Junioři nezvládli duel v Litvínově a počtvrté v řadě padli

JUN: HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:3p (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Karlovarská Vlčí smečka padla ve čtvrtém utkání v řadě, když v Litvínově prohrála v prodloužení. I za vybojovaný bod ale mohou být Západočeši rádi, ještě ve 44. minutě prohrávali 1:3. Pak se ale trefili Beránek se Svobodou a zápas srovnali. Definitivní tečkou mohlo být trestné střílení domácího celku v 59. minutě, které ale Kuchař zneškodnil. Smrtící ránu tak Karlovaráci dostali až 31 sekund před koncem prodloužení, kdy výhru pro svůj tým urval litvínovský David Šesták. Junioři Energie hrají znovu ve čtvrtek 24. září, kdy doma přivítají chomutovské Piráty.
DHL extraliga juniorů, 6. kolo, so 19.9.2015
4:3p
2:0, 0:1, 1:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 7. Reichel (Šimeček, Havelka), 20. Reichel, 44. Stříbrný, 65. Šesták (Březák, Kučera) – 37. Weinhold (Beránek), 47. Beránek, 57. Svoboda (Hauzr). Rozhodčí: Turčan – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 3:3 + Davídek (KVA) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Litvínov: Spěšný – Moravec, Franc, Šesták, Březák, Brejžek – Kučera, Havelka, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Šimeček.
Karlovy Vary: Kuchař – Michálek, Beer, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Osmík, Beránek, Zikmund, Svoboda, Čejka, Davídek, Hauzr, Janata, Babka

Vstup do utkání se povedl daleko lépe domácím, kteří po první třetině mohli chovat naději na první vítězství v sezoně. V sedmé minutě poprvé rozvlnil sít za hostujícím Kuchařem Kristian Reichel, který zužitkoval parádní přihrávky Jaroslava Šimečka zpoza branky. O druhou branku utkání se postaral na samotném konci třetiny tentýž hráč. Kristian Reichel se ujal kotouče za brankou Kuchaře a se štěstím se mu po obkroužení branky podařilo dotlačit kotouč do za záda hostujícího gólmana.

Druhá třetina nenabídla tolik hokejového, jako ta první, i tak v ní ale byla k vidění branka. Poprvé v utkání se dokázali prosadit Karlovarští, kteří tak snížili na 1:2. Martin Weinhold se dostal ke kotouči díky skvělé práci Beránka na modré čáře a nekompromisní tvrdou ranou poslal kotouč za záda zatím bezchybného Spěšného.

Třetí třetina se hrála v obrovském tempu, oba týmy si vypracovaly mnoho šancí, které dokázali také využít. Nejprve ve 44. minutě ujel po mantinelu hráčům Varů Josef Stříbrný, ze strany se natlačil zkušeně před gólmana a i s trochou štěstí procpal kotouč skrz betony Kuchaře do brány. O tři minuty se ovšem Vary dočkaly snížení. Ondřej Beránek našlápl a po pravém mantinelu se dostal na kruhy před Spěšným. Rychle vypálil a jeho rána zápěstím zapadl k zadní tyči brány.

Tři minuty před koncem utkání se podařilo Varům vyrovnat stav utkání! Hráčům Varů se to povedlo po čistě vyhraném vhazování v útočném pásmu, po kterém se ujal kotouče Hauzr, poslal ho skrz brankoviště na volného Kamila Svobodu, který nikým nehlídaný před Spěšným poslal kotouč do prázdné brány. V devětapadesáté minutě měli možnost rozhodnout utkání Litvínovští, když po technickém přestupku hráče Varů měli k dispozici trestné střílení, které ovšem Jaroslav Šimeček neproměnil a šlo se do prodloužení.

Prodloužení se hrálo ze strany na stranu, než se diváci na ZS Ivana Hlinky dočkali branky. David Šesták se při hře čtyři na čtyři dostal ke kotouči na modré čáře a měl čas si rozmyslet, co udělá. Jelikož viděl, že má spoluhráče dobře postavené před Kuchařem, tak nad ničím nepřemýšlel a vypálil. Šestákova technická rána zapadl do horního růžku Kuchařovy brány, který měl plně zakrytý výhled. Litvínovští se tak díky brance Davida Šestáka dočkali prvního vítězství v sezoně.

Robert Reichel (HC Litvínov): Jsme rádi, že se nám dnes poprvé v sezoně podařilo zvítězit, i když to bylo v prodloužení. Kluci bojovali celých šedesát minut, za což jsem velmi rád. Samozřejmě, že jsme v tomu utkání udělali pár chyb, ale určitě nás hodně mrzí, že jsme si za stavu 3:1 pro nás nechali dát dva góly. Ale jak říkám, jsem rád, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo.