Junioři vezou dva body z Mladé Boleslavi

Junioři: BK Mladá Boleslav - HC Energie 2:3sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Z nevydařeného úvodu se junioři potřebují odpoutat ze spodních příček tabulky. Mírně pomoci by tomu mohla výhra na ledě Mladé Boleslavi. Energetici pokaždé srovnali náskok soupeře, do prodloužení poslal zápas šťastnou trefou Marek Švec (na snímku). Rozhodující slovo ale dostaly samostatné nájezdy, které efektní kličkou rozhodl Tomáš Harkabus a připsal na účet Energie druhý bonusový bod.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 6. kolo, so 24.9.2011
Ml.Boleslav
2:3sn
1:1, 0:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 13. Jankovský (Vrba), 47. Pešut (Rys) - 20. Švec (Tomeček, Zadražil), 53. Švec (Tomeček, Vrána), rozhodující nájezd: Harkabus. Rozhodčí: Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89.
Ml.Boleslav: Příhoda - Pánek, Kulhánek, Vrba L., Čeček, Kulich, Vrba F., Mozík - Knap, Babický, Marek, Brandejský, Pešut, Jankovský, Frolík, Teubner, Rys, Daráš, Koudela, Král
Karlovy Vary: Habal (Rauscher) - Urbančok, Valeš, Novák, Šik, Troška, Schusser, Funk, Gombár - Tomreček, Vrána, Svoboda, Koblasa, Winkler, Korytko, Harkabus, Švec, Táborský, Kverka, Zadražil, Půlpán

Utkání odstartovalo v bojovném duchu a oba celky předváděly hodně silový hokej. Skóre otevřel v přesilové hře Václav Jankovský, který se trefil nejpřesněji jak mohl a svou střelu otřel o horní tyčku. Mladá Boleslav se tak ujala vedení 1:0.

Karlovy Vary ale ještě před sirénou dokázaly srovnat. Necelou minutu před koncem prvního dějství hosté rovněž v přesilové hře zakombinovali a na brankovišti už jen usměrnil puk za Příhodova záda Marek Švec. Karlovarští junioři tak vyrovnali na 1:1.

Ve druhé třetině se mnoho zajímavého nestalo, ze stereotypu vybočil domácí Viliam Daráš, který táhl přečíslení na branku Habala. Zvolil přímou střelu a nechybělo mnoho aby uspěl, střela letěla těsně vedle. Na druhé straně se ocitl ve velké šanci Zadražil, ani on však dobrou šanci v branku nepřetavil. Jeho střela z mezikruží byla Příhodou vytěsněna mimo.

V závěrečném dějství využili Žigou Pešutem boleslavští druhou přesilovou hru a ujmuli se vedení 2:1. I tentokrát ale Karlovarští nalezli odpověď, nutno podotknout, že pro domácí hodně nešťastnou. Marek Švec využil přihrávku na kruh a střelou z první donutil Příhodu k zásahu. Už to vypadalo, že boleslavský gólman kotouč lapil, nakonec mu ale vypadl z výstroje a hlemýždím tempem docestoval za brankovou čáru - 2:2.

V prodloužení měli hosté výhodu přesilové hry, nedokázali ji ale využít. V nájezdech se pak Boleslavští ze tří pokusů ani jednou neprosadili a tak se úspěšná klička Tomáše Hakarbuse stala brankou vítěznou - 2:3. Hosté tak urvali v ŠKO-ENERGO Aréně druhý bod a na západ Čech se mohli vracet spokojeni.