Juniorka vstoupila do nového roku vítězně

Junioři: HC Energie - BK Mladá Boleslav 2:1 sn. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Karlovarští junioři nezačali zápas vůbec špatně. Již v první třetině se ujali vedení po brance Hudáka a těsné vedení si udrželi až do sirény. Ve druhé třetině se však hra citelně vyrovnala a hosté z toho vytěžili i srovnávací branku na 1:1. Brankové hody se nekonaly a toto skóre překvapivě vydrželo i přes celou třetí třetinu. V prodloužení nakonec vystřelil druhý bod pro Energie Jaromír Kverka gólem v přesilové hře. Na obou brankách Karlových Varů se v pátečním duelu podílel Miroslav Hudák (na menším snímku).
Noen Extraliga Juniorů, 41. kolo, pá 7.1.2011, KV Arena
Ml.Boleslav
2:1p
1:0, 0:1, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 8. Hudák (Klíma), 63. Kverka (Hudák) - 31. Lenc (Belay). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 2:1.
Karlovy Vary: Habal (Endál) - Urbančok, Andrlík, Valeš, Šik, Schusser, Funk - Hudák, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Klíma L., Vachovec "C", Švec, Baar, Kverka, Záhoda D., Půlpán.
Ml.Boleslav: Will (Mahdal) - Poláček, Vrba F., Mozík, Soukup, Vrba L., Arazim, Martínek "C" - Belay, Hyka, Hájek, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Babický, Jankovský, Lenc.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a napomohla jim k tomu i přesilová hra z první minuty. Hosté ji však přečkali bez újmy a o chvíli později si sami přesilovku zahráli. Energetici však nepustili hosty do šance a sami po úspěšně přečkaném oslabení udeřili. V 8. minutě nastřelil Lukáš Klíma brankáře hostů Willa do ramene. Pro vyražený kotouč si sjel Miroslav Hudák a pohotově jej zasunul do branky - 1:0. Následně v 10. minutě mohl skórovat Daniel Záhora, ale samostatný únik se mu proměnit nepodařilo. Dobrou příležitost si vypracoval i kapitán zelenobílých Vachovec, ale ani on nevyzrál na gólmanské umění Willa. Nelze však říci, že by se Habal na druhé straně nudil. Například proti dělovce Sajdla od modré musel vytáhnout brilantní zákrok. Ve zbytku třetiny už stihl jen domácí Sýkora prověřit Willa bombou od modré do hokejky gólmana.

Druhá třetina již nabídla vyrovnanější partii. Poměrně aktivněji ji však začali hosté a domácí Habal měl plné ruce práce. Za domácí můžeme jmenovat šanci Schussera, který o sobě dal svojí dalekonosnou střelou hostujícímu Willovi pořádně vědět. Na největší šanci třetiny si však publikum muselo počkat přesně do její poloviny. Ve 31. minutě nahrál Belay přesně na hůl Radana Lence, který pohotově zavěsil do pravého horního růžku karlovarské klece. Od té doby se hrálo velmi vyrovnaně a oba týmy se soustředily na to, aby nechybovali, což ubralo na počtu brankových šancí.

Třetí třetina v podstatě navázala na to, co ukázalo dějství předchozí. Hrálo se velice vyrovnaně, a spíše než útočné kousky forvardů, vynikala práce obranných valů z obou týmů. Ve 48. minutě však došlo k nepříjemnější stránce hokeje. Hostující střelec Lenc, byl ošklivě nastřelen pukem do obličeje, ale ledovou plochu opouštěl po svých a po vyčištění ledové plochy mohla hra pokračovat. V 52. minutě to zkoušel Kentoš z mezikruží, ale Willova lapačka byla neustále pozorná. Utkání nakonec dospělo do prodloužení. Do něho vstupovali energetici v početní nevýhodě, avšak přečkali ji a paradoxně ve své vlastní početní výhodě utkání rozhodli. V 63. minutě hned po buly nahrál Hudák Jaromíru Kverkovi a domácí kanonýr vystřelil Varům druhý bod z pátečního utkání.