Junioři poprvé vítězně, dorostenci ztratili vyhraný zápas

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE Junioři: HC Energie - SK Třebíč 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Dorost: HC Vítkovice - HC Energie 4:3sn (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Na domácím ledě dnes přivítali junioři Horáckou Slávii z Třebíče. Hned od začátku si Energie vydobyla postavení a z ničeho neslevovala. A kdo se tentokrát prosadil? Trio Hampl, Chaljavin, Topinka. A byli také jediní, soupeři se vsítit branku nepodařilo a odjíždí domů s porážkou. Také dorostenci byli blízko třem bodům, když v polovině zápasu ve Vítkovicích vedli o tři branky. Domácí však předvedli dokonalý obrat a zápas definitivně strhli na svou stranu v samostatných nájezdech.
Extraliga juniorů, 3. kolo, pá 12.9.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Třebíč
3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Hampl, 21. Chaljavin (Majer), 52. Topinka (Schusser).
Karlovy Vary: Habal, Hruška, Schusser, Dlapa, Ryžuk, Jemeljanov, Tomeček, Tollinger, Rohan, Flieger, Chaljavin, Vaněk, Mistoler, Hampl, Fusek, Hudák, Topinka, Rohan, Kellner, Mareček, Majer.
Třebíč: Wolf, Mikulka, Mečiar, Čtveráček, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Švaříček, Kadela, Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela Eduard, Dočekal, Kesner, Sochor, Klíma, Burda, Jordan.

Energie měla od začátku převahu v držení kotouče a začala velmi útočně. Už po dvou minutách padl gól a energetici šli do vedení. Andreas Hampl dostal před brankou prostor a protlačil puk až za čáru. Třebíčští hráči hráli tvrdě, ale ne podle pravidel, a tak se sešli na trestné lavici hned tři jejich hráči. A proto se hra nevzdalovala od brankoviště Třebíče. Na konci první části se soupeř trochu vzchopil, ale k úspěchu to nestačilo.

Varský tým začal opět hned od začátku hrát tvrdě a po půl minutě zvýšil na 2:0 Chaljavin. Dostal přihrávku od Majera a pálil z levého kruhu. To energetiky ještě více nakoplo a jednotliví hráči se začali předhánět ve střelbě na soupeřovu bránu. Třebíčští se také párkrát dostali k držení puku a pokoušeli gólmana Habala, který chytal výtečně. Takže se hra posléze docela srovnala.

Prvních deset minut poslední třetiny se hra uklidnila a žádný z týmů se výrazně neprojevoval. Jednou vypálil "bílý", podruhé zase "červený". Potřetí a zároveň naposledy překonal gólmana Mikulku z Třebíče Topinka, který dostal pěknou přihrávku rovnou na hůl od Schussera. Zápas tedy dopadl přívětivě pro karlovarské mužstvo, které se může radovat z první výhry v sezoně.