud ožili, ale stále jim chyběla přesná rozehrávka. V třetí m zásahu si aktéři minulé branky prohodili role. Po vydařené a přesné přihrávce Slováka Deje se ocitl v polobrejku pro změnu Budínský a nelehkou situaci zvládl na výbornou. Půl minuty před koncem přihodil čtvrtou trefu ještě Pavel Kuběna po šťastné a přitom pro oko diváka pohledné akci. Jan Zmeškal z mezikruží vypálil, trefil ovšem jen zadní mantinel. Odraz od něj našel najíždějícího Kuběnu, který se z první pod víko nemýlil. Domácí šli tedy po první třetině s pocitem jistě nabytých tří bodů.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Po dvou minutách potrestal vyloučení Jiřího Kapra za hákování Pavel Boguský za asistence Tomáše Rohana. Boguský se dostal k odraženému kotouči dřív než jeho valašský protivník a přesnou trefou rozvlnil vsetínskou síť. Zkorigovat výsledek mohl Jiří Farda, který vypálil slušnou dělovku od modré. Ta ale jen těsně minula poloodkrytou klec. Zanedlouho poté kotouč už branku trefil, to však z pohledu domácích. Topinka si prohodil kotouč s Tomečkem. Ten pěkně vypálil, bohužel pro něho byl brankář pohotový. Ovšem na dorážku do vinglu od Tomáše Slámy neměl. Chyba vsetínské obrany znamenala šestibrankový náskok pro domácí. V další šanci, kdy šli dva hráči na bránu, zamezil vsetínský Petr Musil hákováním. Ovšem za cenu trestného střílení. K tomu se postavil Petr Přindiš a povedeným blafákem do forhandu zasadil sedmou ránu. Osmý gól přišel záhy. Po Kuběnově nahrávce se trefil Tomáš Schmidt. Vsetín, jak bylo patrné z průběhu, byl v útoku takřka bezzubý, před branku energetiků se dostával jen sporadicky. Chybělo přesné zakončení i přesné nahrávky. Kdežto Karlovy Vary stále ukazovaly, kdo je na ledě pánem. Dokázaly to i v 36. minutě, protože se přiblížili k magické hranici deseti tref 9. gólem a mohli tak odejít do šaten se spokojeným výrazem. Především Tomáš Mistoler, protože právě on zařídil tento devátý gól po vybojovaném kotouči od mantinelu přesným brejkem. Mírná vada na kráse bylo to, že Karlovarští přitvrdili, a tak se někteří hráči ocitali více na trestné lavici než soupeř.

Bylo vidět, že závěrečné dějství chtějí už mít oba týmy za sebou. Kulatou trefu zařídil Rostislav Dej s efektní otočky přes ležícího obránce. Vsetín úplně abdikoval a na hráčích bylo vidět, že už si nepřejí slyšet nic jiného, než vysvobozující zvuk sirény. I z Karlovarských byla cítit jistá únava, avšak přese všechno dokázali ještě zvýšit svůj už tak velký náskok. Jedenáctý gól zajistil Jakub Mareček za pěkné asistence Jana Topinky. Jak blesk z čistého nebe však přišla přesilovka domácích. Strana Moravanů totiž byla chudší o dva hráče. Této pro domácí příznivé situace využili Mistoler a Valerij Chaljavin, přesvědčili totiž diváky o tom, jak dobře může fungovat vzájemná spolupráce. Tomáš Mistoler na poslední chvíli nahrál před brankou Chaljavinovi a ten si vychutnal 12., přitom ale svůj první gól v zápase. Další dvojnásobnou přesilovku využil Petr Přindiš po už tradiční nahrávce Jana Topinky. Opravdu tomu se s jeho přesnými třemi přihrávkami velmi dařilo. Ke konci utkání jeden z vsetínských hráčů už nevydržel pnutí a nevybíravým krosčekem uzemnil snahu karlovarských o další trefu. Za to byl však potrestán čtyřmi minutami. Domácím se tedy dnešní utkání velmi vydařilo a Valaši by si měli položit otázku, zda za dnešní nevydařený zápas mohla únava z dlouhé cesty nebo nepřipravenost a nedostatečná koncentrace.

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: Zápas pro nás dopadl tragicky, propadli jsme ve všech činnostech. Největší rozdíl mezi týmy byl v důrazu po celém hřišti a hlavně brankami, kdy se Vary dokázaly prosadit a dávaly spoustu branek z dorážek. Během našich přesilovek jsme z výhod nedokázali nic vytěžit a během druhé třetiny nás nepustily už k ničemu. Porážka byla proto zasloužená.

Mikoláš Antonik, trenér Karlových Varů: Zápas nám sedl. Pro Vsetín byl těžký pozdní čas začátku zápasu (21:00, pozn. red.), navíc měl za sebou dlouhou cestu, takže z toho jsme měli lehkou výhodu. Zápas jim vyloženě nesedl, protože to není vyloženě lehký soupeř. Pro nás je důležité, že jsme získali tři body a nyní se musíme koncentrovat na zítřejší zápas, který je za dvanáct hodin a bude to pro nás určitě těžší.