Karlovarští odjíždějí z Litvínova opět bez bodu

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
S pozměněnou sestavou si energetici slibovali předvedení lepšího výkonu, což se jim nakonec celkem i povedlo, na body to ale opět nestačilo. V zápase bylo mnoho šancí a okamžiků, které přímo volaly po úspěšném zakončení, avšak karlovarským útočníkům se na ledě Litvínova moc nedařilo. Alespoň dvě branky vsítili po individuálních akcích Radek Duda a Michal Vachovec.
Tipsport extraliga, 27. kolo, pá 5.12.2014, Zimní stadion Ivana Hlinky
4:2
2:0, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Písařík (Majdan, Jurčík), 20. Šlégr (Hanzl, Pavlík), 32. Kubát (Ručinský, Hübl), 59. Trávníček – 21. Duda (Sičák), 40. Vachovec (Flek, Sičák). Rozhodčí: Pešina, Horák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 9:9, navíc Skuhravý (KVA) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4895. Střely na branku: 33:39. Zblokované střely: 11:6. Hity: 14:17. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Litvínov: Horák – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Šlégr, Pavelka, Zeman, Kokeš – Jánský, Hübl, Ručinský – Petružálek, Hanzl, Gerhát – Martynek, Piroš, Trávníček – Majdan, Písařík, Jurčík
Karlovy Vary: Habal – Sičák, Harant, Bičánek, Dvořák, Redlihs, J. Tomeček, Šidlík – Duda, Balán, V. Tomeček – Micka, R. Hruška, D. Hruška – Vachovec, Skuhravý, Flek – Zadražil, Kverka, Štals

Energetici odcestovali k pátečnímu zápasu do Litvínova s pár změnami v sestavě. K týmu se již připojil mladík Petr Šidlík, navrátilec Tomáš Micka, či zástupce Vlčí smečky, Matěj Zadražil, který si tímto zápase odbyl extraligovou premiéru. V týmu se opět objevil také Jakub Flek, jenž byl povolán ze Sokolova. V bráně se představil Vladislav Habal, který po dlouhé době vystřídal Tomáše Závorku.

Karlovarští do utkání nevstoupili vůbec špatně a od úvodních minut byli papírově silnějšímu Litvínovu rovnocenným soupeřem. Skóre zápasu mohli otevřít energetici hned po devadesáti vteřinách, avšak během nabídnuté přesilové hry se jim vůbec nedařilo. O necelých pět minut později byli karlovarští hokejisté odměněni další přesilovou hrou, ta se ale během krátké chvíle změnila v oslabení. Habal ukázal, že je Závorkovi rovnocenným kolegou a převedl jisté zákroky. Následně ale stačila chvilinka nepozornosti v obraně, nešťastný odraz od rukavice a Pavel Písařík se mohl radovat.

Dvojitou přesilovku si ale vyzkoušeli také Karlovarští, avšak ani v této situaci se jim nezadařilo. V dobré pozici se sice octil po Dudově pasu David Hruška, avšak dobře chytajícího Horáka svou střelou překonat nedokázal. Pět minut před koncem první periody přišel v Horákově brankovišti faul Skuhravého, kterému se to ale vůbec nelíbilo a s rozhodčím začal diskutovat. Nejprve mu hlavní sudí udělil jeden osobní trest, za nesportovní chování na trestné lavici přišel druhý, a pro Václava Skuhravého tak utkání skončilo poměrně brzy. V oslabení přišla však šance karlovarských hokejistů, když se do úniku dostal Štals, avšak Horáka neprostřelil.

Závěr třetiny patřil opět Litvínovským. Ti si po vyloučení Jana Tomečka zahráli přesilovou hru, kterou zvládli na výbornou a vsítili druhou branku zápasu. Od modré čáry napřáhla modla tamního hokeje, Jiří Šlégr, obstřelil všechny bránící hráče a rozvlnil síť. Ačkoliv nebyli energetici v první třetině horším týmem, kvůli neproměněným šancím a přesilovým hrám však prohrávali o dvě branky.

Druhá perioda byla na góly bohatá, začalo se hned od úvodních vteřin. Nenápadná akce, kdy se Radek Duda se prosmýkl mezi obránci a bekhendem se trefil přesně za Horáka, nakopla energetiky k lepšímu výkonu. Karlovarští poté byli velmi aktivní, do osobních soubojů chodili naplno, avšak opět neproměňovali přesilové hry. S tím naopak neměli problém domácí, kteří se díky tomu dostali opět do dvoubrankového vedení. Jak se individuálně ukázal Duda, tak stejně, dokonce možná ještě pohledněji se prosadil Karel Kubát, jehož nezastavil ani jeden ze tří energetiků poblíž.

Jak dobře energetici třetinu začali, tak ji také zakončili, opět po individuální akci. Věkem stále mladík, avšak extraligou již ostřílený Michal Vachovec dostal ve středním pásmu přesný pas, protáhl se za modrou čáru a svižnou střelou nedal Horákovi šanci. Po druhé periodě tedy dotahovali energetici již pouze jednobrankový náskok, nic tedy ještě ztraceno nebylo.

Závěrečná perioda byla velmi vyrovnaná. Karlovarští pokračovali v poměrně solidním výkonu, byli střelecky velmi aktivní, scházela jen produktivita. Do kolen srážely Karlovarské hlavně zbytečné fauly, když je v jednu chvíli poslaly až do tří, to však ale Litvínovští potrestat nedokázali. Jak již bylo zmíněno, přesilové hry energetiků nejsou pro soupeře postrachem, což se potvrdilo i ve třetí periodě, kdy opět nebyla žádná proměna. V samotném závěru to zkusili hosté ještě v šesti, avšak po chybě ve středním pásmu Michal Trávníček bez problémů trefil odkrytou bránu. I po této brance to Karlovarští nevzdávali a opět odvolali Habala, avšak nic se už nestalo. Ačkoliv energetici nepředvedli špatný výkon, domu cestovali opět bez bodu.

Miloslav Hořava (HC VERVA Litvínov): Bylo to vyrovnané utkání. Nebyl vůbec vidět rozdíl v postavení obou týmů v tabulce. Vyhráli jsme díky skvělým divákům. Dnes se nám nedařilo v přesilových hrách, ale diváci hráče stále hnali dopředu, čímž nám velmi pomohli. To byl rozdílový stupínek toho, že jsme zápas vyhráli.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Víme, že utkání prohráváme v poslední době, z deseti jsme vyhráli asi dvě. Náš problém je, že prohráváme o gól, což je i dnešní případ. Nicméně bych chtěl naše mužstvo za herní projev pochválit, snahu vyvinuli hráči obrovskou, ale k bodům to nevedlo.