Junioři prožili vítěznou premiéru v MHL

MHL: HC Energie Karlovy Vary – Patriot Budapešť 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Junioři zaznamenali povedený vstup do Mládežnické hokejové ligy, když před 650 diváky porazili budapešťský Patriot. Souboj nováčků MHL měli domácí s výjimkou slabší chvilky v druhé třetině pod kontrolou a díky brankám Tomečka, Fleka, Trošky a Šika a kvalitnímu výkonu gólmana Habala získali první tři body. Druhý zápas s Budapeští je na programu v pondělí od 18:00.
MHL, 1. kolo, ne 2.9.2012
Budapešť
4:1
1:0, 3:1, 0:0
Branky a nahrávky: 5. Tomeček V. (Harkabus, Kverka), 28. Flek (Chalupa), 37. Troška, 39. Šik (Tomeček V., Harkabus) - 32. Šalka (Piačka). Rozhodčí: Gamal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 650. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Karlovy Vary: Habal (Fečo) - Schusser, Kvapil, Šik, Klimíček, Troška, Chalupa, Dvořák, Gombár - Piskoř, Flek, Novák - Harkabus, Kverka, Tomeček - Sýkora, Vrána, Švec - Zadražil, Gorčík
Budapešť: Ilašenko (Boraroš) - Dvořák, Trávníček, Varholik, Nedvěd, Bajaník, Soukup, Kolařík, Kočubej - Šalka, Glemba, Piačka - Kuřítko, Dolník, Kalináč - Hardi, Božík, Kamzik

Na úvodní vystoupení obou mužstev v MHL se do KV Areny přišel podívat utěšený počet 650 diváků, které v 5. minutě poprvé rozjásal Vojtěch Tomeček. Útočník Energie s reprezentačními zkušenostmi se z úhlu trefil do bližšího růžku. Elitní karlovarská formace se mohla prosadit i v 10. minutě, přečíslení 2 na 1 však Kverka s Tomečkem překombinovali. V dalším průběhu si oba celky vyzkoušely hru v početní výhodě i oslabení, opticky lépe se dařilo domácím, kteří se lépe prosazovali v soubojích jeden na jednoho. Maďarský celek naopak hrozil především z protiútoku, když domácí defenziva v některých případech nepracovala stoprocentně.

Nejpodstatnější události utkání se odehrály v druhé třetině. Domácí ve 28. minutě zásluhou pohotové střely Jakuba Fleka z mezikruží zvýšili na 2:0, ale situaci si záhy zkomplikovali. Kvapilovo nedovolené bránění v přesilové hře potrestal Michal Šalka, který v tlačenici doklepl puk za ležícího Habala. Hosté se na pět minut dostali na koně, domácí působili nervózně a vyrovnání viselo ve vzduchu. Energii však v klíčových okamžicích podržel brankář Habal. Když se pak ve 37. minutě od modré prosadil obránce David Troška, utkání se zřejmě definitivně zlomilo na stranu Energie. Gól do šatny ještě za Ilašenkova záda přidal Vojtěch Šik.

Ve třetí třetině už se utkání spíše jen dohrávalo. Domácí zpřesnili defenzivu a Patriot se do gólových šancí dostával jen sporadicky. Energie s přechodem do útoku neměla problém, ve finální fázi už však postrádala jednoduchost v touze předvést se před nadprůměrnou návštěvnou své akce překombinovávala. Na jejím vítězství to však nic nezměnilo.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Utkání bylo z našeho pohledu hodně těžké. Soupeř nastoupil patřičně nabuzený stejně jako my. Mě momentálně velice těší, že jsme dokázali duel zvládnout po psychické stránce. Za stavu 2:1 jsme to nezabalili a dokázali jsme se odpíchnout ke 3:1 a následně 4:1. Ve třetí třetině jsme zápas už kontrolovali a možná i šetřili síly. To se ovšem ukáže až zítra. Ze začátku střetnutí jsme byli trochu nervózní. Není se čemu divit. Kluci vstupovali do nové, pro ně neznámé soutěže. Dále bych chtěl poděkovat divákům, kteří přišli. Byli perfektní a já bych si moc přál, kdyby přišli zítra, ale i na další zápasy, které budeme doma hrát.

Petr Novák (Patriot Budapešť): Byl to dobrý zápas, ale bylo vidět, že oba týmy byly nervózní. Začátek byl z obou stran opatrný a kluci se do toho těžko dostávali. Ve druhé třetině jsme hráli dobře, ale pak jsme dostali dva rychlé góly, které v podstatě rozhodly o zápase. Z stavu 1:2 jsme tlačili, najednou jsme ale prohrávali 1:4. A to už pro nás byla těžká situace, i když jsme to ve třetí třetině nevzdávali. Ale Karlovy Vary hrály zkušeně a nepustily nás do žádné gólové šance. Na zítřejší zápas se musíme připravit trochu jinak.