Junioři padli na Slavii

Junioři: HC Slavia Praha - HC Energie KV 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Energetici v Praze podlehli Slavii po bezbrankové první třetině. Skóre utkání otevřela Slavia, která ve třetí třetině dokázala svůj náskok navýšit na dvoubrankový. Za hosty snižoval Aleš Půlpán (na snímku) a dal tak Energii aspoň nějakou šanci na bodový zisk. Bohužel pro Západočechy ale o pět minut později trefila Slavia prázdnou branku hostí a radovala se tak z vítězství. Kuriozitou je, že všechny branky dali domácí při nestandartním počtu hráčů na ledě. Dva z přesilovek a jednu v oslabení. Juniorka energetiků je na šestém místě tabulky NOEN extraligy a play-off má jisté. Každá ztráta ale bolí, a pokud by jich přišlo víc, mohli by Karlovaráci přijít o výhodu domácího prostředí.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 41. kolo, čt 1.3.2012
Slavia
3:1
0:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 34. Barák (Mavrojanidis), 47. Kotyra (Tomek), 60. Moravec (Jaškin) - 54. Půlpán (Schusser, Zadražil). Rozhodčí: Bouček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 54. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Slavia: Dlouhý - Jeník, Krejčí, Barák, Klhůfek, Ptáčník, Kotyra, Havelka, Tomek, Vítek, Suchánek, Semrád, Růžička, Mavrojanidis, Jaškin, Žvatora, Moravec, Hejna
Karlovy Vary: Habal - Urbančok, Tomeček, Vrána, Valeš, Novák, Šik, Kubáč, Svoboda, Harkabus, Schusser, Gorčík, Zadražil, Klíma, Gombár, Půlpán

Do zápasu, hraném na již připraveném zimním stadionu pro play-out v Edenu, vstoupili lépe domácí, když měli několik slibných akcí. Všechny následné střelecké pokusy však končili sražené v rozích útočného pásma. Hra se vyrovnala až počátkem šesté minuty, kdy na chvilku hosté obsadili třetinu Slavie a dokonce i pár pokusy prověřili pozornost Dlouhého.

Ve zbytku úvodní dvacetiminutovky se nic zajímavého nestalo, až na brankovou příležitost z poslední minuty. Šikovu střelu tečoval Tomeček pod horní tyč, následným perfektním zákrokem si domácí gólman vysloužil potlesk přítomných diváků.

Ve vyrovnaných výkonech pokračovali obě mužstva i v prostřední třetině. Až teprve v polovině utkání získali mírnou převahu domácí, kterou posléze také využili. Obránce sešívaných Jindřich Barák v početní výhodě napřáhl a vsítil první branku v střetnutí. Odpovědět mohl ve 40. minutě Zadražil, kdyby ho ve vyložené šanci nevychytal Dlouhý.

Ve třetí části už hostující hráči protestovali proti výrokům rozhodčí, protože se jim zdálo, že jim sudí křivdí. Nebylo jim to nic platné, protože z jedné další nařízené přesilovky domácí zvýšili zásluhou Martina Kotyry na 2:0.

Vary se nevzdali a bojovali dál, o čemž svědčí i orazítkování tyčky z 50. minuty. Zanedlouho už se jim povedlo dostat kotouč do sítě domácího celku. Aleš Půlpán ujel červenobílé obraně a v poklidu zavěsil.

Hosté měli docela dobrou příležitost na to, aby srovnali stav zápasu, protože 70 sekund před koncem odvolali gólmana a navíc měli i výhodu přesilovky, což znamenalo, že měli výhodu dvou hráčů na ledě. K šanci se ale nedostali, naopak kotouč vzal Tomáš Moravec, přejel celé hřiště, zasunul puk do branky a pojistil tak vítězství Slavie.