Junioři: poprvé doma bez bodu

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
KARLOVY VARY - Nepovedené utkání sehráli karlovarští junioři na svém ledě s Českými Budějovicemi a poprvé v sezóně odešli doma do kabin s nulou na bodovém kontě. Hosté se rychle dostali do vedení, ale energetici dokázali ve druhé třetině díky brance Norberta Tomiše překlopit misku vah na svou stranu. Třetí dějství patřilo gólově už jen Budějovicím a ty si po šťastné vítězné trefě ze 49. minuty odvezly na jih cenné vítězství.
Extraliga juniorů, 29. kolo, čt 14.12.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
České Budějovice
2:3
1:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 17. Budínský (Mareček, Kuběna), 29. Tomiš - 3. Ťoupal (Rod, Ježek), 44. Ťoupal (Ježek), 49. Rod (Ťoupal, Parýzek). Rozhodčí: Rejthar. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3
Karlovy Vary: Benda - Novák, Mašek, Schimdt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal, Přindiš - Sláma, Jan Bauer, Šnajdr - Budínský, Mareček, Kuběna - Zucker, Baran, Tomiš - Topinka, Polák, Rohan
České Budějovice: Klestil - Bílek, Zourek, Předota, Havran, Parýzek, Hlavatý, Zíb - Červený, Horák, Slavík, Feferle, Sekera, Bíza, Pankratz, Ježek, Ferebauer, Stejskal, Rod, Ťoupal, Formánek

Oproti posledním juniorským duelům, které se v Karlových Varech odehrály, byl ten čtvrteční mezi Energií a Českými Budějovicemi jiný hned od začátku. Po úvodních zahřívacích zákrokcích brankářů Bendy a Klestila se hosté krátce usadili v útočném pásmu a už v polovině 3. minuty slavili naprosto přesnou střelu Ondřeje Ťoupala nad rameno domácího gólmana. Energie mohla odpovědět v přesilové hře, která se na 35 sekund stala dvojnásobnou. Po sérii rychlých nahrávek však v největší šanci selhal Šnajdr, jenž u levé tyče usměrnil přihrávku Satory mimo prázdnou klec.

Hra plynula ve velmi vysokém tempu a zejména hosté se snažili využívat svého rychlého pohybu k prudkým střelám na karlovarskou branku. Jeden takový příklep z hole Ferebauera likvidoval Benda ve 12. minutě při budějovické početní výhodě, stejně jako pokus Havrana z prostoru mezi kruhy. Reprezentační brankář měl plno práce i v samotném závěru karlovarského oslabení, vyznamenal se zejména skluzem proti Ťoupalově dorážce z ostrého úhlu. V závěru první třetiny domácí mladíci zvedli hlavu a Klestil nejprve špičkou betonu vyrazil jedovatý pokus Tomiše, v 17. minutě už ale nestačil vyřešit chybu obrany. V nájezdu dvou na jednoho přetavil přesnou Kuběnovu přihrávku ve vyrovnání Vít Budínský. Deset sekund před sirénou Klestil vyrazil ramenem i Tomišovu prudkou ránu, načež byl dorážející Baran poslán bránícím hráčem "k ledu".

Ve 23. minutě se stala první zajímavou situací druhé třetiny srážka českobudějovických útočníků Ježka a Stejskala, kterou málem odneslo koleno druhého jmenovaného. Zlepšené defenzivy obou týmů nepřipouštěly dlouho větší nebezpečí ve svých obranných pásmech. Až ve 28. minutě měl Benda problémy se zakrytou střelou aktivního Ťoupala. Jenže to byli domácí, kdo se vzápětí radoval z vedení. Norbet Tomiš se projel celým hřištěm a na konci své jízdy zavěsil kotouč do sítě gólmana s příjmením známého rakouského politika. Vyrovnat mohl ve 32. minutě Stejskal, který se i přes Satorovu těsnou obranu obtočil kolem branky a u levé tyče zkoušel překvapit Bendu. Puk se ke štěstí domácího gólmana prošel brankovištěm a odklouzal do bezpečné vzdálenosti. To mohla být voda na mlýn Energie, která vzápětí dostala početní výhodu. Zucker však v jasné pozici přestřelil horní tyč, stejně tak jako později Satora ranou z první při přesilovkovém zámku. I proto zůstávala partie před poslední třetinou stále otevřená.

Po minutě třetí části pálil za jízdy Mareček a sám i nepřesně dorážel svou střelu. Klestil však stejně posunul branku z regulérního postavení, a tak mohl zůstat v klidu. Ba co víc, ve 44. minutě se připojil k budějovické radosti, protože Ondřej Ťoupal protlačil u levé tyče za čáru svůj druhý gól a vyrovnal. Vzápětí se skóre mohlo měnit znovu, uběhla půlminuta a Budínský se v samostatném nájezdu řítil na Klestila. Ten si místo mezi svými betony dobře pohlídal a proti Kuběnově nepřesné střele z druhé vlny už zasahovat nemusel. Další horkou chvilku zažil Klestil díky spoluhráči Předotovi, jenž natlačil do branky unikajícího Tomiše. Štěstěna se tentokrát usmála na hosty, protože v síti narozdíl od Tomiše a Klestila neskončil kotouč.

A fortuna měla schované ještě jedno budějovické eso. Na konci 49. minuty se Ťoupalova střela odrazila od brusle bránícího hráče přímo na hokejku Tomáše Roda a ten neměl se zakončením do prázdné branky problém. Karlovarští se snažili tlačit dopředu ve snaze vynutit si ještě jeden zvrat ve skóre, to už ale Budějovičtí vsadili na aktivní obranu středního pásma. Překonat ji dokázal snad jen Kuběna, který si nabruslil až mezi kruhy, kde se mu do bekhendového zakončení vrhl připravený Klestil. Do konce zbývalo ještě devět minut. Ty se nakonec odehrály ve znamení karlovarské nervozity, kterou definitivně ukončila závěrečná siréna.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): Vůbec jsme nebruslili, náš pohyb, to byla tragédie. Takhle špatně jsme letos ještě nebruslili a bez pohybu se nedá hrát. Budějovicím stačil pohyb a využít minimum šancí. My jsme neplnili, co jsme si řekli, naše hra neměla důraz a nasazení. Hráči si asi bohužel mysleli, že přijede soupeř, který se porazí sám. V poslední době jsme doma soupeřům dávali pět, sedm gólů, v klidu jsme to uhráli a najednou přijel soupeř, který nám kladl odpor, a my jsme to prostě nezvládli. Jestliže chceme pomýšlet na dobré umístění a hrát play-off, tak s takovou hrou, jako dneska, určitě ne.