Junioři otočili utkání na Spartě

Junioři: HC Sparta Praha - HC Energie 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
V posledním kole nadstavby čekal karlovarské juniory výjezd na Spartu. Ve střetnutí posledních dvou celků skupiny začali lépe Pražané, kteří si až do poloviny drželi těsný náskok. Pak však ke karlovarskému obratu zavelel Miroslav Hudák (na snímku), který dvěma trefami zvrátil skóre ve prospěch Energie. Ta díky třem bodům a zaváhání Slavie končí v nadstavbové skupině na čtvrté příčce.
Noen Extraliga Juniorů, 32. kolo, po 7.12.2009, T-Mobile Aréna
Sparta
1:4
1:0, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Sovík (Půna) - 32. Hudák, 34. Hudák, 39. Kverka, 55. Sýkora (Frk, Kverka). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Sparta: Kocián - Drvota, Husák (A), Dvořák, Žovinec, Sobotka, Veselý, Skřivánek, Vítek - Hanták, Půna, Sovík (C) - Rubeš, Přibyl, Chára (A) - Kniazev, Eis, Forman - Kučera.
Karlovy Vary: Honzík - Šik, Rohan (C), Funk, Dlapa, Schusser, Valek, Ryžuk - Hudák (A), Chaljavin, Flieger - Kverka, Frk, Sýkora - Mistoler, Vahovec, Baar, Vaněk, Kellner.

Ze začátku utkání mohli diváci sledovat především bitvu o střední pásmo. Puk byl spíše na hokejkách hostů. Ti se ale dostali k první střele až v páté minutě utkání. Potom začala útočit také domácí Sparta. Pro gólmana je velmi nepříjemné, když pustí gól hned z prvního střeleckého pokusu. Brankář David Honzík v barvách Energie hořkost této situace zakusil v sedmé minutě. Přes, jinak velmi dobře střežené střední pásmo přejela dvojice Robert Sovík-David Půna. První jmenovaný doklepl střelu druhého do odkryté branky. Takže Sparta se ujala vedení. Sovík prokázal svoji aktivitu a v 10. minutě se řítil do akce společně s Hantákem, tato gólová příležitost však druhou brankou neskončila, a tak se vydal útočit soupeř. Ve 14. minutě ujel obraně hostující útočník Chaljavin, příliš dlouho si však hrál na kouzelníka s pukem, a tak mu ho beci bez milosti sebrali. V první třetině se hrál poměrně vyrovnaný a nudný hokej ve středním pásmu s minimem gólových příležitostí. Obě mužstva hrála disciplinovaně, a tak k zakládání útoku mnoho přesilových her nepomohlo. Po prvním jednání byl na každé straně pouze jeden dvouminutový trest.

Ve druhé části začali hosté z Karlových Varů dotahovat ztrátu. Ve 32. minutě v přesilové hře se udála podobná gólová situace jako v první třetině. Tentokrát však na straně Energie. Po střele od modré čáry se v brankovišti nejrychleji zorientoval aktivní forvard Miroslav Hudák, který dopravil puk za brankovou čáru. Dvě minuty na to už Vary vedly. Znovu u toho byl Miroslav Hudák, který tak zaznamenal svůj druhý dnešní gól. Třetí hřebíček do rakve Pražanů pak zatloukl minutu před koncem druhého dějství povedenou střelou Jaromír Kverka. Sparťané velmi nepřesně přihrávali, z čehož pramenilo spoustu chyb jak v útoku, tak i v obraně, kde toho třikrát využili hosté v podobě tří gólů. Varům se povedlo obrátit utkání a po druhé třetině šli jejich hráči do kabin s hřejivým pocitem u srdce.

Ve třetí části to byl pořád stejný obrázek nepřesně přihrávající Sparty a klidného bránění Varů. Domací se v Malé Hale jen těžce dostávali do šancí. V polovině třetího dějství však jeden z Pražanů ujel hostující obraně a v samostatném úniku byl zahákován. Následnou příležitostí v podobě trestného střílení však Jiří Chára trestuhodně pohrdnul. Později Sparta hrála přesilovou hru, v ní ale také nic velkého nevymyslela, a tak bylo už definitivně rozhodnuto. V 55. minutě krásnou kombinační akci zakončil po přihrávkách Kverky a Frka Tomáš Sýkora. Karlovarská juniorka tak obrátila vývoj utkní ve svůj prospěch a zaslouženě si odvezla tři body.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Po postupu do play-off jsme hráli jakoby bez většího nasazení. Poslední dvě utkáni už se to zlěpšilo. Dnes jsme maximálně spokojení, hráči odvedli dobrý výkon. První třetinu byl soupeř lepší, pak jsme to strhli v náš prospěch. Soupeř se snažil nějakým způsobem skóre vyrovnat, ale my jsme mu to nepovolili.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): Dnes jsme hráli špatně a proto jsme prohráli.