Junioři zdolali Znojmo rychlými góly v úvodech třetin

Junioři: HC Znojemští Orli - HC Energie 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Junioři odehráli své jedenadvacáté utkání sezóny na ledě znojemské Hostan arény. Jako první se v úvodu dostali do vedení Znojemští, Energie ale velmi rychle vyrovnala. Ve druhém dějství se extrémně rychle trefil Daniel Záhora (na snímku), který na gól potřeboval pouhých 10 sekund hry. Ve třetím dějství Energie předvedla podobné, ale tentokrát potřebovala na gól více času - 34 sekund. Západočeši tak zvítězili 3:1 a do tabulky si vezou ze Znojma tři body.
Noen Extraliga Juniorů, 17. kolo, pá 5.11.2010
Znojmo
1:3
1:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Jarůšek (Komínek) - 7. Hudák (Kentoš), 31. Záhora (Hudák, Funk), 41. Baar. Rozhodčí: Mech - Klein, Skopal. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 118. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Znojmo: Kacetl - Pospíšil, Tichý, Latner, Opalek, Stehlík, Šaur - Novák, Bartoš, Komínek, Trojan, Podešva, Zika, Piskoř, Telesz, Videlka, Jarůšek.
Karlovy Vary: Habal - Andrlík, Valeš, Šik, Schusser, Funk, Rohan - Hudák, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Koblasa, Kentoš, Baar, Kverka, Záhora, Půlpán.

Znojemští hráči chtěli na domácí půdě smazat svůj černý zápas proti Opavě, ze kterého jedenáct minut před koncem odstoupili. Naopak Vary bojovaly o prodloužení své vítězné série.

V úvodu musel Kacetl zasahovat proti střele Kverky, když se Bartošovi v útočném pásmu nepodařilo prodloužit přihrávku na svého spoluhráče, a tak s pukem upaloval na branku hostující hráč. V šesté minutě se nejprve nepovedlo z dobré příležitosti zakončit Piskořovi. Potom se k puku dostal Komínek, jenž vystřelil a Habala si myslel, že puk zalehne výstrojí, ovšem zjevil se Richard Jarůšek, který se nejrychleji zorientoval v nepřehledné situaci, našel puk a otevřel skóre zápasu – 1:0. Vedení nevydrželo Znojemským příliš dlouho. Kotouče se totiž zmocnil v útočné třetině Kentoš, ihned jej posunul na Miroslava Hudáka a ten měl před sebou již jen Kacetla. Položil si jej a střelou po zemi vyrovnal – 1:1.

Následovala dvě vyloučení Orlů, ovšem největší příležitost ke strhnutí stavu ve prospěch Energie zmařil znojemský gólman, když zlikvidoval dvě dorážky Vaňka. Ve vlastním oslabení se mohl prosadit Jarůšek z úniku, ale střela po zemi se mu vůbec nepovedla, navíc si vykoledoval trest za sekání. Necelou minutu ve třech zvládli Orli bravurně. Ke změně stavu mohlo dojít až dvě minuty před sirénou, kdy se před Kacetlem zjevila trojice hostujících hráčů, kteří si vyměnili puk, a o zakončení se měl postarat Hudák. Do střely však na poslední chvíli skočil jeden z domácích hráčů.

Druhé dějství ztratilo na dramatičnosti. Několik nepřesností na začátku třetiny vyvolalo akorát další faul domácích, Energetici toho však opět nevyužili. Změnit stav se jim povedlo až v polovině zápasu, když se do přečíslení dva na jednoho dostali Hudák se Záhorou. První jmenovaný na sebe strhl pozornost beka, přihrál Danielu Záhorovi, který střelou mezi betony upravil na 2:1 z pohledu hostů. Dále obohatily hru dvě střely Opalka a Podešvy z velké vzdálenosti, avšak ani jedna se v gólovou neproměnila. Závěr dvacetiminutovky byl poměrně laxní, a tak nemuseli gólmani moc zasahovat.

Velmi rychlý vstup do třetí třetiny předvedli hosté, kteří po třiceti sekundách od úvodního buly skórovali a zvýšili tak svůj náskok. Po obranné chybě se puku zmocnil Lukáš Baar, vystřelil z levého kruhu a zespodu orazítkoval horní tyčku Kacetlovy branky – 1:3. Poté se Orlům naskytla dlouhá výhoda pět na tři, ovšem Vary se s přehledem ubránily a svému soku nedovolily pomalu ani vystřelit.

Posledních deset minut zápasu nepřineslo žádnou gólovou šanci. Tvrdou střelu Trojana karlovarský brankář s přehledem vykryl. Za zmínku však jistě stojí kuriózní situace ze sedmapadesáté minuty, kdy po střetu se znojemským hráčem zůstal na ledě ležet Vachovec. Rozhodčí hru přerušili, ovšem pochvíli se hostující hráč zvedl, jako by se mu nic nestalo a vystartoval proti střídačce Orlů. To mělo za následek výměnu názorů v prostoru mezi střídačkami, ale k výraznější potyčce nedošlo, a tak se mohl zápas v klidu dohrát.

Orli se v posledních minutách na nic nezmohli, neboť hráli oslabení, a tak si tři body to tabulky připisují zaslouženě Západočeši.