Junioři zdolali v nájezdech Vítkovice, starší dorost těsně podlehl Spartě

Junioři: HC Vítkovice Steel - HC Energie 3:4 sn. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
St. dorost: HC Sparta Praha - HC Energie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Junioři prodloužili svou vítěznou sérii na 5 zápasů, když v dramatickém duelu 14. kola Noen extraligy zdolali Vítkovice v poměru 4:3 v samostatných nájezdech. Vítězný nájezd proměnil a dva body na západ Čech přinesl Martin Rohan (na snímku). Starší dorostenci na ledě Tesla Areny v půlce utkání vyrovnali jednogólový náskok Sparty. V závěru zápasu ale inskasovali, a Pražanům tak podlehli těsným výsledkem 2:1.
Extraliga staršího dorostu, 18. kolo, so 23.10.2010, Tesla Arena
Sparta
2:1
0:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 28. Hudec (Hampl, Brém), 45. Slavíček (Simon, Brzobohatý) – 33. Hroch (Gorčík, Urbančok). Rozhodčí: Horák – Štětina M., Štětina J. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 48. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1
Sparta: Bílek P. – Kliment, Košťálek, Müller, Bílek D., Bodnár, Březina – Hemr, Brém, Slavíček, Arnošt, Brzobohatý, Hudec, Volek, Presheva, Matějček, Simon, Hampl, Procházka
Karlovy Vary: Rauscher – Urbančok, Matyáš, Svoboda, Lintemer, Vilhelm, Čoudek, Sturma, Gombár, Troška – Táborský, Winkler, Bečka, Gorčík, Csamango, Vrána J., Hroch, Vrána L., Kubáč

Prvních dvacet minut nenabídlo hrstce přítomných diváků ani jednu branku. Ale úvodní třetina patřila spíše hostujícímu týmu, který nedal domácí obraně v čele s brankářem Bílkem ani chvilku oddechu. K tomu přispěly i dvě přesilovky, které nebyly využity. Sparta odpověděla jen několika málo pokusy, s kterými hostující brankář neměl nejmenší problém. Největší šanci zahodil hostující Vrána, když netrefil polo odkrytou branku Sparty minutu před sirénou.

Druhá část dnešního utkání přinesla vyrovnaný výkon obou týmů. První polovině třetiny dominovaly obrany v čele s brankáři. Ve 28. minutě předvedla Sparta rychlý výpad, na jehož konci byla střela Denise Hudce, která skončila za zády gólmana Rauschera. Vstřelená branka vlila domácím hráčům do žil okysličenou krev a hosté měli co dělat, aby se ubránili. Opařené hosty vrátil zpět do sedla Daniel Hroch, když po najetí do pásma nahodil puk na domácí branku a brankář Bílek si rozhodně tento moment z 33. minuty za rámeček nedá. Vyrovnáno 1:1! Do konce třetiny ještě zahrozily útočné formace obou týmů, ale na skóre to již vliv nemělo.

Po domluvě v kabině se svěřenci Pavla Gefferta na začátku poslední třetiny do svého soupeře zakousli. Což přineslo ovoce v podobě druhého gólu za Rauscherovými zády. Šťastným střelcem byl z mezikruží střílející Tobiáš Slavíček. Hosté napnuli všechny síly na vyrovnání a to bylo znát na prostupnosti jejich obrany. Kdy sparťané dostali několik možností, jak soupeře dorazit při samostatných únicích nebo přečísleních. Ani jedna ze šancí se neujala, proto domácí hráči nadále bránili hubený náskok. Poté co hosté neproměnili v samém závěru přesilovou hru, tak Sparta své vítězství uhájila a připsala si tři body do tabulky.

Pavel Geffert (Sparta): "Vyrovnané utkání, které jsme nakonec zvládli. Takže u nás vládne spokojenost."

Václav Eismann (K.Vary): "Velmi vyrovnané utkání, kderé mohl vyhrát jakýkoliv tým. Přijeli jsme sem s oslabeným týmem, ale hráči co tu dnes byli, tak k zápasu přistoupili velice dobře. My jsme udělali ve třetí třetině jednu taktickou chybu, kterou Sparta potrestala. A protože dala o gól víc než my, tak z tohohle pohledu je její vítězství zasloužené."