Junioři to dokázali, podruhé zvítězili a sérii vrací zpět do KV Areny

Junosť Minsk - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Ve čtvrtém osmifinálovém utkání junioři konečně předvedli očekávaný výkon favorita a zápas měli v podstatě po celou dobu pod kontrolou. Dokázali tak srovnat stav série a dodržet Grígerův slib, že si sérii přivezou zpět. Rozhodující zápas se bude hrát v neděli od 17:00.
MHL, 16F4, čt 6.3.2014
Junosť Minsk
3:4
1:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 1. Gerasimovič. (Kozlov, Želnerovskij), 26. Želnerovskij (Kaškar), 52. Valkov – 12. Zadražil (Harkabus, Šimek), 21. Flek (Gríger, Kvapil), 28. Škvor (Beránek, Vachutka), 42. Harkabus (Zadražil). Rozhodčí: Fjodor Charitonov, Jakov Monoškov – Nikolaj Razumovič, Alexander Javarčuk. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Junosť Minsk: Stěpanov – Filippov, Kozlov, Mickevič, Timoščenko, Kardašev, Kazakevič, Zlamaj, Vorobej – Berčuk, Parfejevec (C), Dunajev – Kaškar, Karakulko, Želnerovskij – Dalidovič, Kubrakov, Gridjuško – Gerasimovič, Valkov. Trenér: Igor Andrjuščenko
Karlovy Vary: Honzík – Kvapil, Bahounek, Škvor, Šimek, Šafář, Dvořák – Flek (C), Vachutka, Gorčík – Gríger, Harkabus, Zadražil – Tomeček, Hroch, Kohout – Fronk, Krliš, Beránek – Csamangó, Vrána. Trenér: Tomáš Mariška

Do úvodní třetiny naskočila Vlčí smečka velmi aktivně a soupeře vlastně po celou třetinu jednoznačně přehrávala. Avšak paradoxně, prvním střelcem utkání byl útočník Junosti Minsk, který využil hned z kraje třetiny, ještě v první minutě, jeden z mnohých protiútoků domácích. Po chybě karlovarských obránců svůj únik skvělým blafákem zakončil Dmitrij Gerasimovič. Energetici soupeře dlouho tlačili, ale na konci všech zakončených akcí stál připravený Stěpanov. Až nakonec díky ledabylému nahození od mantinelu, po kterém kotouč propadl za záda nešťastného Stěpanova, Západočeši vyrovnali. Autorem této branky byl spasitel z předchozího utkání Matěj Zadražil. Běloruští junioři si v závěru mohli ještě vyzkoušet přesilovou hru díky příliš mnoha hráčům soupeře na ledě. Avšak energetici skvěle napadali a soupeře k ničemu nepustili. Během první periody už se ukazatel skóre nepohnul a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině se hra velice uklidnila a oba celky tempo rapidně snížily, avšak s pukem kombinovali stále více energetici. Ještě než skončila první minuta druhé periody se v přesilové hře dokázal po skvělé Grígerově křižné přihrávce před prázdnou branku prosadit Jakub Flek. Poté však na trestnou lavici zhruba v půlce třetiny usedl Kvapil a i jeho přestupek byl potrestán. Po několika šancích hostů se v herně vyrovnané početní výhodě v přečíslení tři na dva z mezikruží prosadil Dmitrij Želnerovskij. Ne však na dlouho dokázali domácí s favorizovaným celkem z lázeňského města držet krok. O pár sekund později střelou od modré čáry poslal svůj tým do vedení vsétěním třetí branky Jan Škvor. Energetici dostali ještě šanci v podobě přesilové hry pět na tři, ale nedokázali ji i přes velký počet šancí proměnit a tak se za stavu 2:3 odcházelo do šaten.

Ve třetí třetině se energetici rychle dostali do dvoubrankového vedení. Po výborné Zadražilově přihrávce překonal Stěpanova Tomáš Harkabus. I nadále poté byli lepší a útočili, avšak zhruba v polovině třetí třetiny se uzamkli v obranném pásmu a snažili se výsledek ubránit. Chvíli na to je soupeř potrestal. Po Honzíkově chybě, kdy mu vypadl puk přímo na hůl Minského juniora Maxima Valkova, který ho z bezprostřední blízkosti hravě překonal, se Junosť dotáhla na Energii rozdílem jedné branky. Domácí Západočechům i nadále pořádně zatápěli, ale i přes plno krušných chvil pro hosty to nakonec energetici dokázali a sérii si vrací zpět do Karlových Varů.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): V dnešním zápase podali hráči velmi dobrý a bojovný týmový výkon. I když jsme po inividuální chybě v úvodu zápasu inkasovali první branku, tak si naše mužstvo šlo za svým cílem a tím bylo vítězství v zápase. Byl to klasický play-off zápas, kde nebylo k vidění příliš pohledných hokejových akcí, ale spíše koncentrace z obou stran na dobrou obranu a množství osobních soubojů. My jsme se dnes dokázali prosadit čtyřikrát a za to jsme velmi rádi, proti tak houževnatému soupeři, jakým byli domácí, opět podporovaní velkým množstvím fanoušků. I když Junosť v závěru ještě dokázala snížit a zdramatizovat koncovku zápasu, tak i tu jsme dnes zvládli velmi dobře a zaslouženě si vezeme sérii zpět do Karlových Varů. Pevně věřím, že nás v neděli na rozhodující zápas přijde podpořit hodně našich fanoušků, kteří nás podporovali i tady na tripu, a že se jim odmněníme minimálně stejně dobrým výkonem jako tady v Bělorusku.