Junioři si z Plzně odváží dva body za výhru po nájezdech

V západočeském derby byl k vidění rychlý a tvrdý hokej. Jako první rozvlnili síť v brance Karlovarští. Domácí ale rychle srovnali. Ve druhé a třetí části se do vedení dostali naopak Plzeňáci, ale také hosté dokázali pokaždé velmi rychle vyrovnat. Po třetinách 1:1, 1:1 a 1:1 přišlo na řadu prodloužení. V něm ani jeden z týmů neskóroval a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jako jediný proměnil nájezd střelec úvodního gólu Sláma. Hosté si tak po zásluze odvezli dva body.
Extraliga juniorů, 26. kolo, st 21.11.2007, Zimní stadion Plzeň
Plzeň
3:4sn
1:1,1:1,1:1-0:0
Branky a nahrávky: 12. Šustr (Šimek, Novák), 26. Stránský (Kovář, Trojan), 46. Šimán (Kocman) - 11. Sláma (Topinka, Mareček), 28. Dej (Boguský, Budínský), 48. Budínský (Dej, Kellner), rozhodující nájezd Sláma. Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Plzeň: Francouz – Jeřábek, Rutta, Šustr, Špiler, Hucl, Růžička, Zeman – Benedikt, Kubalík, Sýkora – Stránský, Kovář, Trojan – Jindra, Šimán, Kocman – Šimek, Novák, Pitule
Karlovy Vary: Panec - Schmidt, Rohan M., Novák, Tollinger, Boguský, Jemeljanov, Přindiš - Kuběna, Záhora, Rohan T. - Dej, Budínský, Kellner - Sláma, Topinka, Mareček - Majer, Mistoler, Kroupa - Chaljavin

Oba týmy začaly opatrně a prostor pro útočení se otevřel až na konci třetí minuty, kdy se po dvou rychlých vyloučeních hrálo ve čtyřech. Tento stav vyhovoval lépe hostům. Do šance se dostal Tomáš Rohan, ale Francouz jeho střelu zastavil. V 6. minutě se pro změnu v dobré pozici před brankou objevil domácí kapitán Kocman, byl však faulovaný. Hosté se rozhodli bránit oslabení velmi aktivně a to se jim vyplatilo. Domácí si s důrazným napadáním nevěděli rady a obraz hry by spíš nasvědčoval opačnému poměru sil. V 10. minutě si plzeňská obrana nedala pozor na Deje, který ujel do samostatného nájezdu, ale brankář Francouz si s jeho střelou poradil. Domácí se ze své chyby neponaučili a z další šance již hosté trestali. Přečíslení 2 na 1 sehráli ukázkově nahrávající Topinka a střílející Sláma. 10:14 – 0:1. Vedení ale hosté dlouho neudrželi. Vyloučení Jemeljanova využil nahozením od modré Šustr. 11:43 – 1:1. Převážit vedení na stranu Plzně mohl ve 14. minutě Kovář, ale bekhendem přestřelil Pancovu branku. První třetinu zakončila šance Nováka, který se v přesilovce dostal do samostatného nájezdu. Jeho střela však minula branku.

První šance druhé třetiny skončila hned gólem. Kovář poslal přihrávku do jízdy Stránskému, který se na modré zbavil obránce a svůj nájezd zakončil střelou k levé tyči. 25:15 - 2:1. Ale ani domácí své vedení dlouho neudrželi. V přesilovce vystřelil z pravé strany Boguský, Francouz jeho ránu pouze vyrazil a Dej už střílel do prázdné branky. 27:39 - 2:2. Ve 32. minutě hráli Varští přesilovku. Jeřábek bodyčekem zastavil protihráče jdoucího za pukem, podle nových pravidel je takový zákrok ale nedovolené bránění. Hostům se tak naskytla dobrá šance v podobě dvojnásobné přesilovky. Plzeň však dobře bránila a výhoda dvou hráčů v poli skončila poté, co Mareček před brankou fauloval domácího obránce. Další výhodnou přesilovku hráli hosté od 35. minuty. Tentokrát měli k dispozici téměř dvě minuty ve čtyřech proti třem. Kuběna trefil střelou od modré tyčku a další ránu v podání Schmidta chytil Francouz. Plzeň se s vypětím všech sil ubránila. Ve 37. minutě byl k vidění nepěkný zákrok Nováka, který narazil na mantinel Stránského. Plzeňský útočník se těžce sbíral, ale zápas nakonec dohrál. Následnou přesilovku ale domácí vůbec nesehráli dobře, velmi blízko gólu byli naopak Varští. Sláma trefil po nedorozuměních v plzeňské obraně tyčku.

Třetí část hry začali lépe domácí. Z levé strany vystřelil tvrdě Jindra, Panec jeho střelu neudržel, puk ale naštěstí pro hosty skončil mimo branku. Ve 46. minutě hráli Karlovarští další přesilovku. Domácí ale i ve čtyřech vybojovali buly v útočném pásmu. Po vhazování se za branku dostal Kocman a našel ideálně postaveného Šimána, který se nemýlil. 45:26 – 3:2. Hosté ale ani tentokrát s odpovědí příliš dlouho neotáleli. Dopomohla jim k tomu další přesilovka. Plzeňákům se nepodařilo vyhodit a Budínský našel před brankou volného Deje. Ten se neukvapil a přihrávku vrátil. Karlovarský kapitán zakončoval do prázdné branky. 47:20 – 3:3. Rozhodnout v základní hrací době mohl Záhora, který v 57. minutě trefil dorážkou vlastní střely spojnici brankových tyčí. Také třetí dějství skončilo jednobrankovou remízou a na řadu přišlo prodloužení. V tom si ani jeden z týmů výraznou šanci nevytvořil a o vítězi tak musely rozhodnout nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl Sláma, který se trefil nad levý Francouzův beton. Prémiový bod tak připadl na konto hráčům z lázeňského města.