Junioři po velké bitvě přehráli Slavii 4:2

Energetici po těžkém boji porazili pražskou Slavii. Jejich dnešní zbraní byla hlavně hra v početní výhodě. Tým také podržel gólman Habal. Hvězdou utkání byl Dominik Vaněk, který dal dva góly a na jeden přihrál. Karlovy Vary teď mají stejně bodů jako slávisté a ztrácí pouze jediný bod na vedoucí Vítkovice.
Noen Extraliga Juniorů, 33. kolo, po 22.11.2010, KV Arena
Slavia
4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Vaněk (Šik, Vachovec), 17. Hudák (Šik), 36. Vaněk (Vachovec), 60. Hudák (Vaněk, Klíma) - 6. Poletín (Klhůfek), 24. Slavíček (Vogel) Vyloučení: 9:5 Využití: 2:1 Diváci: 78 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2
Karlovy Vary: Habal (Endal) - Andrlík, Valeš, Šik, Troška, Schusser, Rohan - Hudák, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Klíma, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán
Slavia: Dlouhý (Meravý) - Příhoda, Jaškin, Jeník, Okuliar, Barák, Warneke, Krejčí, Semrád - Poletín, Hrouda, Muller, Hellar, Cikánek, Mavrojanidis, Slavíček, Koubek, Wszolek, Vogel, Klhůfek

Úvod utkání byl velmi zajímavý. Slávista Hellar trefil hned v první minutě tyč Habalovy branky. Poté ale následovala přesilovka domácích, ve které nejdříve Vachovec trefil tyčku a následoval gól, který vstřelil z těsné blízkosti Dominik Vaněk. Brzy ale bylo vyrovnáno. Michal Poletín zůstal sám před brankou a bez problémů vyrovnal. Karlovarští měli další možnost přesilovky asi v půlce třetiny, ale kromě dobré střely Rohana, se kterou si poradil gólman Dlouhý, se na moc nezmohli. Na druhé straně to znovu zkoušel Poletín, ale domácí brankář se nachytat nenechal. V závěru třetiny se Energie znovu dostala do vedení. Šikovu střelu chytře tečoval Miroslav Hudák. Skóre po první třetině tak bylo 2:1.

Druhou část začali lépe slávísté. Bohumil Slavíček si najel před branku a bekhendovou střelou vyrovnal. Hosté měli potom více ze hry. Tlačili na obránce hostů, kteří si v jednu chvíli málem srazili puk do vlastní sítě, Habal ale na poslední chvíli skvělě zasáhl. Domácí gólman měl práce dosti nadále, ale Slavíčkovu střelu se mu podařilo pohotově vyrazit. V druhé části už byla hra vcelku vyrovnaná. A Karlovarští se opět dostali do vedení. Dominik Vaněk si najel z úhlu k brance a vymetl svojí ránou pavouky ze všech koutů branky. Po tomto gólu hrála Slavie přesilovku a měla dobré šance, ale využít je hráči v červenobílých dresech nedokázali. Neujala se ani střela domácí Vachovce v oslavení a Karlovy Vary tak, stejně jako na konci první části vedly o jeden gól.

Aktivnější byli opět hosté, Krejčí dobře pálil a Slavíček byl dokonce sám před Habalem, překonat ho však nedokázal. Později to zkoušel hráč hostů Warneke, na opačné straně vychytal Dlouhý Schussera. Karlovarským se poté povedlo dostat Slávisty pod tlak, vyslali na jejich branku několik dobrých střel, branka ale nepadla. Slavia se z tlaku vymanila a měla šanci přesilovky pěti proti třem. Před brankou domácích byli v jednu chvíli osamocení dva hráči Slavie, akci ale překombinovali a přesilovku se jim nepodařilo využít. Krátce po skončení početní výhody naopak sami inkasovali. Miroslav Hudák se probil až k brance a dal výsledku konečnou podobu – 4:2.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to strašně těžké utkání, hlavně po fyzické stránce. Díky ubráněným oslabením a vůli po vítězství jsme zaslouženě vyhráli. Udělali jsme zbytečně hodně faulů, ale díky dobré obraně jsme to zvládli.