Junioři prohráli s Atlantem Mytišči

MHL: Atlant Mytišči - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Tým trenéra Mlejnka nezvládl utkání s Atlantem, a podlehl mu 1:4. Hlavní příčinou porážky je nedostatek střelby. Karovarští se do zakončení dostávali velmi málo, čestný úspěch Energie zaznamenal Dominik Piskoř. Šanci na odplatu mají energetici hned v neděli, kdy se s ruským klubem střetnou znovu.
MHL, 9. kolo, so 22.9.2012
Atlant
4:1
0:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 22. Ševčenko (Šmeljov, Dyblenko), 31. Sošnikov, 36. Glazunov, 51. Šmeljov (Kuzněcov, Sošnikov) - 58. Piskoř (Gorčík, Vrána). Rozhodčí: Sergej Kantinov. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Střely na branku: 35:17. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Atlant: Volkov - Glazunov, Děkalo, Několenko, Dyblenko, Švidenko, Baldajev, Barčenkov - Tverdochlebov, Dorofěev, Ševčenko - Kuzněcov, Sošnikov, Šmeljov - Aljošin, Levickij, Kuzin - Leščenko, Konnov, Namrujev
Karlovy Vary: Habal - Klimíček, Šik, Kvapil, Schusser, Chalupa, Troška, Dvořák, Gombár - Tomeček, Jurák, Harkabus - Flek, Kverka, Kohout - Švec, Sýkora, Zadražil - Vrána, Piskoř, Gorčík

V první třetině zápasu branka nepadla. Ani jeden z týmů totiž neprosadil v početní výhodě. Energetici jí měli k dispozici po faulu Konnova, využít jí ale nedokázali. Domácí měli v 16. minutě dokonce padesát sekund přesilovky pěti proti třem. Brankář Habal ale puk za svá záda nepustil, a tak skončilo úvodní dějství 0:0.

Úvod druhé periody Energii vůbec nevyšel. Už po 83 sekundách hry otevřel skóre utkání Aleksandr Ševčenko. Karlovarští se nedostávali ke střelbě, narozdíl od hráčů Atlantu Mytišči, kteří v polovině zápasu přidali druhou branku. Střelou z ostrého úhlu se prosadil Nikita Sošnikov. To ale nebylo zdaleka všechno. Ve 36. minutě vstřelil gól Stanislav Glazunov, a zvýšil už na 3:0.

Jestli ještě hosté pomýšleli na zdramatizování zápasu, museli na to rychle zapomenout. Deset minut před koncem vstřelil další branku Sergej Šmeljov. Energetici se prosadili až v 58. minutě, jediný gól Energie zaznamenal Dominik Piskoř. Atlant tedy první vzájemný zápas vyhrál 4:1.