Junioři po přestávce opět úspěšní

HC Energie Karlovy Vary - HC Sareza Ostrava 5:4 (0:1, 3:2, 2:1) K a r l o v y V a r y - První utkání juniorské extraligy po reprezentační pauze nabídlo zajímavou podívanou. Obě mužstva předváděla útočný hokej a chyby soupeře dokázala proměňovat v branky. Domácí díky své houževnatosti dokázali třikrát smazat náskok Ostravy a nakonec si díky vítězné trefě Lukáše Bušty připsali další vítězství. Prodloužili tak svou sérii bez porážky na domácím ledě.
Extraliga juniorů, 23. kolo, čt 18.11.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Ostrava
5:4
0:1, 3:2, 2:1
Branky: 29. Jan Bauer (Kocek, Zaťovič), 29.Sedláček, 40. Hlubuček (Kloz, Jakub Bauer), 46. Vojtěch Polák (Hlubuček), 59. Bušta (Polák) - 13. Kaněra (Klečka, Mleko), 34. Novák (Dušek), 36. Koseda (Mach, Stehlík), 41. Mach (Mleko). Rozhodčí: Bolina. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Karlovy Vary: Jakubal (41. Jirkův) - Mašek, Kocek, Štourač, Kloz, Tomaška, Karpíšek, Hlubuček - Hamerle, Polák, Bušta - Zaťovič, Jan Bauer, Kuběna - Sedláček, Gasparik, Jakub Bauer
Ostrava: Štěpánek - Vajda, Bílý, Koseda, Burian, Kaněra, Dudáš - Klimek, Mleko, Klečka - Mach, Dušek, Stehlík - Minařík, Mikeš, Novák

K prvnímu střetnutí po reprezentační přestávce nastoupil na karlovarský led tým HC Sareza Ostrava. Nečekal je však vůbec jednoduchý zápas, juniorům Energie se před pauzou velmi dařilo a zatím se všemi moravskými celky bodovali.

V první dvacetiminutovce byli však na ledě více vidět hosté, kteří úspěšně napadali karlovarskou rozehrávku a sami si vypracovali několik slibných šancí. Hře domácích chyběla přesnost a nápad. Hned v první minutě se sice do šance dostal Kuběna, avšak brankáře Ostravy Štěpánka nijak neohrozil. Poté udával tempo hry moravský celek. S Duškovou střelou z druhé minuty si gólman Energie Pavel Jakoubal poradil bez problémů, mnohem více se zapotil v minutě šesté, kdy Karlovarští hráli přesilovou hru a po hrubé chybě obránců se k překvapivé rychlé střele dostal obránce Kaněra. Domácí se do veliké šance dostali v polovině třetiny, kdy Gasparik a Jakub Bauer jeli na samotného obránce, ten však jejich příležitost zmařil zkušeným zákrokem. V téže minutě vyrobili obránci Karlových Varů další chybu, když je několika rychlými kroky předjel Klečka a řítil se sám na brankáře Jakubala. Ten však předvedl parádní zákrok, po kterém skončil kotouč v jeho lapačce. Karlovarští zahrozili ve 13. minutě Buštou, kterého však vychytal jinak nevytížený Štěpánek. Vytrvalý tlak hostů nakonec slavil úspěch v čase 12:47, kdy Jakubal pouze vyrazil Klečkovu střelu a pro Jindřicha Kaněru již nebyl žádný problém skórovat do odkryté klece. Ostravští měli šanci svůj náskok ještě zvětšit, když od 16. minuty hráli přesilovou hru 4 na 3, ale obránci Energie byli tentokrát bezchybní. Po dvaceti minutách odcházeli do šaten veselejší hosté, zato domácí měli jistě o čem přemýšlet.

V prvních pěti minutách druhého dějství předváděli Energetici podobně pasivní hokej jako v třetině první, avšak poté konečně ožili a stovka diváků na stadionu v Dolní Kamenné se začala bavit. Karlovarskou kanonádu začal v 26. minutě Jan Bauer, který prudkou ranou trefil brankáře Štěpánka do masky. Ten naštěstí vyvázl bez újmy na zdraví a pokračoval dál. To však ještě netušil, že opravdu krušné chvíle teprve přijdou. O zlepšeném herním projevu domácích dala vědět i tyčka ostravské branky, která se ozvala po pěkné střele Poláka. 29. minuta utkání vyšla Karlovarským náramně. Nejprve bleskově využili početní převahu, když Jan Bauer na milimetr přesně trefil pravý horní růžek Štěpánkovy svatyně. Hlasatel na stadionu ještě nestačil oznámit změnu stavu a ruce diváků i hráčů vylétly nahoru podruhé. V čase 28:44 vybojoval důrazný Pavel Sedláček kotouč v útočném pásmu a nechal Štěpánka opět lovit puk ze své sítě. Do kolen mohl hosty srazit Vojtěch Polák, který se postavil k trestnému střílení, nařízeném rozhodčím Bolinou po faulu na uníkajícího domácího hráče. Karlovarské opoře však blafák nevyšel a hosté se nadechli k novému náporu. Ten vyvrcholil v 34. minutě, kdy Michal Novák vytěžil ze zmatku před Jakubalem vyrovnávací branku. Karlovarský brankář se musel za svá záda ohlížet ještě o dvě minuty později, kdy hostům vrátil vedení Petr Koseda. Domácí se z tlaku vymanili až ve 40. minutě, kdy jim v přesilové hře po vyloučení Dudáše vrátil ztracené sebevědomí Libor Hlubuček. Po 40 minutách se tak karlovarští diváci mohli jít občerstvit s příjemným pocitem, že v druhé třetině viděli pět branek a jejich týmu se podařilo vyrovnat herní i výsledkový náskok hostů.

Po divoké druhé dvacetiminutovce se obě mužstva více soustředila na obranu, ale přesto nebyla ani ve třetí třetině nouze o zajímavé momenty, branky a zvraty ve vývoji utkání. Hned po nástupu na led dali hosté vědět, že dnes chtějí v Karlových Varech bodovat stůj co stůj. Střela Milana Macha proklouzla Jakubalovi mezi betony a kotouč se spíše silou vůle dostal za brankovou čáru. To bylo na karlovarského gólmana příliš a jeho místo zaujal Ondřej Jirkův. Ten si ve zbytku utkání počínal výtečně a svými skvělými zákroky dával svým spoluhráčům naději na zvrat zápasu. K tomu ve 46. minutě zavelel Vojtěch Polák, který samostatný nájezd na Štěpánka proměnil tentokrát bez sebemenšího zaváhání. Další vyrovnání stavu (již třetí v tomto zápase) srazilo hosty do kolen. Od této chvíle měli domácí navrch a bylo jen otázkou času, kdy dokonají obrat. Obzvláště nebezpečný byl první karlovarský útok Hamerle, Polák a Bušta, který mnohokrát zamotal hlavy ostravským obráncům. V 52. minutě nastřelili západočeši tyč a pokračovali v náporu. Zasloužené branky se nakonec dočkali za pět minut dvanáct, respektive v čase 58:44. Hrdinou zápasu se stal Lukáš Bušta a nic na to nezměnila ani závěrečná power-play zklamaných hostů. Karlovarští mladíci tak po třetinách 0:1, 3:2 a 2:1 porazili tým HC Sareza Ostrava výsledkem 5:4.