Junioři selhali v přesilovkách, Spartak opět zvítězil

MHL: MHK Spartak - HC Energie 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Očekávanou bitvu mezi druhým a třetím celkem Západní konference rozhodly přesilové hry. Domácí Spartak jednu využil a skóroval i v oslabení, naopak Energie neproměnila ani dlouhou výhodu 5 na 3 a v Moskvě vyšla střelecky naprázdno. Šanci na reparát má v pondělí od 14:00.
MHL, 45. kolo, ne 20.1.2013
Spartak Moskva
2:0
1:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 16. Chacej (Kučerkov), 45. Kulik (Pugolovkin). Rozhodčí: Gamalej - Matjuchov, Poljakov. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 2:0.
Spartak Moskva: Šestjorkin - Kozlovskij, Zemčjonok, Sorokin, Kulik, Demidov, Solovjov, Alexejev - Denežkin, Batrak, Pešechonov - Kučerkov, Pugolovkin, Chacej - Boldin, Pavljukov, Nekolenko - Ipatov, Tkačuk, Grecov
Karlovy Vary: Habal - Klimíček, Troška, Dvořák, Schusser, Šik, Gombár, Chalupa - Flek, Kverka, Tomeček - Novák, Jurák, Zadražil - Švec, Sýkora, PIskoř - Harkabus, Vrána, Kohout

Utkání se hned od začátku neslo ve velkém tempu. Jako první vyzkoušel pozornost domácího brankáře Flek, na druhé straně to nadvakrát zkoušel domácí bek Solovjov. V 6. minutě se po pravé straně prosmýkl Flek, jeho rána těsně minula levou tyčku. Moskevští měli v první části výhodu dvou přesilových her, Sorokin ani Demidov ale Habala nepřekonali. V polovině 15. minuty si hru v oslabení poprvé vyzkoušel i Spartak a skóre už se měnilo. Harkabus svojí velkou šanci nevyužil, na druhé straně ovšem ujel Kučerkov a dorážkou jeho střely poslal domácí do vedení Arsenij Chacej. Po vstřelené brance domácí ožili, důkazem toho jest šance Zemčjonoka a Kulika v závěru třetiny.

Ve druhé části hry se hrál i nadále vyrovnaný hokej, postupem času však iniciativu převzali hokejisté hostujícího celku, k čemuž jim dopomohlo i velké množství přesilových her. Ve 25. minutě měl velkou šanci hostující Dvořák, jeho ránu od modré však zastavila tyč domácí branky. Domácí působili i dále nervózním dojmem, chybu Šestjorkina v rozehrávce a následné přečíslení dvou proti osamocenému domácímu brankáři ale hosté nevyřešili správně. O půlminutky později se situace opakovala znovu s tím rozdílem, že k domácí svatyni ujížděl osamocený Jakub Flek, který ale mířil mimo branku. V 35. minutě opět čaroval domácí gólman, který dokázal zneškodnit jak velkou šanci Tomečka, tak i následnou střelu jednoho z hostujících beků. Tlak energetiků vyústil v dvojí vyloučení domácích, v přesilovce 5 proti 3 zářil Šestjorkin, postupně si na něm vylámali zuby Vojtěch Tomeček i nadvakrát střílející Klimíček.

Do poslední třetiny vstoupili energetici s velkým nasazením a snahou s výsledkem něco udělat. Hned minutu po návratu z kabin trefil tyč Šestjorkinovy svatyně Patrik Novák. Rozlet hostí však zastavilo vyloučení Dvořáka a následně Kulikem využitá přesilová hra, to vše v rámci 45. minuty. Hosty ale inkasovaný gól nezlomil a i dále se tlačili do útoku. Hodně aktivní byl v této pasáži utkání obránce Klimíček, který během několika minut hned dvakrát zkoušel zakončit. Poté se ke slovu dostali i domácí, Boldin ani Ipatov ale Habal nepřekonali. Na druhé straně tvrdě střílel Schusser, ale Šestjorkin ani po jeho střele neinkasoval. Posledních deset minut už bylo v režii domácích, ve velkých šancích neuspěli Batrak ani Zemčjonok. Hostům k čestnému úspěchu nepomohlo ani vyloučení Kozlovského, během jehož pobytu na trestné lavici se do hry dostal na chvíli i náhradní gólman Fečo, který musel zaskočit za Habala neoprávněně mířícího ke své střídačce. Když se neujala ani střela Schussera z poslední minuty, znamenalo to, že tři body si připíšou hokejisté moskevského Spartaku.