Junioři natáhli vítěznou šňůru, dorostenci ztratili zápas v první třetině

Junioři: HC Kometa Brno - HC Energie 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
St. dorost: HC Energie - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)
Už pět vítězství čítá aktuální série karlovarských juniorů, o jejímž pokračování dnes rozhodlo utkání v Brně. Energetikům v moravské metropoli střelecky vyšla především druhá třetina, ve které si vypracovali dvoubrankový náskok. Ve všech gólech hostů měl prsty Michal Vachovec. Naopak dorostenci stále střídají vítězství s porážkami. Tentokrát si slabší chvilku vybrali hned v první třetině a dovolili hokejistům Ústí odskočit o tři branky. Ačkoli se skóre dále měnilo, udrželi si hosté tento náskok až do konce.
Noen Extraliga Juniorů, 18. kolo, so 6.11.2010
Kometa Brno
1:3
0:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 50. Koukal (Hnilička) - 24. Rohan (Vachovec), 32. Vachovec (Půlpán), 54. Vachovec (Rohan). Rozhodčí: Pokorný - Musil, Samuel. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Kometa Brno: Barus - Štindl, Dufek, Koukal, Dlapa (C), Krejčiřík, Káňa, Dittrich, Bilčík - Dujsík, Fúzik, Hnilička, Křivohlávek, Jurák, Horehleď, Zemánek, Jankovič, Šafránek, Popolanský, Zbořil
Karlovy Vary: Habal - Andrlík, Valeš, Šik, Sýkora, Schusser, Funk, Rohan (C) - Hudák, Koblasa (sd), Kentoš, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, Záhora, Půlpán

Karlovarští se do utkání vrhli po hlavě a už ve druhé minutě měl obří šanci Vachovec. Jeho pokus z mezikruží však Barus vykopl špičkou betonu. O několik vteřin později byl vyloučen domácí Krejčiřík a hosté hráli první přesilovou hru. Třicet sekund před vypršením trestu obešel Půlpán Káňu, ale na Baruse si nepřišel. První velká šance Komety přišla v čase 8,29, kdy poslal Zemánek perfektní pas na volného Hniličku před bránou. Ten však trefil jen lapačku Habala. První možnost zahrát si přesilovou hru dostali domácí ve dvanácté minutě, kdy byl na dvouminutový odpočinek odeslán na trestnou lavici Daniel Záhora. Kometa však v přesilovce nic nepředvedla a naopak zahrozili hosté. Kentoš přihrál před bránu osamocenému Hudákovi, ale Barus stál opět na správném místě. V minutě šesnácté ujížděli dva na jednoho muži v modrobílém, ale obránce Energie proti přesile uspěl. Sto osmnáct vteřin před první sirénou byl vyloučen Michal Vachovec, ale ani tuhle přesilovku Kometa nevyužila a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Ještě se ani všichni diváci nestihli uvelebit na svých místech, když byl vyloučen další z hostů, Dominik Vaněk. Domácí však ve výhodě jednoho hráče v poli opět nevytvořili nic, co by Habala a jeho tým nějak více ohrozilo, a tak vteřinu po vypršení Vaňkova trestu udeřili hosté. Martin Rohan se dostal sám před brněnskou branku a puk propasíroval za Barusuva záda – 0:1. V příštích minutách se brankář modrobílých hodně zapotil. Nejdříve likvidoval střelu příklepem z hole Schussera a svoji svatyni uhájil i proti Koblasovi, který najížděl sám z pravé strany. Na světelné tabuli svítil čas 31,54, když poslal do prostoru brankoviště perfektní pas Aleš Půplán a Michal Vachovec ho jemnou teči nasměroval mezi Barusovy betony – 0:2. Do konce druhé části udělil rozhodčí celkem sedmnáct trestných minut. Jedním z potrestaných byl i domácí brankář Filip Barus, když se pokoušel vyseknout Kentošovi puk a nešťastně ho zasáhl do obličeje. Žádný ze soupeřů ale neskóroval a hosté si tak do poslední části odnesli dvougólový náskok.

Úvod poslední dvacetiminutovky hrál pro domácí Kometu, která měla možnost dvou přesilových her v řadě, jenže puk přeskakoval hokejku, nepřesnost střídala nepřesnost a hosté v poklidu ubránili obě početní nevýhody. První velkou šanci třetí třetiny si vypracoval Bilčík, ale Habal byl pozorný a jeho střelu vyrazil betonem. Obrovská radost na straně modrobílých vypukla v čase 49,29, kdy na modré čáře napřáhl Štěpán Koukal a svoji dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Kometa začala tlačit, ale ve dvaapadesáté minutě poslal rozhodčí, i přes protesty tribuny a střídačky, Bilčíka na dvouminutový odpočinek za faul kolenem. Této šance uklidnit hru hosté na sto procent využili. Michal Vachovec přidal svůj druhý gól střelou těsně nad Barusův beton – 1:3. V obličejích domácích bylo vidět zoufalství, smutek i naštvání. Přesto stále bojovali. Fúzík, Zemánek i mladičký Adam Zbořil ohrožovali Habala ze všech stran, ale Vary obětavě bránili. Hned po vyloučení Vachovce, které přišlo minutu a půl před koncem, odjel Filip Barus na střídačku a Kometa tak hrála neobvyklou přesilovku 6 na 4. Třicet vteřin před poslední sirénou orazítkoval Ondřej Dlapa břevno, ale to bylo vše. Karlovarští se ubránili a z Brna si tak odváží všechny tři body.