Junioři otočili zápas v Boleslavi a berou další 3 body

Junioři: BK Mladá Boleslav - HC Energie 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Trojblok venkovních utkání zatím karlovarská juniorka zvládá se stoprocentním bodovým ziskem. Po čtvrtečním vítězství v Plzni dnes uspěla i v Mladé Boleslavi. Utkání dominovali obra brankáři. Hostující Vladislav Habal za sebe pustil jedinou střelu, zatímco domácího Příhodu překonali Adam Schusser a Marek Švec (na snímku).
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 16. kolo, so 29.10.2011
Ml.Boleslav
1:2
0:0, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 27. Teubner (Knap, Havel) - 48. Tomeček (Schusser), 52. Švec (Zadražil). Rozhodčí: Kalivoda - Bádal, Bláha. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 27:24.
Ml.Boleslav: Příhoda - Pánek, Budín, Kulhánek, Vrba L., Kulich, Vrba F., Soukup - Knap, Babický, Brandejský, Jiránek, Pešut, Jankovský, Havel, Frolík, Teubner, Rys, Daráš
Karlovy Vary: Habal - Urbančok, Valeš, Novák, Šik, Troška, Schusser, Funk, Gombár - Tomeček, Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Winkler, Korytko, Švec, Táborský, Kverka, Zadražil, Púlpán

Utkání začali lépe a útočněji domácí borci, když už ve čtvrté minutě měl karlovarský brankář Habal co dělat, aby zkrotil dorážku z bezprostřední blízkosti potom, co se musel rychle zorientovat v nepřehledné situaci před jeho brankou po Vrbově bombě od modré. Boleslavští soupeře nenechávali hrát jejich hru a i nadále útočili. Téměř každý pokus hostů o založení útoku selhal ve středním pásmu, kde byla obrana domácích připravena a hru přenesla zpět před karlovarskou bránu. Od zhruba 15. minuty však začali nebezpečně dorážet i soupeř ze západních Čech, paradoxně při vlastním oslabení, když se do brejku dostal Marek Švec. Domácí brankář Aleš Příhoda se jeho blafákem nenechal zmást. V další příležitosti, téměř totožné, neuspěl Adam Schusser, proti němuž se Příhoda opět vyznamenal. V první dvacetiminutovce nepadla žádná branka hlavně zásluhou brankářů. Aktivnější ale byli směrem dopředu přece jen domácí.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva s tím, že vstřelí gól. Přemíra snahy však brzy Boleslavským přinesla oslabení, v němž se až moc zatáhli do obrany a brankář Příhoda měl co dělat, aby udržel vedení svého týmu. Poté přišlo další vyloučení domácích, po kterém Karlovarští ztráceli směrem dopředu tempo. Po uplynutí trestu domácích přišel trest hostům za pasivitu, když Josef Knap ve 27. minutě po vhazování přihrávkou zpoza brány našel před hostujícím gólmanem úplně volného Jakuba Teubnera. Po úvodní brance se hra zrychlila, neboť Karlovy Vary prahnuly po vyrovnání. Začaly hrát o něco více takticky a hrozily zejména z brejků. Největší šanci prostřelit Aleše Příhodu promarnil Ondřej Kubáč. Podobně dopadl na druhé straně ve 38. minutě i Rys.

Do poslední dvacetiminutovky Karlovarští vstoupili se zlepšenou hrou, lépe bruslili a hlavně se více tlačili před bránu. Naopak Mladá Boleslav začala hrát trochu zbytečně zbrkle. Z toho plynula spousta šancí hostů, které však končily na Příhodových betonech nebo těsně vedle – zatím. Občas se do dobré střelecké příležitosti dostávali i domácí, jenže museli čelit obraně Karlovarských, která fungovala podobně spolehlivě jako obrana Boleslavi během první třetiny. Ve 48. minutě tlak Západočechů vyvrcholil, když Martin Švec nejprve poslal jedovatou střelu na gólmana domácích. Z tlaku se Boleslav osvobodila a Pešut dokonce nastřelil tyč Habalovy brány. Ale hned poté se z vyrovnávacího gólu mohli hosté radovat, protože Vojtěch Tomeček dostal parádní přihrávku a v nájezdu prostřelil dosud bezchybného Příhodu. Hra se ještě více zrychlila, ale efektivnější byli hosté. V 52. minutě totiž utkání otočil po vhazování na buly Marek Švec. Potom už Vary hrály ze zabezpečené obrany a Boleslavské téměř do ničeho nepouštěly. Pěkný průnik se sice opět povedl Rysovi, avšak gól z toho nebyl. Koncem utkání Boleslav sice zkusila hru šesti proti čtyřem, hosté si však již jednogólový náskok pohlídali.

Tomáš Potěšil (BK Mladá Boleslav): Těžko se mi to dneska hodnotí. První dvě třetiny byly dobré, vedli jsme, samostatný nájezd měl Rys, který neproměnil. Před tím gólem v oslabení ujel Žiga Pešut, dal tyčku, a pak hned přišel gól na 1:1, který byl laciný. U druhého gólu byla třetí formace. Šlo o dorážku od nepokrytého hráče z předbrankového prostoru. Stále máme dost hráčů zraněných, takže třetí útok hráli kluci, kteří by jinak nehráli v základní sestavě spolu, ale nedá se nic dělat. Nebyli jsme dnes horší, byli jsme jen hloupější.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že to bylo velice vyrovnané utkání. Domácí hráli kvalitně, na jejich formaci s Jiránkem, Rysem a s Pešutem to měli založené, takže když ti byli na ledě, měli jsme nejvyšší stupeň pohotovosti. Dnes se střetla mužstva, která patří mezi tři nejméně produktivní v lize, takže je to na výsledku znát. Před třetí třetinou jsem apeloval na hráče, když přijde nějaká přesilová hra, aby se zkoncentrovali, poněvadž se mi hra v předchozích dvou třetinách vůbec nelíbila. Nám vyšlo založení přesilové hry. Pak se tam náš útočník velmi dobře prosadil jeden na jednoho. Nabádal jsem hráče k většímu tlaku před bránou, protože ten jsme neměli, k odvážnějšímu forčekingu s tím, abychom udrželi puk v útočném pásmu, a při druhém gólu to hráči splnili, za což jsem maximálně spokojen. Poslední čtyři z pěti zápasů jsme totiž taky vyhráli o gól, takže před našimi hráči klobouk dolů, že závěry zvládli.