Junioři urvali bod s Jihlavou

Začátek zápasu byli hosté aktivnější, energetici však dobře bránili a nepouštěli soupeře do šancí. Od druhé třetiny převzali domácí aktivitu, jen nedokázali proměňovat šance, podobně jako hráči Dukly. Hru tak ovládali brankáři až do závěru zápasu, kdy již začaly padat branky. Ta první si bohužel našla cestu do karlovarské sítě, ovšem v samotném závěru protlačil puk do sítě Jaromír Kverka a zajistil Energii alespoň bod. Ten druhý si odváží Dukla, když přesilovku pokračující ze základní hrací doby dokázala přetavit ve své vítězství v úvodu prodloužení.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 31. kolo, čt 19.1.2012
Jihlava
1:2p
0:0, 0:0, 1:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 59. Kverka (Troška) - 53. Brabec (Prokš, Zídek), 61. Jaroš (V. Zadražil, Prokš). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:36. Diváků: 60.
Karlovy Vary: Habal - Valeš, Novák, Šik, Troška, Funk, Gombár - Tomeček, Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Harkabus, Baar, Švec, Kverka, Zadražil Matěj, Půlpán
Jihlava: Rittich - Zadražil Vojtěch, Polívka, Hlaveš, Jaroš, Tobola, Kolda - Matějka, Brychta, Gregar, Prokš, Zídek, Vlček, Brabec, Mikeš, Přidal

Utkání začalo poměrně opatrně, oba týmy vycházely především ze zajištěné obrany s úmyslem neinkasovat jako první. Postupem hry začali hýřit útočnou aktivitou jihlavští, domácí se soustředili na rychlé kontry a precizní obranu, která snad kromě jednoho zaváhání obstála v prvním dějství na výbornou. Obě oslabení odehráli domácí bez zaváhání, vyjma jednoho závaru nepřipustili významnější ohrožení Habalovy branky. Největší šance třetiny si připsali domácí Tomeček, jehož pokus za svými zády lapil hostující Rittich a vzápětí na druhé straně se zalekl své šance tváří v tvář Habalovi jihlavský Brabec.

Druhá třetina se vyznačovala již přímočařeji, oba týmy se pokoušely strhnout vedení na svou stranu. Útočné aktivity se chopili energetici, pomohla jim k tomu i jejich první přesilovka, kdy se po střele Kverky dostali domácí k závaru před brankou Dukly, jihlavský brankář ale přikrytím kotouče situaci zklidnil. Pěkné objetí branky poté předvedl Matěj Zadražil, ale ani on, ani v následných dorážkách Vrána se Švecem neuspěli. Jihlavští také vystrkovali růžky, energetikům zatrnulo především při úniku jihlavského Gregara, jehož blafák brankář Habal vystihl. Od třicáté minuty sevřela Energie svého soupeře v útočném pásmu, chybělo jen přesné zakončení i lepší kombinace.

Třetí třetina se nesla ve snaze obou týmů vstřelit branku, ale dlouho převládali oba brankáři. Pravdou však je, že obrany neposkytovaly útočníkům příliš prostoru pro střely a kombinace se ne vždy setkávaly s úspěchem. Střely často vysílali hráči od modré čáry nebo z úhlu. Agilní Kverka se pokoušel najít své spoluhráče před brankou a posléze sám zakončoval, želbohu jen do hostujícího brankáře. Branky začaly padat až v závěru - nejprve proměnil svůj únik na brankáře hostující Brabec, když trefil levý horní růžek, a v samotném závěru vyrovnal v přesilové hře agilní Jaromír Kverka, když protlačil kotouč za jihlavského brankáře. Domácí pak šli několik vteřin před závěrem třetí třetiny do oslabení, což se v prodloužení ukázalo osudným. Hostující Jaroš hned v první minutě rozhodl o tom, že si Dukla odveze z ledu Energie dva cenné body.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to vyrovnané utkání. Soupeř byl v první třetině lepší, my jsme se zvedli od druhé a ve třetí jsme projevili větší touhu po vítězství, ale bohužel jsme uděli hrubou chybu a pustili soupeře do vedení. Pak jsme naštěstí vyrovnali. Ten faul na závěr zápasu jsme asi museli udělat a pak toho soupeř využil v prodloužení. Jsme spokojeni s nasazením hráčů od druhé třetiny.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): My jsme dobře věděli o dobré karlovarské obraně a brankáři a že bude velice těžké zde dát gól. Vstup do první třetiny jsme měli dobrý, od druhé třetiny byli domácí lepší. Strašně jsme se nadřeli na gól a pak jsme dostali hodně lacinou vyrovnávací branku. Jsem spokojen, kluci to odmakali a vezeme si dva body.