Junioři poslali na ledě Salzburgu puk do sítě sedmkrát

MHL: Red Bull Salzburg - HC Energie Karlovy Vary 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)
Energie zvládla první zápas s rakouským týmem výborně a bez problémů si zajistila zisk tří bodů. Hvězdou utkání se stal Martin Kohout, který dokázal vstřelit hattrick. Na povedený výkon mohou svěřenci trenéra Marišky navázat už zítra, odvetné utkání se Salzburgem se hraje od 18:00.
MHL, 19. kolo, ne 26.10.2014
Salzburg
1:7
1:2, 0:2, 0:3
Branky a nahrávky: 19. Rauchenwald (Eder, Kammerer) – 2. Táborský (Gríger, Gorčík), 4. Kohout (Zadražil), 24. Rubeš (Gorčík), 25. Harkabus, 41. Osmík (Zadražil, Harkabus), 45. Kohout (Zadražil), 57. Kohout. Rozhodčí: Solovjov, Lavrentijev – Höller, Fervorner. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.
Salzburg: Feichter (47. Mayer) – Duller, Pýcha, Konradsheim, Pozgay, Widen, Jakubitzka, Zauner – Hudeček, Pospíšil, Hochkofler – Pavlů, Šille, Filin – Eder, Kammerer, Rauchenwald – Kainz
Karlovy Vary: Fučík – Michálek, Šafář, Šimek, Weinhold, Běhal, Röthlisberger, Rulík – Zadražil, Kohout, Harkabus – Gorčík, Táborský, Gríger – Hroch, Beránek, Osmík – Rubeš, J. Vrána

Karlovarští mladíci vstoupili do utkání s rakouským týmem výborně, když se už po 63 vteřinách prosadil kapitán Oto Táborský a poslal svůj tým do vedení. Ještě veseleji bylo na střídačce Energie v čase 3:45, kdy se po Zadražilově asistenci trefil Martin Kohout - 0:2. Vlčí smečka mohla ještě navýšit svůj náskok v 6. minutě, přesilovou hru ale nevyužila. V 19. minutě neuhlídala karlovarská obrana Alexandera Rauchenwalda, který těsně před koncem úvodní třetiny snížil na 1:2.

I začátek prostředního dějství zastihl karlovarské hokejisty v dobré pohodě. V čase 23:55 nejprve překonal brankáře Feichtera Tomáš Rubeš a o necelou minutu později poslal kotouč do sítě také Tomáš Harkabus. Další průběh druhé třetiny byl ovlivněn mnoha vyloučeními na obou stranách, ani jeden ze soupeřů ale žádnou početní výhodu nevyužil.

Třetí třetina začala velmi podobně jako ty předchozí. Už po půlminutě se v přesilové hře trefil Martin Osmík, ve 45. minutě poté přišla šestá branka Energie, o kterou se postaral Martin Kohout. O dvě a půl minuty později se domácí rozhodli vystřídat brankáře, svatyni Salzburgu od této chvíle hájil Moritz Mayer. V čase 56:01 dokonal Martin Kohout hattrick, poté už byl hlad Vlčí smečky ukojen. Energie tak zvítězila v prvním utkání na ledě Salzburgu jasným rozdílem.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): V dnešním utkání se nám konečně podařilo výrazněji prosadit v koncovce a za to jsme velmi rádi. Kromě asi 10 minut v první třetině za stavu 2:0, kdy jsme přestali bruslit a dovolili domácím snížit, jsme byli v utkání lepším týmem, který udával tempo hry. Dařilo se nám držet naší organizace a všichni hráči podali velmi dobrý výkon, korunovaný několika pěkně sehranými golovými situacemi. Zítra nás bude čekat těžká odveta, ve které budeme chtít dnešní výkon potvrdit a přivézt domů maximum bodů.