K bodu chyběly desetiny sekundy

HC Stadion Litoměřice - HC Energie 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Sobotní utkání prvnímu celku tabulky ukázalo, jak může být WSM liga zrádná. Litoměřičtí na svém ledě předvedli urputný nebojácný výkon a energetici byli rádi za vyrovnání Tomáše Rachůnka ve 49. minutě. Očekávané prodloužení se však nekonalo, domácí v posledních okamžicích základní hrací doby skórovali a rozhodčí jejich gól uznali jako regulérní. Karlovarští se tak vrací s prázdnou.
WSM Liga, 21. kolo, so 4.11.2017
Litoměřice
2:1
0:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 33. Kantner (Gaspar, Miškář), 60. Veselý (Bílek, Kusý) – 49. Rachůnek (Flek, Balán). Rozhodčí: Wagner, Sýkora – Bosák, Votrubec. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1444. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Litoměřice: Michajlov – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Gaspar, Strejček, Jandus – Kusý, J. Veselý, Bílek – R. Pilař, Miškář, Kantner – Helt, Válek, Stříbrný – M. Havelka, Hanták, J. Dvořák
Karlovy Vary: F. Novotný – Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán, Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Tuominen, Davídek

Úvodní třetina začala bojem o kotouč ve středním pásmu, ovšem ani Martin Michajlov ani Filip Novotný neměli moc práce. Oba týmy se sice tlačily na branku, ke střele již nikoli. To se změnilo ve 4. minutě, kdy na Stadion čekala dvojnásobná přesilovka. Tu Stadion strávil skoro celou v útočném pásmu, vyslal několik střel na Novotného, ovšem karlovarský gólman dokázal všechny pokrýt. První vážnější akci si připsala Energie ve 12. minutě, kdy se skrz obranu Stadionu vyřítil Jakub Flek, načež před brankou poslal na Stanislava Balána, který se ji pokusil dorazit do branky. Martin Michajlov však mnoha pokusům odolal. Od té doby převzali hosté otěže hry, ačkoliv k pořádné střele na domácího gólmana se přes blokující obranu dostat nemohli. I Stadion se k několika výpadům dostal, Filipa Novotného však ohrozit nedokázal. Nápor Karlových Varů se Litoměřicím povedlo v závěru přestát a do konce první periody byla k vidění rovnoměrně rozložená hra po obou stranách kluziště. Nic na tom nezměnila ani přesilovka hostů v závěru.

Začátek druhé periody se odehrával převážně kolem Martina Michajlova. Litoměřickým se ale podařilo ubránit se, naopak se pokusili o vzdor. Což dokázala dělovka Ondřeje Smetany od modré, kterou Novotný vyrazil. Litoměřicím byla umožněna početní výhoda, poté, co Sebastian Gorčík ohodil Michajlova sněhem. Tu ale domácí nedokázali využít, naopak oslabené Vary se dostaly na koně. Nadějný stav nastal pro Litoměřice hned po vyrovnání sil, díky vyloučení Ondřeje Smetany. Martin Jandus se dostal k prudké střele z kruhu, ta však prolétla nad brankou Novotného. Opět stejný počet hráčů na hřišti přinesl tlak ze strany Stadionu. O několik střel zároveň se postaral Jan Veselý, všechny však dokázal Novotný vyrazit. Až ve střední části se do hry více zapojili, díky přesilovce, i hosté. Kombinaci Varů střelou zakončil Matic Podlipnik, cílem střely bylo náručí Martina Michajlova. Energetici se však nadále tlačili k brance Stadionu. O úvodní branku utkání se postaral litoměřický Matyáš Kantner. Jeho střela pod velkým úhlem z pravého kruhu s velkým štěstím prolétla Novotnému pod betony. Obdržený gól energetiky ještě více nabudil k napadání branky Martina Michajlova. O obrovskou šanci se ve vlastním oslabení postaral Martin Havelka, stíhán Petrem Stloukalem se dostal ke střele na Novotného. Tu však ještě Stloukal hokejkou nasměroval k mantinelu. Byl to jeden z řady výpadů Stadionu, jinak se hra odehrávala převážně na dostřel branky Michajlova. Ani obrovský tlak Karlovarských v závěru třetiny nic nezměnil. Kališníci si do kabin nesli těsnou výhru 1:0.

Třetí třetina zprvu přinesla napadání brankoviště na obou stranách. Oba týmy se často dostávaly k šancím, které ale oba gólmani dokázali pokrýt. Asi největší šanci měl ihned zkraje třetiny Vítězslav Bílek, který zahrozil krátce po vhazování. V polovině druhé třetiny se Energie konečně gólově prosadila. Karlovarští zastavili domácí vyhození puku, Tomáši Rachůnkovi se poté podařilo vystřelit na Michajlova, přičemž puk za jeho záda poslal Jakub Flek. Díky přesilovce poté Karlovy Vary v tlaku pokračovaly, Michajlov však dokázal šance zastavovat. Po návratu do plného počtu opět hrozili i domácí, kteří si v utkání proti lídrovi počínali vskutku bez respektu. Největší šanci v tomto bloku měl Lukáš Válek, který na hranici brankoviště převzal přihrávku od Stříbrného, střelu však Novotný vyrazil. Půl minuty před koncem třetí třetiny se otevřela pro kališníky šance na výhru, vyloučen byl karlovarský Krejčí. Domácí své výhody využili v posledním myslitelném okamžiku, kdy puk do růžku dopravil Jan Veselý. Rozhodčí branku bez váhání uznali a 3 body tak zůstaly domácímu Stadionu.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Dnes to byl z naší strany výborný výkon. Myslím si, že jsme se Varům dokázali vyrovnat ve všech směrech a myslím, že jsme byli místy i lepší. Ve druhé třetině jsme se sami zbytečně dostali do problémů a bylo velice důležité, že jsme v této pasáži zápasu neinkasovali. Myslím, že se dnes štěstí zaslouženě přiklonilo na naši stranu, protože v posledních zápasech se nám docela vyhýbalo. Dnes musím velice pochválit mužstvo i diváky, kteří nás v dnešním utkání fantasticky podpořili.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnešní utkání se mi hodnotí velice špatně, protože jsme zde ztratili tři body. Myslím si, že jsme byli potrestáni za naši pasivitu v první třetině, ve které jsme neměli dobrý pohyb, prohrávali jsme souboje a domácí byli lepším týmem. My jsme se jim dokázali vyrovnat až ve druhé třetině, ale soupeř byl už rozjetý a hrál s maximální koncentrací a obětavostí v obraně. Také jsme se dnes těžko prosazovali, dali jsme vyrovnávací branku, ale bohužel jsme udělali úplně zbytečný faul těsně před koncem. Domácí dali šťastný gól a díky tomu vyhráli. My jsme si toto utkání prohráli v první třetině, kde jsme vůbec nehráli to, co jsme chtěli.