Junioři vybojovali vítězství nad Třincem, dorostenci podlehli Plzni

Junioři: HC Oceláři Třinec - HC Energie 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
St. dorost: HC Energie - HC Plzeň 1929 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Junioři ubránili svůj jednogólový náskok z druhého dějství, a završili tak výlet do Třince v rámci 11. kola Noen extraligy vítězstvím 3:2. Starší dorostenci se po kolapsu ve druhé třetině dotahovali na Plzeň. V závěru však faulovali a poslední šance na vyrovnání padla. Tři body tak míří do Plzně, která ve Varech zvítězila 5:3.
Extraliga staršího dorostu, 15. kolo, pá 15.10.2010
Plzeň
3:5
1:1, 0:3, 2:1
Branky a nahrávky: 17. Csamango (Kubáč, Lintemer), 51. Matyáš, 55. Táborský (Csamango) - 19. Farný, 24. Pašek, 34. Kubalík (Shleiss), 39. Mašek (Houfek, Shleiss), 59. Kubalík (Shleiss, Moravčík). Rozhodčí: Turčan. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5.
Karlovy Vary: Fečo (Nguyen) - Son - Gombár, Matyáš, Urbančok, Novák, Troška, Vilhem, Čoudek, Sturma - Táborský, Vrána, Zadražil, Lintermer, Kubáč, Csamango, Gorčík, Bečka, Svoboda, Tomeček, Vrána, Jirušek
Plzeň: Karafiát (Vrtěl) - Houfek, Farný, Šmíd, Moravčík, Tichý, Marcel, Procházka, Kubík - Erben, Biskup, Pejchar, Kubalík, Mašek, Schleiss, Kopta, Tulačka, Pašek, Tolar, Pitel, Pour

Hosté si chvíli po začátku utkání zahráli přesilovou hru. V té ale téměř nic nepředvedli. Poté mohl Tomeček vstřelit úvodní gól domácích. Kotouč ale neumístil do odkryté brány přesně. V 17. minutě poslal domácí do vedení Štěpán Csamango, když se sám ocitl před plzeňskou bránou. Poté, co Energie trefila horní tyč, hosté vyrovnali. Radek Farný dorazil kotouč v brankovišti a domácí gólman na to nestihl reagovat. Úvodní dvacetiminutovka tak skončila nerozhodně.

Ve druhém dějství se v lepším světle představili hosté z Plzně. Začátek sice ovládly Karlovy Vary, ale poté se ve vlastním oslabení prosadil Martin Pašek a poslal Plzeň do vedení. Od té doby se hosté pohodlně usazovali v útočném pásmu a statická Energie se nemohla proti útočnému komandu v podání Plzně vůbec prosadit. Následná hrubá chyba obrany Energie povolila vstup dvěma plzeňským hráčům do brejku, kde Dominik Kubalík bez problémů zakončil do prázdné brány. Na konci třetiny se ještě od modré prosadil Filip Mašek a přiblížil Plzeň k vítězství.

Třetí třetinu se Karlovy Vary pokoušely o vyrovnání. Už v první minutě mohl snížit z dorážky Tomeček, ale fantastický zákrok Karafiáta to nepovolil. V půli třetiny vstřelil gól Energie Jakub Matyáš a po čtyřech minutách vstřelili energetici i další. Csamango poslal do brejku Otu Táborského, který bez problémů zakončil mezi betony a snížil na rozdíl jediné branky. Zbytečným faulem v závěru si Energie zazdila poslední šanci na vyrovnání a Plzeň si pojistila výhru gólem Kubalíka. Plzeňští tak zvítězili zcela zaslouženě.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Chtěl bych pogratulovat soupeři k dnešní výhře, protože byla zasloužená. V úvodu sezóny nás držely přesilovky, dnes jsme ale v přesilovkách paradoxně dva góly dostali, a to je proti soupeři jako je Plzeň zcela fatální. V poslední třetině jsme se zvedli, ale místo toho, abychom šli do závěrečného tlaku a powerplay, jsme zbytečně faulovali a soupeř si své vítězství pojistil.