K výhře chybělo 15 vteřin!

K a r l o v y V a r y – Pouhých 15 vteřin chybělo juniorům k výhře nad druhým týmem průběžné tabulky HC Slavií Praha. Hosté šli hned v úvodu utkání do vedení, ale domácí nesložili zbraně a postupně dokázali vývoj utkání otočit. V poslední třetině sice Slavie vyrovnala, jenomže rychlá branka Lukáše Bušty opět nasměrovala domácí k výhře. Šanci na dva body zmařil až 15 vteřin před koncem zápasu při hře bez brankáře Slavista Birner. Energie tak hrála smírně již po šestnácté v sezóně a nemá v tomto ohledu v lize konkurenci.
Extraliga juniorů, 43., so 31.1.2004
Slavia
3:3
1:1; 1:0; 1:2
Branky: 14. Hamerle (Bušta, Chyba), 29. Michal Polák (Pražák, Šťourač), 43. Bušta (Chyba, Hamerle) - 2. Sobotka (Staněk), 42. Březina (Borovanský, Pavel), 60. Bitner, Drtina). Rozhodčí: Florián - Fiala, Havelec. Vyloučení: 7:7, navíc Staněk (SLA) 10.min. Využití: 1:0. Diváci: 150.
Karlovy Vary: Jirkův - Tašner, Gellner, Bauer, Bušta, Hamerle, Kocek, Sedláček, Hlubuček, Michal Polák, Chyba, Karpíšek, Ondřej Prštický, Loučka, Pražák "C", Lojek.
Slavia: Bezunk - Šulc "C". Pavel, Novák, Borovanský, Kvapil, Havlín, Endál, Březina, Klimeš, Birner, Macháček, Staněk, Červenka, Stutz, Kamiš, Drtina, Sobotka, Svoboda, Jelínek.

Skóre 0:0 na světelné tabuli příliš dlouho nesvítilo. Již po minutě a půl hry se protáhl po levém křídle Vladimír Sobotka a nadvakrát otevřel skóre utkání - 0:1. Jen o minutu později byl rozdíl málem dvoubrankový. Kvapil zblízka dorážel, ležícího gólmana však přehodit nedokázal. Hráči pražské Slavie působili velmi sebevědomým dojmem, naopak domácí se nemohli dostat do tempa. Na konci osmé minuty unikl v oslabení do nájezdu Slávista Sobotka, jeho šanci ale výbornou rybičkou zmařil domácí obránce Loučka. Ve stejném oslabení vystihl rozehrávku Energie Birner a pohotově přihrál na před brankou zcela volného Jelínka. Brankář Jirkův se neunáhlil, střelu Jelínka skryl na své hrudi. V době, kdy se dozor nad vývojem utkání zdál pevně v rukou hostů, udeřily Karlovy Vary. Pro za branku nahozený puk si dojel slávistický brankář Petr Bezunk. Místo rozehrání ale nechal ležet puk před dojíždějícím Jakubem Hamerlem. Ten duchapřítomně nahodil před branku svým spoluhráčům, ale ti již do prázdné branky střílet nemuseli. Vracející se brankář si puk bruslí srazil sám - 1:1. Domácí se konečně probudili a mohli hned otočit. Do nájezdu dva na jednoho unikli Sedláček a Gellner, jenomže Tomáš Gellner netrefil tváří tvář prázdné brance skákavý kotouč a stav se tak neměnil. Hra se vyrovnala s šancemi na obou stranách. V polovině 19. minuty se Pražanům dostalo početní výhody. Skvěle sehranou kombinaci zakončil ukázkovou střelou z pravého kruhu pod víko Birner. Jeho spoluhráč však stál v brankovišti! Gól být uznán nemohl.

I druhou třetinu začali lépe hosté. Po dvou minutách hry získal obráncem odražený puk Svoboda a zamířil mezi betony. Fantóm ve žlutočerveném sklapl nohy včas. Hra se opět vyrovnala a nerozhodný stav vydržel až do 29. minuty. Roman Pražák rozjel rychlý brejk. Jeho přihrávka přes brankoviště si našla Michala Poláka, jemuž se prázdná branka stala snadnou kořistí - 2:1. Branka domácí uchlácholila a naopak tempo začala udával Slavie. Ta několikrát uzamkla Energii ve vražedných kleštích. Z levého kruhu pálil Červenka, o chvíli později odkrytou klec netrefil obránci tísněný Borovanský a když se neprosadil ani před Jirkůvem opět zcela osamocený Červenka, šlo se do kabin za těsného vedení domácí Energie.

Úvod třetí třetiny se změnil v nečekanou podívanou. Skóre se měnilo během necelé minuty hned 2×. V čase 41:22 vyrovnává při brejku přesnou ranou k tyčce Pavel Březina - 2:2. Jenomže hned na začátku 43. minuty jdou domácí opět do vedení. Chyba přihrává před brankou na Lukáše Buštu. Ten si fantasticky roztáhl na brankovišti gólmana a volným místečkem u pravé tyčky vrátil Karlovým Varům vedení. Na dlouhé následující minuty převzala veškerou aktivitu Slavie Praha. Brankář Jirkův musel mnohokrát zachraňovat domácí barvy. Svůj únik nedotáhl do konce Kvapil, sám proti brankáři neuspěl ani Staněk, Macháčkovu střelu z levého kruhu vyrazil Jirkův na horní tyčku a do odkryté branky nezakončil Drtina. Ani domácí však nebyli úplně bez šancí. Kontrovali především při rychlých protiútocích, ale gólu se žádná ze stran nedočkala až do času 59:45. Hosté zariskovali při hře bez gólmana a vyplatilo se! Po úspěšně rozehraném buly v útočném pásmu přihrál křižně Jiří Drtina na Michala Birnera, který ranou do odkryté klece se štěstím vyrovnává - 3:3.

Domácím chybělo k výhře pouhých 15 vteřin, ale přesto je dělba bodů spravedlivým odrazem hry.