Juniorka podlehla v druhém utkání Rudoarmějcům

MHL: HC Energie Karlovy Vary – Rudá Armáda Moskva 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Nedobrý výkon předvedla karlovarská juniorka v druhém utkání proti moskevské Rudé Armádě. Z toho prvního si svěřenci Karla Mlejnka odnesli 2 body za výhru 1:0 po samostatných nájezdech. Do toho sobotního však vstoupili energetici očividně špatnou nohou a po dvou trefách hostí z první třetiny se již bohužel na obrat nezmohli.
MHL, 42. kolo, so 12.1.2013
Rudá Armáda
0:3
0:2, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 14. Silajev (Prochorov, Lisov), 18. Golovanov (Zykov), 38. Nikolišin (Fefelov, Světlakov). Rozhodčí: Kuljov - Hynek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Bez využití . V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3.
Karlovy Vary: Habal - Dvořák, Klimíček, Gombár, Troška, Šik, Matyáš, Schusser - Harkabus, Kverka, Tomeček - Zadražil, Jurák, Novák - Flek, Vrána, Kohout - Piskoř, Sýkora, Švec.
Rudá Armáda: Treťjak (Sinjagin) - Ogijenko, Lisov, Makkajev, Voronkov, Ogurcov - Bojko, Kovalevskij, Golovanov, Fefelov, Masljuk, Silajev, Šiksatdarov, Mamin, Kramskoj, Světlakov, Nikolišin, Timirjov, Zykov, Prochorov.

Utkání začalo v poklidném tempu, mírná převaha byla na straně domácích. Po pár minutách hry však fauloval domácí Martin Gombár, a bylo nařízeno trestné střílení, při kterém však Ivan Nikolišin trefil pouze horní část brankové konstrukce za Habalem. Ve čtrnácté minutě otevřel skóre Ivan Silajev. Jeho nenápadná střela zápěstím od modré čáry se ujala, a skončila v brance domácích. Energie měla možnost skórovat v přesilovce, ale Rudá Armáda naopak ve vlastním oslabení zvýšila stav 0:2. Autor branky byl Andrej Golovanov. Ve druhé třetině byla převaha na straně hostí. Ke konci třetiny byla také zúročena. Tentokrát už Ivan Nikolišin souboj s Habalem vyhrál a Moskva vedla o tři branky. Na začátku třetí třetiny hrála Energie minutu dvojnásobnou přesilovku, leč ani jednu šanci neproměnila. Trenéři v průběhu třetí třetiny promíchali složení útoků, ale ani to zázrak nepřineslo. Naopak, energetici nevstřelili ani jednu branku.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): V utkání jsme výrazně zaostávali za soupeřem v pohybu a agresivitě. Hosté odehráli velmi dobrý zápas. Co se týká hry, tak je velmi těžké bodovat, když nedáme za dvě utkání ani jeden gól ze hry. Největším problémem od začátku nového kalendářního roku jsou pro nás přesilovky, které neproměňujeme a zároveň v nich ještě dostáváme branky po rychlých protiútocích soupeřů. Musíme se dát rychle dohromady, abychom nepadali dále tabulkou…