Karlovy Vary i počtvrté se Zlínem neúspěšně

Z l í n - Prolomit zlínskou nadvládu nad Energií se dnes na zimním stadionu Luďka Čajky pokusil karlovarský sbor bojující o play-off. HC Hamé však potvrdilo roli favorita a doslova rozprášilo hosty z lázeňského města v poměru 4:0 po třetinách 1:0, 1:0 a 2:0. Hrdinou zápasu byl bezesporu slovenský brankář ve službách Zlína Igor Murín, který již podruhé proti Energetikům uhájil čisté konto. Karlovým Varům tak elitní osmička opět o krok odstoupila.
Tipsport Extraliga, 46. kolo, pá 13.2.2004
Zlín
4:0
1:0, 1:0, 2:0
Branky: 5. Balaštík (Leška, Hamrlík), 21. Leška (Balaštík), 44. Weissmann (Vlach), 50. Veselý (Leška, Blaťák). Rozhodčí: Mikula - M. Čech, Machálek. Vyloučení: 2:4, navíc V. Polák (Karlovy Vary) na 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 4781.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, J. Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Okál, M. Hlinka, Jenáček - Mokrejš, Vlach, Kapusta - Weissmann, Martin Čech I., Martin Čech II.
Karlovy Vary: Barta - Jan Kudrna, F. Ptáček, Vantroba, Galvas, Bauer, Rodin - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Bednařík, Lipianský, Netík - Jantovský, Alinč, Němčický - Jaroš, V. Polák, Košťál

Po dvoutýdenní přestávce vyjeli karlovarští hokejisté na zlínský led se snahou zlomit dosavadní nepříznivou vzájemnou bilanci. Samotné utkání sice začalo ve vlažnějším tempu, po první vážné šance se ovšem měnilo skóre. V páté minutě zakončil spolupráci Lešky a Hamrlíka lačný střelec Balaštík.

Karlovarští se do zakončení dostávali pouze sporadicky. Alinč sám před Murínem ztroskotal na bleskovém brankářově zákroku betonem, chybu obrany napravil slovenský reprezentant pěkným semaforem i tváří v tvář Kumstátovi. Mírnou převahu málem využil zlínský Weissman, který bekhendovou střelou dokonce rozsvítil červené světlo. Hlavní rozhodčí Mikula však po poradě s videem branku neuznal. V závěru úvodního dějství byl vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí energetik Němčický.

Ještě než se zkušené křídlo ve druhé části mohlo vrátit z lavice hanby, jásal stadion Luďka Čajky podruhé. Další příkladnou spolupráci elitního útočného komanda beranů zakončil na začátku druhé dvacetiminutovky Petr Leška. Byl to jeho čtvrtý gól v letošních vzájemných utkáních s Energií. Dvoubrankové manko Karlovy Vary vyburcovalo k vyšší aktivitě.

Duel rázem dostal solidní tempo a hra se začala přelévat ze strany na stranu. Blízko ke snížení měl bojovník Kraus. Ve vyložené šanci sice Murína překonal, vzápětí ovšem zazvonila tyč. Dorážky už pokryla důsledná obrana Valachů. Hamé udrželo slibný náskok až do druhé sirény. Navíc mohl vedení pojistit Okál, Barta byl ovšem na správném místě.

Ve třetí třetině to byli opět domácí, kteří uděřili ve čtvrté minutě. Rostislav Vlach nabídl Eriku Weissmannovi volný prostor a ten jakoby nadlehčen tvořivostí hladce projel kolem dvou karlovarských hráčů a prudkou střelou nad Bartovu lapačku zvýšil vedení Zlína na tři branky.

Karlovarští po této brance rezignovali a další hřebík do jejich rakve přinesla 50. minuta, když Ondřej Veselý zužitkoval vyloučení hostujícího Rodina ve čtvrtou branku. Karlovarští se po této trefě již nevzpamatovali a odvážejí si tak prohru 0:4.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Podle výsledku to sice tak nevypadá, ale sehráli jsme velmi těžké utkání. Druhá třetina byla v režii soupeře, ale Karlovy vary doplatily na špatnou potenci. Kdyby daly kontaktní gól, hodně by zápas zdramatizovaly."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Zlín vyhrál zaslouženě. Ve druhém dějství jsme se chtěli dostat ještě do zápasu, ale mizerná koncovka nás připravila o veškeré šance. Když nedáme gól, nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek."