Junioři vyhráli v prodloužení a přiblížili se postupu

MHL: HC Energie Karlovy Vary - MHK Spartak Moskva 3:2pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Karlovarští mladíci dokázali podruhé v řadě porazit Spartak Moskva, a od čtvrtfinále je dělí jediný zápas. V náročném třetím utkání měli navrch hosté, energetici ale bojovali, a v prodloužení trefil výhru Vojtěch Tomeček. Šanci potvrdit postup má tým trenéra Karla Mlejnka v neděli, čtvrtý duel série startuje v 19:00.
MHL, OF3, so 16.3.2013, KV Arena
Spartak Moskva
3:2p
1:2, 1:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 13. Harkabus (Tomeček), 27. Flek (Csamango, Klimíček), 68. Tomeček (Harkabus, Kverka) - 16. Želdakov (Ankudinov), 20. Chacej (Krutikov). Rozhodčí: Děmura, Lavretěv - Gerát, Belko. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 1100. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.
Karlovy Vary: Habal - Klimíček, Troška, Schusser, Dvořák, Kvapil, Chalupa, Gombár - Flek, Kverka (C), Tomeček - Harkabus, Jurák, Švec - Zadražil, Sýkora, Novák - Kohout, Vrána, Csamango
Spartak Moskva: Sučkov – Kozlovskij, Kulik, Solovjov, Želdakov, Vasiljev, Jermakov, Alexejev – Denežkin, Voronin, Pešechonov – Kučerkov, Ankudinov, Medvěděv – Pugolovkin, Krutikov, Chacej – Pavljukov, Tkačuk, Batrak - Několenko

V prvních minutách třetího osmifinále byla hra vyrovnaná, a oba týmy se střídaly v držení puku. První branku mohli vstřelit domácí, když se Vrána se po chybné rozehrávce Spartaku hnal na gólmana. Ten ale jeho střelu zneškodnil. V dalším průběhu úvodní třetiny měli opticky navrch hráči ruského celku, svou převahu ale nedokázali proměnit v žádnou výraznější šanci. To energetici se činili. V další šanci se při přesilovce ocitl Novák, jehož dorážku ale Sučkov vyrazil.

O chvíli později ale vypálil od modré Tomeček, a Tomáš Harkabus poslal brankářem vyražený kotouč do sítě. Domácí si však vedení neužili dlouho. O chvíli později hráli v šesti, a nabídli tak soupeři přesilovou hru. Habal několikrát výborně zasáhl proti střelám od modré lajny, na dělovku Grigorije Želdakova byl ale krátký. A aby toho nebylo málo, minutu před první sirénou překonal Habala bekhendovou střelou Arsenij Chacej.

Karlovarským se ve druhé periodě dařilo držet puk, hosté si ale ve vlastním obranném pásmu vedli bezchybně, a tak Sučkov neměl žádný vážnější zákrok. Hosté hrozili z rychlých protiútoků, Habal byl ale pro svůj tým jistotou. Ve 27. minutě poslal Csamango puk před branku, a Jakub Flek vyrovnal na 2:2. V polovině zápasu prošel Krutikov ztuhlou obranou domácích až k Habalovi, který ale vytáhl skvělý zákrok. Spartak měl poté ve zbytku třetiny jasně navrch. Energetici se víceménně neustále bránili rychlé a přesné kombinaci hostů. Jen díky skvělým zákrokům brankáře Habala byl stav před třetí třetinou vyrovnaný.

V ní pokračoval zajetý trend – Spartak většinu času útočil, a energetici se snažili neinkasovat. V brankovišti se několikrát strhla slušná mela, domácí obrana ale vždy dokázala situaci ustát. V 50. minutě byl vyloučen Kulik, a když ho o chvíli později následoval Želdakov, hrála Energie půl minuty dokonce v pěti proti třem. Karlovarští ale během početní výhody ani pořádně nevystřelili. Moskva mohla rozhodnout v samém závěru, kdy byl vyloučen Jurák, domácí se ale ubránili, a tak zápas došel do prodloužení.

V něm pálil nebezpečně z úhlu Flek, nikdo ale jeho útočnou snahu nepodpořil. Na druhé straně se dostal před branku Krutikov, Habal ale jeho střelu vyrazil mimo. Rozhodující moment přišel dvě a půl minuty před koncem, kdy hráli domácí přesilovku čtyři na tři, a Vojtěch Tomeček po závaru před brankou vstřelil vítězný gól. Energie se tak ujala v osmifinálové sérii vedení 2:1.

Vladimir Tjurikov (MHK Spartak Moskva): Viděli jsme dobrý dynamický zápas, oba soupeři předvedli vysokou úroveň. Konečný výsledek ovlivnilo využití přesilových her. Měli jsme hodně šancí, které jsme však neproměnili.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Souhlasím s hodnocením trenéra hostů, o výsledku opravdu rozhodlo využití přesilových her. Mrzí nás, že jsme v úvodu utkání dvěma individuálními chybami promarnili vedení 1:0. Musím smeknout před naším mužstvem, že se i za stavu 1:2 vrátilo zpátky do zápasu. Také musím uznat vysoké kvality soupeře. Tajně jsme doufali, že v prodloužení přijde nějaká přesilovka, kterou se nám podaří využít. To se nakonec stalo. Zůstáváme při zemi, budeme dál pracovat a pro postup se budeme snažit udělat maximum.