Junioři se rozstříleli, Balašicha zůstala bez bodu

MHL: HC Energie - HK MVD Balašicha 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Mladí energetici po návratu do KV Arena dali zapomenout na střelecké trápení na nedávném tripu a proti přednímu celku tabulky skórovali hned pětkrát. Dva přesné zásahy mířily z hole útočníka Oty Táborského. Potvrdit tříbodové vítězství bude Vlčí smečka chtít v odvetě ve čtvrtek od 18:00.
MHL, 17. kolo, st 23.10.2013
HK MVD
5:2
0:0, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky: 26. Táborský (Zadražil), 28. Dvořák, 30. Vrána (Gorčík, Troška), 42. Táborský (Kohout), 58. Harkabus (Troška) - 33. Šipov (Kobělev, Sidljarov), 59. Prochorov (Sidljarov, Fjodorov). Rozhodčí: Nosov – Ondráček, Komárek. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:1. Diváci: 300. Střely na branku: 31:26. Vyhraná vhazování: 34:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
Karlovy Vary: Honzík – Adam, Kečkeš, Dvořák, Šafář, Bahounek, Škvor, Šimek, Troška – Tomeček, Gríger, Táborský, Csamangó. Harkabus, Vachutka, Kohout, Vrána, Gorčík, Krliš, Zadražil, Osmík
HK MVD: Bočarov (od 56. Kornjakov) – Kobelev, Pavelčuk, Lesnikov, Jermošenko, Kuzněcov, Makljukov, Grjazev – Djačenko, Nikolajev, Uvarov, Ilin, Bešarov, Prochorov, Bojčuk, Jefremov, Sidljarov, Fjodorov, Birjukin, Markovin, Šipov

V rámci 17. kola MHL se v KV Areně domácí energetici s HK MVD Balašicha. Před utkáním byla za favorita považována Balašicha, jelikož se nacházela na třetím místě západní konference s celkovým počtem třiceti pěti bodů. Balašicha navíc odešla z posledních pěti utkání pětkrát vítězně, kdežto Karlovarští jen jednou.

Do utkání lépe vstoupili hosté, už od prvních minut dostávali Energii pod velký tlak a vytvořili si i několik šancí, které však zlikvidoval gólman David Honzík. Po pěti minutách hry přišlo první vyloučení, na trestnou lavici si šel odpočinout Dimitrij Srdljarov za hákování, a Karlovarští tak mohli ukázat, co v nich vězí. Jediná vážnější akce však přišla na druhé straně, když Tomeček namazal na modré Vladislavu Jefremovi. Ten šel sám na gólmana Honzíka, ale do své svatyně kotouč nepustil. Balašicha byla nadále lepším týmem, karlovarské juniory k ničemu nepouštěla. Až ke konci třetiny dostali domácí šanci, když se hosté nechali dvakrát za sebou rychle vyloučit, a naskytla se jim dvojitá přesilovka, která se téměř celá přesunula do další části.

Do druhé periody tedy šli domácí v početní převaze, kterou ale nevyužili. Herní projev domácích se zlepšil a přinesl své ovoce. Ve 26. minutě se dostali do brejku Zadražil s Táborským a využili ho na výbornou. Zadražil zajel do útočného pásma a poslal nádhernou přihrávku, kterou zužitkoval Oto Táborský a vsítil první branku zápasu. Od tohoto momentu byla Energie jasně lepším týmem, vytvářela si mnoho šancí a Balašichu téměř k ničemu nepouštěla. Po necelých třech minutách přišla další velká šance domácích a opět byla využita. Nahozený kotouč vyrazil povyjetý Bočarov až k modré čáře, kde ho ukořistil Tomáš Dvořák a bez problému zakončil do zpola odkryté klece. Rusové byli jako opaření a energetici se toho snažili využít. Po krásné kombinaci Trošky a Gorčíka prostřelil Bočarova Lukáš Vrána a Energie rázem vedla o tři branky! Domácí se možná nechali rychlým náskokem unést a dvakrát byli vyloučeni. Balašicha následnou přesilovku zásluhou Šipova využila a snížila na dvoubrankový rozdíl. Ke konci třetiny se ještě dostal do úniku v utkání velmi aktivní Oto Táborský, přízemní střelou však trefil pouze tyč.

Třetí třetinu začali domácí hokejisté vcelku aktivně a brzy z toho vytěžili další branku. Spolupráce Martina Kohouta a Oty Táborského se ukázalo jako osvědčená. Kohout vyslal přesnou a rychlou přihrávku a Ota Táborský vstřelil svou druhou branku v zápase! Hra se poté vyrovnala, na hostech bylo jasně vidět, že se ještě snaží vývoj utkání zvrátit, avšak karlovarská obrana a skvělý gólman David Honzík byli proti. Nedisciplinovanost hostů vedla k dalším šancím domácích, z nichž některé byly velmi nadějné. Nejprve se pokoušel skórovat Sebastian Gorčík, proti byla Bočarovova vyrážečka. Následnou šanci už ale domácí hokejisté využili! Necelé tři minuty před koncem zápasu se po Troškově přihrávce prosadil Tomáš Harkabus! Rusové však pátý gól ve své síti neunesli a došlo na pěstní souboj, ve kterém své síly poměřil David Troška a Roman Kobelev. Rozhodčí rozdali mnoho trestných minut a trestná lavice se zaplnila. Hosté se dál snažili a zásluhou Sidljarova se jim podařilo zkorigovat stav zápasu. Tím však utkání skončilo a domácí si připisují další tři body do tabulky Západní konference MHL!

Ačkoliv byla Balašicha před utkáním favoritem, prokazovala to pouze první třetinu. Od druhé periody převzali utkání domácí a hostům nastříleli pět branek. Velkou zásluhu na výsledku má i karlovarský gólman David Honzík, který Energii podržel několika skvělými zákroky. Své síly si s Balašichou Energie poměří znovu ve čtvrtek 24. října od 18 hodin.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Hlavní zlom v tomto utkání nastal již před úvodním buly. Poslední trip nám nevyšel a dnes jsme chtěli opět bodovat. Hráli jsme dobře především v prostoru před bránou. Také mám velikou radost z toho, že proti tak těžkému soupeři, jako je Balašicha, jsme dokázali pětkrát vstřelit branku.