Karlovarští junioři otočili zápas s Třincem, dorost padl v Havířově

Junioři:HC Energie - HC Oceláři Třinec 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Dorost: HC Havířov Panthers - HC Energie 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Třinečtí začli ve Varech lépe, domácí ale v závěrečné třetině utkání čtyřmi golý otočili ve svůj prospěch. Vítěznou branku Energie zaznamenal její kapitán Tomáš Rohan (na snímku). Další trefy Energie přidali Vaněk, Topinka a v závěru do prázdné branky Majer. Na včerejší vítězství také s Třincem se bohužel nepodařilo navázat mladším dorostencům, kteří svoji slezskou misi zakončili porážkou v Havířově.
Extraliga juniorů, 14. kolo, so 18.10.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Oceláři Třinec
4:2
0:0, 0:2, 4:0
Branky a nahrávky: 47. Vaněk (Hudák), 47. Topinka (Rohan), 55. Rohan, 60. Majer (Vachovec, Mareček) - 29. Orsava (Potoček, Ostřížek), 37. Pánik (Mičulka, Kania). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0 . Diváci: 75. Průběh utkání:0:2, 4:2.
Karlovy Vary: Hruška - Ryžuk, Přindiš, Tomeček, Tollinger, Dlapa, M.Rohan - Schmidt, Frk, Chaljavin, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Hampl, Fusek, Topinka, Hudák, T.Rohan, Mareček, Majer
Oceláři Třinec: Raszka - Vojta, Gottwald, Kania, Kaďorek, Špaček, Toman, Rajnoch, Chvostek - Hegyi, Mičulka, Rufer, Marosz, Orslaza, Martyčák, Ostřížek, Pánik, Hamrozi, Palička, Potoček, Bajtek

Celá první třetina byla ve znamení vyloučení a to na obou stranách.Celkem jsme jich viděli 5 z toho jedno 4-minutové ze strany Třince.Mírně více šancí měla domácí Energie avšak Třinec podržel skvělý brankář Ondřej Raszka.Domácí měli veliké šance v 7. minutě a v 9. minutě, kdy gol nepadl pouze zásluhou brankové konstrukce.Hosté se dostali do větší šance pouze v 11. minutě, kdy drželi domácí zhruba půl minuty pod tlakem.Posledních 5 minut se odehrávalo v klidnějším tempu bez větších ohrožení branky.

Do druhé třetiny vstoupili hosté o poznání aktivněji a pomalu ale jistě převzali režii zápasu do svých rukou.Hned ve 22. minutě unikal po levém křídle třinecký David Ostřížek, domácí brankář ale jeho šanci, stejně jako jeho kolegy Rufera o minutu později zneškodnil. Ve 25. minutě došlo před brankou domácích opět k závaru, když unikl hráč Třince Bajtek, ale ani z následné dorážky gól nepadl. Ve 27. minutě poslal rozhodčí Karlovarské do tří, když si trest odpykávali Mareček a po něm Schmidt. Třinečtí se do slušné šance prosadit dokázali, ale v cestě ke gólu stála Kaďorkovi tyč Hruškovy branky. Ve 29. minutě se ale po závaru za brankou dostal puk k volnému Orsavovi, a ten se nemýlil - 0:1. V 31. minutě byl před karlovarským gólmanem sám Rostislav Marosz, ale Hruška jeho šanci výborně lapačkou zneškodnil. V 37. minutě ale opět udeřilo, když našel Mičulka výbornou přihrávkou před brankou volného Pánika, a ten se střelou zápěstím pod levý horní růžek Hruškovy branky nemýlil - 0:2. Zbytek třetiny přinesl ještě jednu velkou šanci Třince, když se postupně Hegyi a Mičulka dostali k dorážkám v těsné blízkosti branky domácích. Ti se ještě pokusili v závěru třetiny odpovědět, ale Mareček svou šanci, i díky skvělému zákroku Raszky, nevyužil.

Do začátku třetí třetiny vtrhl třinecký tým s menší důrazností a to se mu vymstilo.Prvních pět minut se sice odehrávalo v klidnějším tempu na obou stranách, ovšem poté se kontroly nad hrou ujali energetici. V 47. minutě po skvělé individuální akci Miroslava Hudáka středem hřiště stačilo jenom nahrát Dominiku Vaňkovi, který u zmateného brankáře hostí skóroval do odkryté klece. Sotva pár vteřin poté v 47. minutě přišla druhá vlna útoku domácích a po vyhraném buly nahrál Tomáš Rohan Janu Topinkovi, který přesnou střelou mezi betony vyrovnal zápas. Po tomto gólu se zápas odehrával spíše ve středním pásmu a případné akce byly ihned zastaveny obránci. Až v 55. minutě, kdy se do šance dostali domácí, zasáhla nejprve střela od modré masku hostujícího Raszky, a protože rozhodčí nezastavil hru, pro Tomáše Rohana již nebyl problém doklepnout plachtící puk do branky. Domácí se tak poprvé ujali vedení. Konečnou podobu výsledku určila až poslední minuta, kdy po risku hostí, kteří odvolali brankáře, poslal puk do odkryté klece Miroslav Majer, přihrávali mu Michal Vachovec a Jakub Mareček.

Jiří Neubauer (Karlovy Vary): Vyhráli jsem podle mého názoru zaslouženě. Třinec je tradičně silný tým. V první třetině jsme promarnili šanci jít do vedení, měli jsme i přesilovku pět na tři, ale šance jsme nevyužili. Ve druhé třetině jsme udělali chyby, po kterých jsme i inkasovali, ale kloubouk dolu před naším mužstvem, které se v poslední třetině zmobilizovalo a neuvěřitelným usilím zápas otočilo.

Břetislav Kopřiva (Třinec): Ztratili jsme vyhrané utkání, byli jsme dnes jasně lepší. Vytvořili jsme si dnes spoustu střeleckých příležitostí, ale góly jsme bohužel nedali. Dva góly padly po našich individuálních chybách. Myslím, že domácí měli obrovské štěstí. Rozhodla přesilovka pět na tři v závěru utkání, pak už jsme neměli sílu, abychom vstřelili gól.