Junioři ztratili v Litvínově dvoubrankové vedení a vezou jen bod

JUN: HC Litvínov - HC Energie 4:3sn (1:0, 1:1, 2:1 - 0:0)
Karlovarské barvy se k podkrušnohorskému derby vydala do Litvínova hájit karlovarská juniorka. V utkání měla Energie zpočátku navrch a po rychlé brance na začátku druhé třetiny vedla už o dva góly. Hosté ale ještě ve druhé třetině snížili a na začátku závěrečné třetiny se jim podařilo vyrovnat. Zkompletováním hattricku pak ale vrátil Energii vedení čerstvý reprezentant Milan Davídek, jenže Litvínov utkání o chvíli déle opět zdramatizoval vyrovnáním. A když se nikdo neprosadil ani v prodloužené hře, musely o vítězi nakonec rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž se trefil pouze jediný Reichel.
DHL extraliga juniorů, 15. kolo, čt 22.10.2015
4:3sn
1:0, 1:1, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 24. Březák (Franc, Havelka), 42. Reichel (Střibrný), 53. Reichel (Franc, Šimeček), rozh. náj. Reichel – 16. Davídek (Procházka, Hendrych), 21. Davídek (Hauzr), 44. Davídek (Čejka). Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:1. Diváci: 89. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Litvínov: Spěšný – Jonák, Moravec, Franc, Šesták, Březák, Brzek, Brejžek, Vostárek – Havelka, Reichel, Střibrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Najman, Šimeček
Karlovy Vary: Frček - Michálek, Beer, Pajk, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Osmík, Nguyen, Zikmund, Čejka, Vrána, Tamáš, Davídek, Hauzr, Hendrych, Procházka, Babka

První třetina utkání byla hodně kouskována vyloučeními, ve většině případů na domácí straně. Ani čtyři přesilovky pro Vary nestačily hostům k tomu, aby se dostali do vedení. To se jim podařilo až v šestnácté minutě. Milan Davídek využil zaváhání Brejžka na obranné modré čáře a jel sám na Spěšného. Toho si položil a bekhendem poslal kotouč do sítě.

Vstup do druhé třetiny pro hosty byl přímo vysněný, a to když se už jednatřicet vteřin po jejím zahájení dostali již do dvoubrankového vedení. Milan Davídek zužitkoval parádní kombinaci svých spoluhráčů, když zakončoval již do prázdné brány. Dvoubrankové vedení Varům nevydrželo příliš dlouho. Jakub Březák dostal nabyto při dvojnásobné přesilovce a nekompromisní ranou o tyč snížil na rozdíl jediné branky.

Jak dobře začali hosté druhou třetinu, přesně naopak načali tu třetí. V čase 41:20 domácí Chemici poprvé v utkání vyrovnali. Josef Stříbrný projel celé hřiště a natlačil se před gólmana. Ten puk srazil pouze na hůl Kristiana Reichla, který si s volným kotoučem věděl rady. Karlovy Vary se ovšem s vyrovnaným výsledkem nechtěli smířit a tlačili se do brány. To se jim vyplatil, jelikož už o dvě minuty později opět vedli. Milan Davídek vstřelil totožnou branku, jako byla jeho druhá, když v přesilové hře trefil odkrytou bránu, a zkompletoval tak hattrick.

Ani toto vedení si Karlovarští neustrážili až do konce utkání. V třiapadesáté minutě se domácí dočkali kýženého vyrovnání na 3:3. Kristian Reichel v přesilové hře stál na správném místě, když si k němu našel odražený kotouč a mladý Reichel poslal gumovou pryž mezi výzbrojí Frčka do brány. Stav 3:3 vydržel až do konce utkání, následoval tak prodloužení, ani to ale nerozhodlo a šlo se do nájezdů. V těch byli šťastnější domácí, když se jako jediný prosadil Kristian Reichel, který tak zkompletoval druhá hattrick v utkání!