Junioři porazili rebely z Havlíčkova Brodu, uspěli i dorostenci

Junioři: HC Energie - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
St. dorost: HC Vagnerplast Kladno - HC Energie 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Dnes po poledni si vyšlápli juniorští energetici na rebely z Havlíčkova Brodu a po zásluze je porazili 3:1. Dvěma body se blýskl Dominik Vaněk (na snímku). Plný počet bodů si připsali i starší dorostenci, kteří díky brankám Gorčíka, Zadražila a Winklera zvítězili na ledě Kladna.
Noen Extraliga Juniorů, 10. kolo, so 9.10.2010, KV Arena
Havlíčkův Brod
3:1
1:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 1. Vaněk (Záhora, Hudák), 25. Schusser (Hudák, Vaněk), 43. Kentoš (Daniška) - 17. Szilva (Blažek). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Suchánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 23:26.
Karlovy Vary: Habal (Endál) - Urbančok, Andrlík, Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, Záhora, Půlpán
Havlíčkův Brod: Krch (Zvolánek) - Bancíř, Ambrož, Hájek, Šíma, Němec, Šplíchal, Musil, Novotný - Hadrava, Varga, Blažek, Szilva, Ondráček, Zdražil, Havel, Milfait, Doležal Jakub, Doležal Ondřej, Honza, Novák Matěj

Junioři karlovarské Energie přehráli rebely z Havlíčkova Brodu. Vládli domácímu kluzišti, jen nedokázali svou převahu korunovat větším počtem branek. Rebelové se po celý zápas většinou jen bránili, energetici byli silnější individuálně a převyšovali soupeře dobrou kombinační hrou.

První třetina se odehrávala ve znamení dobré kombinace domácích a urputné snahy hostí ubránit se i za cenu vyhazování puků. Hned v první minutě skóroval Dominik Vaněk. Od té doby marně bušili energetici do obrany hostujícího celku, který se několikrát ubránil jen se štěstím. Jednou se však usmála štěstěna i na rebely, kteří šťastně vyrovnali z ojedinělé útočné akce, kdy se trefil Szilva.

Energetici v druhé třetině pokračovali v tlaku ve snaze získat ztracené vedení. To se jim zásluhou proměněné přesilovky podařilo, když skóroval Adam Schusser. Hosté hrozili z ojedinělých brejků, většinou střelami od modré čáry. Ke konci třetiny se dokonce po sérii chyb domácí obrany dostali do několika šancí, ovšem brankář Habal domácí podržel. Energetici drželi po dvou třetinách aktivitu na svých holích.

Na začátku třetí třetiny vsítil třetí gól Energie Josef Kentoš a hosté, kteří byli v útoku poměrně bezzubí, se již ke zkorigování nepříznivého stavu nedostali.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Jsme spokojeni, protože jsme za víkend získali šest bodů. Očekávali jsme nesnadný zápas, soupeř je to bojovný a dobře bruslí. Měli jsme využit naše šance v první třetině a zápas jsme mohli hrát ve větším klidu.

Václav Adam (HC Rebel Havlíčkův Brod): Jsme samozřejmě zklamáni, ale oproti včerejšímu výkonu v Plzni oceňuji snahu našich hráčů. Mrzí mě neproměněné šance z druhé třetiny. Jinak nás soupeř předčil individuálními schopnostmi, my nemáme tolik individualit ani žádné posily a spoléháme na bojovnost.