Junioři vybojovali pouze bod, dorostenci druhý zápas na Valašsku zvládli

Junioři: HC Energie - HC Kometa Brno 3:4sn (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Dorost: HC Vsetín - HC Energie 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Oba týmy nastoupily do utkání s cílem odvést si tři body. Hrály čistě, což dokazuje i fakt, že vyloučen byl pouze jeden hráč na obou stranách. První třetinu byli aktivnější domácí, ale tlak jim vydržel pouze do půle druhé třetiny, kdy jim došly síly a zápasu se ujali hosté. Ve třetí třetině svou převahu zužitkovali k vyrovnání. I přes to, že domácí dvakrát vedli o dvě branky, dospěl zápas až na nájezdy. Jen díky skvělému výkonu brankáře Petra Hrušky se rozhodlo až v páté sérii. Naopak dorostenci si po včerejším debaklu ve Zlíně v nedalekém Vsetíně spravili chuť, když jejich vítězství brankou a nahrávkou zařídil Jaromír Kverka (na snímku).
Extraliga juniorů, 12. kolo, so 11.10.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Kometa Brno
3:4sn
1:0, 2:2, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 8. Vaněk, 25. Jakubal (Schmidt), 30. Mistoler (Fusek) - 27. Grmela (Stehlík, Švahňal), 35. Brzobohatý (Pospíšil), 55. Grmela (Stehlík, Švahňal. Rozhodčí: Zubzanda - Havelec, Fiala. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3 - 3:4.
Karlovy Vary: Hruška (Hrabal) - Schmidt, Ryžuk, Dlapa, Tomeček, Tollinger, Šik, Rohan, Frk - Jakubal, Chaljavin, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Hampl, Fusek, Topinka, Hudák, Rohan, Majer
Kometa Brno: Čiliak (Šenk) - Zítka, Sova, Žalud, Pospíšil, Vozdecký, Tesař, Juráň, Stehlík - Hnilička, Komínek, Zemánek, Kožár, Brzobohatý, Hájek, Popolanský, Grmela, Švahňal

První třetinu zcela ovládla domácí Energie. První nebezpečnou střelu vyslal na Marka Čiliaka ve třetí minutě Adam Fusek, který z mezikruží vyzkoušel jeho pozornost. Čiliak se v bráně musel hodně ohánět, ale karlovarské snažení většinou končívalo u něj. V jedné z karlovarských akcí byl Jan Topinka vražen na hostujícího brankáře, který po zákroku zůstal ležet na ledě a jen ztěžka se zvedal. Střídání brankářů se však nekonalo. V šesté minutě vyrazil Frk kupředu a na hostujícího brankáře vypálil z mezikruží, na dorážku však v brankovišti nebyl žádný z karlovarských útočníků. První branku utkání vsítil Dominik Vaněk. Probojoval se mezi třemi obránci a tváří v tvář Čiliakovi našel skulinku mezi jeho betony. Brno se k nějaké akci dostalo poprvé v jedenácté minutě, ale skvělá karlovarská obrana je v útočném pásmu dlouho nenechala. Energie pokračovala ve svém nátlaku dále a hosté mohli svému brankáři poděkovat, že po první třetině odcházeli do šaten pouze s jednobrankovým rozdílem. Největší šanci domácích měl na holi Tomáš Rohan, který dostal přihrávku před bránu od Martina Frka. Kotouč však nezpracoval zrovna ukázkově a Čiliak se stihl vrátit na své místo. Utkání bylo od obou týmů velmi odpovědné a hrálo se čistě. První vyloučení přišlo až v sedmnácté minutě a odpykal si ho Ondřej Švahňal za hrubost. Zdálo se však, že se Brnu hraje lépe v početní nevýhodě, protože domácím nedali žádnou šanci.

Do druhé třetiny nastoupili domácí trošku hekticky. Po odpískání začátku byli na ledě připravení jen brněnští hráči, a tak byl hlavní sudí Zubzanda přinucen udělit druhý a poslední trest v tomto utkání. Za pozdní nástup na led dostala hráčská lavice trest na dvě minuty, který si šel odsedět Vojtěch Šik. Kometa si vytvořila sice jedinou šanci, ale zato Hrušku pekelně potrápila. Ondřej Švahňal se skryl za domácího obránce a bekhendem vystřelil na bránu. Hruška kotouč vůbec neviděl a jen ho vyrazil před sebe. V pětadvacáté minutě přihrál Schmidt na Tomáše Jakubala, který si razil zcela osamělý na brankáře. Svou kličkou si položil brankáře na zem a navýšil vedení Energie o dvě branky. Dvoubrankovým náskokem si také Brněnští uvědomili, že vítězství zadarmo nedostanou. Od té chvíle zvedli své výkony a začali dřít. Jan Grmela využil závar před Hruškovou bránou a odražený kotouč tečoval přímo za jeho záda. Kožár pokračoval v nátlaku Komety. Využil špatnou rozehrávku Energie a vyslal na Hrušku bekhendovou střelu. Domácí se však brzy vzchopili a z protiútoku zajel Fusek za bránu a přihrál Tomáši Mistolerovi, který nedal Čiliakovi nejmenší šanci. Jenže dvoubrankové vedení si Energie opět nedokázala udržet. Na rozdíl jedné branky posunul svůj klub Michal Brzobohatý, který vyslal na Hrušku kotouč přes několik hráčů. Karlovarský brankář střelu nemohl za žádnou cenu vidět. V další akci ujel Hájek karlovarské obraně, ale nastřelil pouze břevno.

Třetí třetina nenabídla zrovna pohlednou podívanou. Výrazné chyby v rozehrávkách na obou stranách způsobily časté pískání zakázaného uvolnění nebo ofsajdu. Jako první se probudil útok Brna. Stehlík si objel dva karlovarské obránce, ale před bránou zakopl a upadl. Brněnští si vytvořili tlak v karlovarském obranném pásmu a bylo jen otázkou času, kdy vsítí vyrovnávající branku. Jako první se ke střele dostal Hájek, kotouč Hruška vyrazil před sebe. Z protiútoku netrefili domácí vůbec bránu, a tak se puku ujali opět hosté a Stehlík přihrál Grmelovi k bráně, kde si hostující útočník našel skulinku mezi Hruškovými betony a tyčí. Ke konci třetiny měl ještě šanci Žalud, když vypálil neuvěřitelnou dělovku, která jen orazítkovala plexisklo za Hruškovou svatyní. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla.

V prodloužení se nedostal ani jeden z týmů k něčemu vážnějšímu. Skvělá obrana domácích kazila všechny brněnské rozehrávky a utkání dospělo až do rozstřelu v samostatných nájezdech. První se na ledovou plochu připravil Miroslav Majer, který bránu minul. Ani na druhé straně se Tomáš Popolanský netrefil. Druhá série už byla stoprocentní. Rohan i Grmela skórovali, ale ani třetí série nerozhodla o vítězi. Rozhodující nájezd proměnil až v páté sérii Tomáš Hájek a Brno si odváží z karlovarského ledu dva cenné body.