Junioři srovnali sérii

Energie - Olomouc 5:3 (2:1, 1:1, 2:1). Stav série: 1:1.
Karlovarští junioři se nezalekli úterní prohry a Olomouci vrátili poslední porážku se vším všudy. Nejvíce se prosadil David Zucker, který k vítězství přispěl gólem a dvěma asistencemi. Energetici budou odjíždět na Moravu za stavu 1:1 na zápasy.
Extraliga juniorů, ČF2, st 7.3.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Olomouc
5:3
2:1, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 8.Baran (Zucker, Kuběna), 16.Bauer (Tomiš, Brňák), 32.Šnajdr (Budínský, Zmeškal), 44.Zucker (Brňák, Baran), 46.Kuběna (Zucker, Baran) - 2.Venkrbec (Rajnoha), 24.Hrbatý (Tobiáš, Šula) 57.Skácel. Rozhodčí: Šindler - Bertlík, Skronský. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3.
Karlovy Vary: Benda, Brňák, Mašek, Schmidt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal, Přindiš, Šnajdr, Bauer, Zucker, Kuběna, Baran, Sláma, Polák, Tomiš, Mareček, Rohan, Budínský, Topinka
Olomouc: Turek, Musil, Prinke, Kuktan, Janáček, Horník, Spurný,. Ryšánek, Tubiáš, Hrbatý, Luňák, Kundrátek, Sršeň, Skácel, Coufal, Prášek, Šula, Kovalovský, Měnšík, Venkrbec, Rajnoha

Do utkání vlétla obě mužstva na plný plyn, ale brzy se ukázalo, že minimálně úvod prvního dějství bude výrazně lepší pro hosty z Olomouce. Při prvním delším pobytu před karlovarským Bendou to vypadalo pro domácí nebezpečně a potvrzení herní převahy červených přišlo již ve druhé minutě, kdy nejprve zazvonila tyčka varské klece a v následném chumlu se k puku dostal Venkrbec, který se zakončením neměl větší potíže. Asistenci k prvnímu gólu si připsal Rajnoha.
I v dalším průběhu třetiny se zdálo, že olomoučtí hráči vystrkují drápky častěji a nebezpečněji, ale domácí ke vstřelení vyrovnávacího gólu trvalý tlak před bránou nepotřebovali. V sedmé minutě se rozjel na Turka Zucker a k zakončení vyzval Barana, který si kličkou připravil Turka a bezchybně poslal puk za brankovou čáru, 1:1.
I nadále se útočilo a pobývalo převážně před svatyní domácích. Ale Karlovarští jakoby o to více dávali sílu do protiútoků, jež musel Turek likvidovat, jako ve 14. minutě, i maskou. O dvě minuty později mohly Vary vypustit trochu nervozity, protože se ujaly vedení 2:1. Strůjci druhé branky Tomiš s Bauerem díky pohledné akci rozveselili domácí publikum. Ke konci úvodní dvacetiminutovky se hra poměrně vyrovnala a možná i díky tomu se již v bran žádný puk do závěrečné sirény první třetiny nelovil.

Na začátku druhé části vypadali domácí rozhodnuti, že Olomouci již nedají tolik prostoru na ledě. Patrné to bylo již z úvodní akce, kdy Sláma vyslal tvrdou ránu směrem k hostujícímu muži s maskou, ale výsledkem bylo pouze dunění betonů. Ale ani soupeř se nedal zahambit a při bílozelených stálo v ten okamžit štěstí. Luňák se pokusil Bendu prostřelit z ostrého úhlu a ten, aby střelu dostatečně pokryl musel vyjet jeho směrem. Kotouč se odrazil před branku, kde stál ale pouze domácí obránce a urychleně odvezl puk daleko od prázdné klece.
24. minuta opět přinesla gól. A to vyrovnávací. Tobiáš zpoza brány přiťuknul Hrbatému, který nedal Bendovi šanci. Při stavu 2:2 se hra zrychlila a dalo by se říci, že i trochu přiostřila. Těžili z toho domácí zejména ve 32. minutě, kdy si v kruzích převzal puk Šnajdr a ve smyslu rčení „sám si uvaříš, sám si sníš“ se dostal až před Turka a nekompromisně ho prostřelil, 3:2. Zhruba pět minut do konce druhého dějství se objevila i první potyčka, z níž vzešla zajímavá situace, kdy s nadsázkou, na lavici provinilců sedělo skoro více hráčů než na střídačce. Tři v barvách červených a dva zástupci Karlovarských. Ale tato situace ke gólu nevedla. Ještě před druhým odchodem do šaten nastalo několik slibných šancí na obou stranách, ale skóre se neměnilo. Třetinu zakončili Olomoučtí jedovatu střelou, po které Benda puk raději zalehl.

Závěrečná dvacetiminutovka začala poměrně nenápadně, ale o to větší pak měla průběh. Hra se v úvodních minutách přelévala z jednoho útočného pásma ke druhému a sem tam přišla zajíavá střela. A asi někdy v tu chvíli se karlovarský tým rozstřílel. Nejprve ve 44. minutě, kdy po kombinaci Bauera s Baranem vyslal střelu na Turka Zucker. Dělovka to nebyla příliš prudká, ale hostujícímu gólmanovi nadělala problémů tolik, že mu nakonec kotouč vypadl z výstroje až za brankovou čáru, 4:2.
Netrvalo dlouho a ruce Karlovarských letěly oslavně nahoru znovu. 46. minuta a 5:2. Baran přihrál Zuckerovi, který se pokusil proměnit sám, ale tuto střelu ještě Turek kryl. Následnou dorážku Kuběny lovil však už mezi tyčemi. Ihned po buly se Olomoučtí pokusili hned soupeře překvapit, ale pokus to byl marný. S každou další minutou se trochu přiostřilo a drobná hromadná šťouchaná doprovázela často akce, kdy brankář musel krýt puk na delší dobu. V 50. minutě nebezpečně zahrozil moravský soupeř. Bendovo reflex však stačil hrozbu zažehnat. Červení si opět na chvíli vytvořili tlak podobný tomu v první třetině. A nehodlali se jen tak vzdát. Díky své houževnatosti a hrubé chybě domácího hráče, který si nechal ve vlastním obranném pásmu lehce vzít puk a vyslal tak samotného Skácela na bránu, snížili na 5:3. A tímto stavem utkání také skončilo.