Karlovým Varům podlomila kolena vlastní nedisciplinovanost

T ř i n e c - Hokejisté Karlových Varů podlehli Třineckým Ocelářům 4:2 (1:1; 1:0; 2:1). Energie sice předvedla dobře zvládnutý obranný hokej, ale vymstily se jí fauly. Ve vlastním oslabení inkasovali hokejisté Karlových Varů tři branky!!! Čtvrtou branku dali Třinečtí až v závěrečné power-play.
Český Telecom Extraliga, 3. kolo, pá 20.9.2002
Oceláři Třinec
4:2
7. R. Král (Nosek), 27. Janků (Marek, Pavelek), 45. Malinský (L. Procházka, R. Král), 60. Pavelek (R.Král, Jančařík) - 19. Svoboda (Kverka), 56. Pavliš (Rodin, Bauer). Rozhodčí: Haškovec - Šátava, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3950.
Oceláři Třinec: Lakosil - D. Nosek, Malinský, L. Procházka, Jančařík, Houdek, Žabka - Zadina, R. Král, Martynek - Janků, Marek, Pavelek - Hašek, Meluzín, Ivan.
Karlovy Vary: Franěk - Topoli, Mádl, M. Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodine - L. Svoboda, Kverka, Balász - Opatovský, Bacul, Košťál - Skuhravý, Pavliš, Němčický - Tvrdek, Šinágl, Kraus.

Třinec vstoupil do zápasu drtivým tlakem, který v 7. minutě zdůraznilo vyloučení kapitána Energie Michala Mádla. Nosek zachytil na modré čáře nedůsledné vyhození Západočechů a flexibilně jej přihrál Královi. Richard Král přesnou střelou zápěstím pod horní tyčku nedal Fraňkovi žádnou šanci. Richarda Krále vstřelený gól velmi povzbudil a v 10. minutě mohl zvýšit již na dvoubrankový rozdíl. Brankář Petr Franěk byl však proti a jeho střelu zlikvidoval. V závěru třetiny ještě odmítl nabídku ke skórování třinecký Pavel Janků a tak se slova ujali hokejisté Energie. Ve vlastním oslabení vyrovnal v 19. minutě pohotovou střelou Ladislav Svoboda.

Pavel Janků si napravil svou, z první třetiny pošramocenou, střeleckou reputaci ve 27. minutě. To seděl opět na trestné lavici Michal Mádl. Zdržel se však jen velmi krátce. Janků dostal střelou po ledě Třinec opět do vedení. O chvíli později nastřelil domácí Martynek tyčku Fraňkovy branky, kotouč se ale naštěstí odrazil mimo brankoviště.

Energie se ani do třetí třetiny herně nepoučila a ve 45.minutě nabídla Třinci dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Třinec nezaváhal a Jiří Malinský zvýšil na 3:1. Energie se ještě pokusila o zvrat a v 56. minutě snížil Libor Pavliš. To však již bylo bohužel vše. Energii nepomohla ani hra bez brankáře 118 vteřin před koncem zápasu. Naopak se puk ocitl opět v brance hostů, když Zdeněk Pavelek využil šanci ke skórování do prázdné klece.

Pavel Marek (Třinec): "Splnila se naše očekávání, že půjde o těžký zápas, a o to více jsem rád, že jsme jej dotáhli do vítězného konce. Dokázali jsme se sice vypořádat s nepříjemnou hrou soupeře, ale trápili jsme se v koncovce."
Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Domácí vyhráli zaslouženě, ovšem také my jsme podali solidní výkon. Svědčí o tom skutečnost, že při vyrovnaných silách na ledě jsme neinkasovali. V úvodech všech částí se nám dařila aktivní hra, v závěru jsme dokonce byli blízko bodu, ale výsledek je spravedlivý."