Junioři na úvod extraligy rozstříleli Litvínov

JUN: HC Energie - HC Litvínov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Karlovarští junioři se v sobotu v pravé poledne po několika letech postavili proti extraligovému celku v soutěžním utkání a bylo vidět, že tři roky v MHL jim prospěly a daly mnoho zkušeností. Domácí svého soupeře válcovali ve všech směrech včetně vyhrané bitky, kterou na konci utkání korunoval Adam Rulík vítězství v podkrušnohorském derby.
DHL extraliga juniorů, 1. kolo, so 5.9.2015, KV Arena
Litvínov
4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 15. Osmík (Svoboda, Nguyen), 15. Vrána (Beránek), 23. Davídek (Rulík), 54. Weinhold (Michálek, Vrána). Rozhodčí: Kostourek – Hynek, Kokrment. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 4:0.
Karlovy Vary: Frček – Michálek (C), Rulík, Dudek, Weinhold, Beer, Vodička – Beránek, Osmík, Vrána – Čejka, Janata, Davídek – Nguyen, Procházka, Svoboda – Hendrych, Babka, Tamáš.
Litvínov: Spěšný – Březák, Vostárek, Franc, Brejžek, Brzek, Jonák – Sklenička, Štěpka (C), Kučera – Ujfaluši, Šimeček, Reichel – Stříbrný, Bárdoš, Čapek – Jícha, Najman, Chmelař.

Hned ze začátku se zápas začal velmi zostra a hráči nastavili rychlé tempo. Energetici soupeře vůbec nepouštěli k zakončení, ani jim se ale nedařilo zakončit útok až do litvínovské sítě.

Tlak domácích se vyplatil a v 15. minutě úvodní gól vstřelil Martin Osmík, který si počkal mezi kruhy a zakončil práci Nguyena za bránou. Hned po vhazování pak ujeli Beránek s Vránou, první jmenovaný předložil puk Jakubu Vránovi a bylo to o dva góly. Oba zásahy Energie dělilo pouhých čtrnáct sekund.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Z rychlé hry těžili energetici, kteří ve 23. minutě navýšili svůj náskok na tříbrankový. Sraženou střelu Adama Rulíka dostal do brány Milan Davídek. Energie měla ve své hře jistotu a Litvínov nevěděl, jak se účinně dostat do svého útočného pásma.

Na kvalitě hry Karlových Varů také přidal brankář Frček, který zářil v bráně a bez větších problémů kryl střely litvínovských hráčů. Po menších nezdarech v polovině druhé třetiny si domácí vzali oddechový čas, aby svou hru zklidnili.

Litvínov se snažil propracovávat do větších šancí ale nedařilo se mu dostat přes střední pásmo, které bylo ze strany domácích pevně hlídané. V permanenci byli oba brankaři, hostující Patrik Spěšný měl ale práce očividně více. Karlovarským hráčům se dařilo být vždy o jeden krok napřed a nepouštět tak hosty k větším šancím.

Ve třetí třetině, kdy byl stav 3:0, Litvínovští nic nevzdávali a snažili se hned od začátku dostat do útočné třetiny. Hosté zároveň vylepšili hru v defenzivě a Západočeši měli problém dostat se do šancí. Domácí začali chybovat, čímž dali hostům prostor ke snížení. Litvínovu chybělo ke vstřelení kýžené branky snad jen větší štěstí v koncovce.

Gólovou tečku za utkáním napsal v 54. minutě Martin Weinhold v přesilovce střelou od modré, která propálila naprosto vše. Energie zbytek utkání kontrolovala a udržela nulu na svém kontě. V poslední minutě se pak strhla bitka bez rukavic mezi Rulíkem a Čapkem, ze které lépe vyšel domácí obránce Adam Rulík.

Jiří Žůrek (trenér HC Energie Karlovy Vary): Výhra v prvním zápase sezony je strašně důležitá a povzbuzující. Je to ale zase jen jeden zápas a je potřeba na dnešní úsilí navázat v zápasech dalších. Vstup do zápasu jsme měli v první třetině dle našich představ, hráli jsme velmi slušně. Drželi jsme organizaci hry a chodili tvrdě do brány soupeře. Pak jsme dali nějaké góly a začali si myslet, že bude zápas snadný. V té chvíli jsme měli lehké výpadky v povinnostech hráčů, soupeř měl kvůli našim taktickým chybám nějaké šance. Celkově jsme tedy vyhráli 4:0, za což vděčíme výborně chytajícímu Jakubu Frčkovi, který nás držel a má na výhře lví podíl. Jak Kuba tak Ondra Kuchař jsou výborní golmani, začal chytat Frček, i Kuchař měl ale v přípravě velmi dobré zápasy a vím, že když půjde do brány, tak se stoprocentně připraví a bude schopný chytat výborně.