Junioři vstoupili do nového roku porážkou

Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Orli Znojmo 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Stejně jako A týmu i juniorům skončila přestávka a v novém roce opět naskočili do rozjetého vlaku Noen extraligy. Nástup ale nevyšel podle jejich představ a energetici na domácím ledě podlehli znojemským Orlům. Jedinou branku domácích si připsal Jaromír Kverka (na fotografii).
Noen Extraliga Juniorů, 5. kolo, pá 8.1.2010, KV Arena
Znojmo
1:3
0:0, 0:0, 1:3
Branky a nahrávky:52. Kverka (Kellner, Rohan) - 46. Pospíšil (Jarůšek, Bartoš), 51. Jarůšek (Sikela), 59. Jarůšek (Bartoš) . Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Karlovy Vary: Endal - Ryžuk, Valeš, Šik, Tomeček, Funk, Rohan, Dlapa - Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Sýkora, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Švec, Kverka.
Znojmo: Kacetl - Opalek, Pospíšil, Kusák, Latner, Pláněk, Stehlík, Tichý, Lattner - Bartoš, Fára, Pískoř, Trojan, Zíka, Kovalský, Süsser, Sikela, Jarůšek.

Do zápasu vstoupila obě družstva opatrnějším tempem. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu jako první. Podle toho se také vyvíjel stav zápasu. V první třetině se podařilo Michalovi Vachovcovi dostat do šance, když po střele z mezikruží vypadl puk hostujícímu gólmanovi z lapačky a mířil za brankovou čáru. Brankář ale na poslední chvíli stihnul máchnout hokejkou a nasměrovat puk mimo branku. Oba celky dostaly i příležitost v podobě vyloučení, ale brankáři Endal s Kaceltem byli nedobytní.

Druhá část začala přesilovkou domácích. I přes úsilí energetiků se obrana ubránila a stav nezměnil. Po několika minutách a řadě střel, které míjely tyčky branek nebo končily v brankářových rukou, přišla na řadu další přesilovka. Tentokrát na straně hostů. I karlovarská obrana byla ostražitá a vyhazovala puky, jak se jen dalo. Jeden se jí podařilo vyhodit právě v momentě, kdy se vyloučený Kverka vracel na led. Ten hbitě zareagoval, ale přihrávka nenašla přesně hokejku spoluhráče, proto ani tato akce nezměnila stav. I po druhé dvacetiminutovce byl tedy souboj vyrovnaný a diváci se nedočkali branky.

Do posledního dějství ale nastoupily oba týmy naplno. Po pěti minutách po vhazování se diváci dočkali branky. Radovat se z ní ale mohl hostující celek, za který se ve své početní výhodě prosadil František Pospíšil. Naneštěstí pro domácí fanoušky se v 51.minutě radovali Orli podruhé. Po přihrávce Matěje Sikely prostřelil Endala Richard Jarůšek. O minutu později odpověděla i Energie. Davidovi Kellnerovi s Jaromírem Kverkou se podařilo vybruslit a dostat se do přečíslení. Kacelt si najel proti Kellnerovi a na Kverkovi zbylo jen vsítit kotouč do prázdné brány. Ačkoliv snaha o vyrovnání byla veliká, poslední gól zápasu patřil opět Znojmu. Druhou branku si připsal Richard Jarůšek po asistenci Davida Bartoše.