Junioři nezvládli zápas o šest bodů v Olomouci

Junioři: HC Olomouc - HC Energie 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Mladíci Karlových Varů nezvládli souboj se sousedem v tabulce. Ve 23. kole extraligy juniorů podlehli Olomouci 2:1. V první třetině šla do vedení Mora zásluhou Coufala. Energie ale vyrovnala díky pohotové dorážce Jakuba Marečka ve druhém dějství. Dvě minuty před koncem ovšem rozhodl domácí Frieb o třech bodech pro Hanáky.
Extraliga juniorů, 23. kolo, pá 28.11.2008, Zimní stadion Olomouc
Olomouc
2:1
1:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 16. Coufal (Pánek), 58. Frieb (Luňák, Coufal) - 36. Mareček (Vachovec, Topinka). Rozhodčí: Přikryl - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 21:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Olomouc: Slovák – Jedlička, Ustrnul, Krause, Trojan (C), Malina, Koryčanský, Janáček, Spurný – Prášek, Luňák, Dostál, Frieb, Málek, Dopita, Skácel, Venkrbec, Coufal (A), Rác, Pánek, Heža.
Karlovy Vary: Habal – Ryžuk, Přindiš, Dlapa, Tomeček, Tollinger, Rohan – Jakubal, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Topinka (A), Hudák, Rohan (C), Mareček (A), Majer.

Od úvodních minut se hrálo vyrovnané utkání. Velkou možnost jít do vedení měly Karlovy Vary, celou minutu a sedmačtyřicet sekund totiž hrály přesilovku pět na tři. Svého soupeře sice sevřely v pásmu, ovšem gól z tlaku nevytěžily. Naopak. Ihned po skončení přesilovky to byla Olomouc, kdo otevřel skóre. Jiří Pánek objel branku soupeře, puk naservíroval neobsazenému Viktoru Coufalovi a ten zblízka rozvlnil síť za Habalem – 1:0.

Ve druhém dějství byla Energie daleko aktivnějším týmem. Větší část třetiny se hrála v jejím útočném pásmu. Ovšem Západočeši nemohli dlouho na gólmana Slováka najít recept. Až v šestatřicáté minutě se ve skrumáži před jeho svatyní nejlépe zorientoval Jakub Mareček a z bezprostřední blízkosti propasíroval puk do kasy. Asistoval mu Michal Vachovec – 1:1. "Nás dnes podržel Jirka Slovák, který v bráně podal velice dobrý výkon. Hlavně ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali jen jednou. Přitom Vary mohly klidně dát tři čtyři góly," chválil po utkání trenér Olomouce Kamil Přecechtěl.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupila lépe Olomouc, ale branka jí nebyla dopřána. Po pěti minutách se hra srovnala, chvíli se bojovalo před karlovarskou svatyní, chvíli zase před tou olomouckou. V důležitém souboji sousedů v tabulce nechtěl ani jeden tým chybovat. Dvě minuty před koncem se ovšem Mora dočkala. A gól padl podobně jako ten předchozí. Ze zmatku před Habalem těžil Aleš Frieb, který zblízka doklepl touš do brány. Nahrával Lukáš Luňák – 2:1. "Přiznám se, že už jsem počítal s tím, že zápas půjde do prodloužení, ale dostali jsme takový nešťastný gól. Bohužel to je hokej," byl po utkání smutný trenér Varů Jiří Neubauer.

Olomouc si poté vzala oddechový čas, domácí trenér chtěl uklidnit hráče. Energie vrhla všechny zbývající síly do útoku a po chvíli odvolala gólmana. Ve hře se šesti bruslaři sevřela Hanáky, ale gólového efektu se nedočkala. Kohouti zvítězili 2:1.

Kamil Přecechtěl (trenér Olomouce): Dneska to jsou velice cenné body. Herně to sice nebylo podle mého očekávání, ale soupeř velmi dobře bránil a my se těžko prosazovali. Hru jsme si zbytečně rozbili už v první třetině zbytečnými vyloučeními. Sice jsme ta oslabení ve třech a čtyřech dobře ubránili, ale stálo nás to hodně sil. Dnes to bylo takové nezasloužené vítězství, ten gól v závěru byl šťastný.

Jiří Neubauer (trenér K. Varů): Myslím, že vyhrálo šťastnější mužstvo. První třetina byla v režii domácích. Soupeř byl lepší, pohyblivější. Ve druhé třetině se role obrátila. My jsme měli více ze hry, vytvořili jsme si více brankových příležitostí. I ten počet střel 14:6 mluví za vše. Byli jsme iniciativnější. Třetí třetina byla vyrovnaná. Branka padla z takové nešťastné situace. Jsme zklamaní, protože dnes se hrálo o místo v play-off. Utkání jsme dohrávali na dvě pětky. Přijeli jsme s patnácti lidmi, nemáme s sebou žádné náhradníky. Zranili se nám hráči ze třetího útoku. Máme s tím množstvím zraněných problémy.