Juniorka napodobila starší dorostence a porazila Litvínov

Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Junioři poprvé v sezoně vyhráli za 3 body, když porazili Litvínov. Hosté hráli velmi dobře a vystřelili dokonce čtyřicetkrát. Energetici ale zápas zvládli a zvítězili poměrem 3:2. Dva body za gól a asistenci si připsal Jaromír Kverka (na smímku).
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 8. kolo, so 1.10.2011
3:2
1:0, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 16. Kverka (Baar), 26. Winkler (Vachovec), 33. Půlpán (Kverka) - 27. Mackal (Čejka), 45. Šrámek Vyloučení: 4:1 Využití: 0:1 Diváci: 69 Střely na branku: 17:40 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Karlovy Vary: Habal (Rauscher) - Urbančok, Valeš, Novák, Šik (A), Schusser, Gombár - Tomeček, Kubáč, Koblasa (C), Winkler, Harkabus, Vachovec, Baar, Švec, Táborský, Kverka (A), Zadražil, Půlpán
Litvínov: Nechvátal (Horák) - Čejka (A), Strejček, Kokeš, Bittner, Kasal - Jurčík (C), Šrámek, Mackal, Zdeněk, Písařík, Procházka, Mamula, Průša, Malec, Trübenekr, Švarc, Smolka (A)

V úvodní třetině derby mezi Energií a Litvínovem toho diváci v KV Areně moc zajímavého neviděli. Oba týmy dobře bránily a snažily se neinkasovat. Spolehlivý výkon podávali také oba muži v maskách. Hráčům se také moc nedařilo v rozehrávce, logicky to tedy nešlo ani v ofenzivě. Ve 12. minutě, poté co se krásně uvolnil, vypálil zajímavě Jiří Mackal, domácí gólman ale střelu chytil. První gól utkání padl čtyři minuty před koncem úvodní části. Baar poslal zpoza branky kotouč před brankoviště a Jaromír Kverka se trefil přesně k tyči. Litvínov se snažil na nepříznivý vývoj nějak odpovědět, karlovarští hokejisté ale bránili dobře.

Druhá třetina začala velmi divoce. Stačilo pět minut a tvrdou střelou se prosadil Filip Winkler, čímž zvýšil na 2:0. Po sedmdesáti sekundách se stav zápasu znovu měnil. Litvínov hrál přesilovku, v níž se Jiří Mackal dostal k dorážce, kterou snadno proměnil v branku. Hra byla vyrovnaná a obě strany se střídaly v držení kotouče. Energie byla ale lepší v produktivitě. Ve 33. minutě se její hráči mohli opět radovat. Přihrávku do jízdy dostal Aleš Půlpán, sám před Nehvátalem se neukvapil a bekhendem vstřelil gól. Více ze hry měli poté hosté, Jurčíkovu střelu však zastavil Habal. A prosadit se nedokázal ani Čejka.

Třetí část začali aktivněji hosté. Zajímavou šanci si vytvořili při skrumáži před brankou, brankář ale vše vyřešil. Litvínov se nevzdal a dokázal vstřelit kontaktní gól. A nutno říci, hodně laciný gól. Tým se severu se k němu dostal jako slepý k houslím. Jeden z domácích obránců chtěl odpálit kotouč, jenže ho netrefil a Jakub Šrámek propálil Habala. Litvínov vycítil šanci a karlovarská obrana měla plné ruce práce. Hodně vidět byl Mackal, jenže se mu nedařilo v koncovce. Ve vyložené příležitosti se dvě minuty před koncem ocitl Šrámek, brankář Energie mu ale vypíchl puk a zmařil tak jasnou šanci. Hosté v samém závěru vyzkoušeli i power play, vyrovnat však nedokázali. Karlovarští junioři tak berou všechny body.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Naši hráči do toho dali maximum. Nebyli jsme v dobrém rozpoložení, za sedm zápasů jsme získali šest bodů, což je velmi málo. Obrovskou roli dneska sehrál Michal Vachovec. Vyhecoval mužstvo, tak že pracovalo. Hlavně mimo led byl lídrem. Na druhou stranu, soupeř podal stejně kvalitní výkon. Měli několik tutových šancí. Ale hráči už chtěli zlomit tu sérii a vyhrát zápas za tři body.