Junioři: Vyrovnaný zápas až do konce body nepřinesl

Junioři: HC Energie - HC Sparta Praha 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

V pondělním duelu mezi karlovarskou Energií a pražskou Spartou se hrál téměř po celou dobu utkání velice vyrovnaný zápas se šancemi po obou stranách. Ke smůle domácích se jako první ujali vedení hosté a ukázalo se to i jako zlomový bod zápasu. Domácí se sice snadno navzdali, ale nepovedlo se je vzkřísít ani jediným vstřeleným gólem v podání střelce Michala Vachovce (na snímku). který sice dal domácím v poslední minutě naději, ani to však nestačilo k vyrovnání.

Extraliga juniorů, 27. kolo, po 8.12.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Sparta
1:2
0:0, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 59. Vachovec (Tollinger, Mareček) - 43. Kutlák (Vošmik), 48. Eis (Sovík, Forman). Vyloučení: 4:6 . Využití: 1:0 . Diváci: 55 . Průběh utkání: 0:2, 1:2 .
Karlovy Vary: Hruška (Habal) - Schmidt, Ryžuk, Přindiš, Dlapa, Tomeček, Tollinger, Šik, Rohan M. - Flieger, Záhora M., Záhora D., Vaněk, Mistoler, Vachovec, Topinka, Hudák, Rohan T., Mareček, Majer
Sparta: Novotný (Knap) - Vošmik, Kořínek, Veselý, Hanzl, Drvota, Husák - Feferle, Tůma, Eis, Chára, Kniazev, Forman, Kutlák, Sovík, Antončík

Pondělní utkání mezi Spartou a Energií mělo již od počátku velice útočný náboj. Ze začátku držela pod tlakem Energie hosty, ale to platilo pouze prvních pár minut. Domácí si sice vytvořili několik slibných šancí, bohužel se jim ani jednu nepodařilo vyšperkovat gólem. Hned ve 2. minutě dostali hosty pod tlak a pálili na hostujícího Filipa Novotného jak jen to šlo, ten však svojí svatyni s jistotou uzamkl. Hosté na sebe však také nenechali dlouho čekat a vzpírali se domácím tak silně, že je nenechali ani jednou vystřelit na gólmana v početní nevýhodě o jednoho muže. V polovině první třetiny se odehrávala hra spíše ve středu kluziště a oba z týmů pouze vyčkávaly na chybu soupeře. Ta přišla v 10. minutě. Jiří Ryžuk šel na dvě minuty za nedovolené bránění a hosté s nabízenou přesilovou hrou naložili daleko lépe než jejich soupeř. Bohužel ani to nevedlo ke vstřelení gólu. Nejblíže v početní výhodě hostů k tomu byl Šimon Antončik, který přihrávku spoluhráče před odkrytého Petra Hrušku pouze nešikovně tečoval nad branku. Po přežití oslabení se v domácích hráčích opět probudila chuť bojovat a téměř nepouštěla hosty do svého obraného pásma. V 19. minutě se k vyhazovanému puku od brankáře hostí dostal Jan Topinka, ale jeho samostatný únik zastavila hbitá lapačka soupeřova gólmana. Zbylých pár minut třetiny se již odehrávaly v klidnějším tempu než-li její počátek a třetina se spíše dohrávala.

Druhá třetina se již od začátku nesla ve velice nepříznivém stavu pro Energii. Hostům se naskytlo mnoho samostatných úniků a dařilo se jim také držet domácí pod tlakem. Přesto se prvního gólu nedočkali jak hosté tak ani domácí. Největší zásluhu na tom mají oba brankáři, kteří dnes vytahují své nejlepší zákroky. Například nadvakrát tečovanou střelu vykryl domácí Hruška nejprve holí a pak i obětavě maskou. Na druhé straně musel čelit hostující Novotný hned dvěma vlnám náporu. Nejprve ve 4. minutě, kdy se uvolnil opět Jan Topinka a jeho střela byla tentokrát vyražena betonem a poté nájezdu v 7. minutě, kdy ránu Tomáše Mistolera vyrazil se štěstím špičkou hole. Změnu na skóre měl na hokejce i Lukáš Drvota ze Sparty, jehož střela pouze rozezněla brankovou konstrukci. Domácí ovšem také ukazovali svůj hlad po gólech a to doslova. Nejprve se povedlo Dominiku Vaňkovi před hostujícím gólmanem zaškobrtnout o nerovnost na ledové ploše a porazit tak branku i s brankářem a o pár minut později, přesněji v 13. minutě zase Miroslav Hudák sražen protihráčem taktéž porazil branku. Ke konci třetiny se stejně jako na jejím začátku dostali domácí do menšího tlaku a jejich ofenzivní hra šla tak spíše do útlumu. Vše tak musel zachraňovat zatím bezchybný Petr Hruška.

Začátek třetí třetiny stejně jako ten druhý se již od začátku vyvíjel velice nepříznivě pro domácí Energii avšak tentokrát již hosté v koncovce nezaváhali a z důsledného útoku pro ně vypramenila první změna skóre v jejich prospěch. Stalo se tak v 43. minutě, kdy si hosté rozebrali domácí obranu a po kombinaci přihrávek téměř celé lajny vstřelil puk do odkryté klece Štefan Kutlák. Velikou výpomocí mu byl jeho spoluhráč Petr Vošmik. Domácí byli tímto gólem evidentně zaskočeni a dalo by se i říci, že tento gól byl zároveň zlomovým bodem pro celý zápas. Energie šla od té doby do útlumu a hosté toho jen využívali. Nejprve se do samostatného úniku dostal Šimon Antončík, který jen o pár centimetrů přestřelil klec. Ovšem o pár minut po něm, konkrétně ve 46. minutě se té samé chyby vyvaroval Stanislav Eis a zaváhání domácích v obraně se mu povedlo využít učebnicovou střelou do horního růžku branky. Hra poté připomínala spíše stolní tenis a jedna šance hostů střídala zase další šance avšak v podání domácího celku. Po této divoké přestřelce se hra trochu uklidnila, avšak pouze do doby, než se hosté dostali do nepříznivého stavu početní nevýhody 5 na 3. Domácím sice tato přesilová hra unikla, ale tu další, tentokrát 5 na 4 již využili. Bylo to v 59. minutě, kdy Michal Vachovec dorazil nešťastně vyražený puk hostujícím gólmanem do branky. Domácím se sice podařilo dostat hosty do obrovského tlaku, ale ani po odvolání gólmana v poslední minutě se jim nepodařilo vyrovnat, a tak si z Karlových Varů s mírným štěstím odváží všechny body hostující Sparta.

Jiří Neubauer (HC Energie Karlovy Vary): Po celé první dvě třetiny jsme byli velice vyrovnaným soupeřem a hrál se velice pěkný hokej s důraznou obranou. Zlomový bod by znamenala první inkasovaná branky, která bohužel padla nám.

David Volek (HC Sparta Praha): Určitě se hrál velice vyrovnaný hokej na obou stranách a rozhodlo štěstí a my jsme ho dnes měli o trochu více, než soupeř. Jinak musím své hochy pochválit za předvedený výkon. Snad můžeme litovat pouze promarněných přesilových her.