Junioři na domácím ledě úspěšní, dorost padl v prodloužení

Junioři: HC Energie - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
S.dorost: HC Vítkovice Steel - HC Energie 4:3pp (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Po výjezdu na Spartu se junioři představili opět na domácím ledě a mohli se radovat z dalších cenných bodů. V zápase s Oceláři si vítěznou branku připsal Martin Frk (na fotografii). Blízko ke třem bodům měli i starší dorostenci, kteří na ledě Vítkovic třikrát vedli. Soupeř však vždy dokázal vyrovnat, aby v prodloužení ukořistil bonusový bod.
Noen Extraliga Juniorů, 1. kolo, pá 11.12.2009, KV Arena
Oceláři Třinec
3:1
1:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky:7. Kverka (Šik, Vachovec), 27. Frk (Rohan M., Šik), 59. Chaljavin (Endal) - 53. Marosz. Vyloučení: 15:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 30:44. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1.
Karlovy Vary: Habal - Ryžuk, Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan M., Dlapa - Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Sýkora, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Švec, Kverka.
Oceláři Třinec: Boška - Roupec, Pavlík, Gottwald, Rajnoch, Chvostek, Špaček, Toman J. - Hegyi, Böhm, Málek, Marosz, Měrka, Martyčák, Toman M., Bajtek, Bezuška.

Domácí do zápasu nastoupili s vyšším tempem, které Třinec chtěl zmírnit i na úkor vlastního vyloučení. Přesilovku se ale domácím nepodařilo využít, protože hosté jim nedali moc příležitostí ke střele. Ke kotouči se dostal Flieger, který probruslil až do kruhu, ze kterého pálil, Bouška ale ránu nepodcenil a s přehledem zlikvidoval. Na druhé straně i Endal musel být pozorný, když snahu najít mezeru mezi betony projevil Gottwald a krátce po něm i Hegyi. Na konci šesté minuty přišla další výhoda pro domácí s vyloučeným Špačkem. Tu se podařilo využít a po přihrávce Vojty Šika otevřel skóre Jaromír Kverka. Po první brance začala dost ostrá hra, kterou rozhodčí náležitě trestali. Ani po pěti vyloučeních se ale stav první části nezměnil.

I druhá třetina ale pokračovala stejným tempem, především co se týče vyloučených hráčů. Už od samého začátku se hokejisté obou týmů na trestných lavicích střídali a oba brankáři tak měli plné ruce práce. Změna stavu přišla až v sedmadvacáté minutě, kdy vyloučení Böhma potrestal Martin Frk za přispění Martina Rohana a Vojty Šika. Ani po zvýšení náskoku se situace na trestné lavici nezměnila. Do konce třetiny rozhodli rozhodčí o dalších osmi situacích, které nebyly v souladu s pravidly. Jelikož se ani jednomu družstvu nepodařilo hrát delší dobu v kompletní sestavě, nedošlo už do konce druhé části ke změně stavu.

Do posledního dějství nastoupili hráči již klidnější a značně ubylo prohřešků. Hokejisté obou týmů se dostávali do příležitostí, ale puku se do brány moc nechtělo. Změna přišla až v 53. minutě, když Třinec snížil náskok po brance Rostislava Marosze. O čtyři minuty později si svůj trest za zdržování hry odjel odpykat Ondra Dlapa. Třinečtí toho chtěli využít a zdvojnásobit svou výhodu tím, že odvolali brankáře. Po přihrávce Václava Endala zužitkoval prázdnou bránu Valerij Chaljavin, který poslal puk skoro přes celou lední plochu a upravil tak na konečných 3:1.