Napínavé utkání staršího dorostu se Slavií rozhodlo prodloužení

SD: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 5:4p (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
Karlovarští starší dorostenci na ledě Slavie sehráli velmi vyrovnané utkání atraktivního hokeje, jehož stav se neustále přeléval. V páté minutě otevřeli konto utkání domácí slávisté. V závěrečné periodě se Karlovarští již počtvrté radovali, avšak pouhé dvě minuty před koncem utkání se dokázali počtvrté prosadit i pražští dorostenci, a tak se dále pokračovalo v prodloužení, při kterém se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Po velmi napínavém utkání nakonec berou karlovarští dorostenci jeden bod. Dvěma asistencemi za energetiky dnes vynikl Petr Štaif (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 7. kolo, pá 23.9.2016
Slavia
5:4p
1:1, 1:2, 2:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 5. Grim, 37. Hradil (Martínek), 44. Hradil (Martínek, Janča), 58. Melovič (Janča), 63. Brož (Stark) – 11. Holub (Přibyl), 28. Prošek (Hotěk, Bečka), 38. Šik (Petrov, Štaif), 47. Tlačil (Halberštát, Štaif) Rozhodčí: Battěk – Fiala, Svoboda. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 43. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4 - 5:4.
Slavia: Vecka (Kodad) – Melovič , Erben, Vobořil (C), Zderadička, Macek, Holý, Stark – Brož, Klepáček, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Martínek, Furch, Janča.
Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Kořán, Kala – Holub, Hudečka, Habr, Bečka (C), Slabý, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov.

Skvělá podívaná, přestřelka, super zápas. Zkrátka takové dojmy si odnesli z pátečního duelu všichni přítomní. Reklamu na hokej odstartoval pohlednou akcí ve vlastním oslabení Jaroslav Grim, ten totiž svůj odvážný únik dotáhl ke kýženému cíli, když poslal kotouč přesně skrz Kašparovy betony.

Hosté však přistoupili na nabídku hrát oboustranně otevřený hokej a brzy kontrovali. Přečíslení dvou na jednoho zakončil přesnou střelou do horních pater branky David Holub - 1:1. První třetina byla však pouze tak trochu klidem před bouří.

Hokej musel bavit všechny, a to se oba celky svým způsobem teprve zahřívaly. Ve druhé části šli poprvé do vedení hosté. Radek Prošek napodobil domácího Grima, protáhl se až před Vecku a rovněž zacílil mezi jeho betony. Necelých deset minut bez branek na obou stranách bylo jen výjimkou potvrzující pravidlo. Ve 38. minutě totiž slávisté šťastně srovnali, když si rukavicí srazil jeden ze Západočechů nahození Jakuba Zderadičky do vlastní klece.

Zápas byl plný emocí, výrazně ale převažovaly ty sportovní. Obrovská radost propukla na střídačce Energie, když šli hosté znovu rychle do vedení. Příliš prostoru dostal mezi kruhy Otakar Šik, jenž dokázal zacílit přesně do Veckova protipohybu.

Pražané zbraně nesložili. Pohledný hokej pokračoval a zápletka se dále uzlovala. Ve 44. minutě poslal puk přesně pod víko Damien Hradil, ani tentokrát ale nerozhodný stav nepanoval dlouho. Hosté odpověděli díky přesné ráně Jana Tlačila při přečíslení tří proti dvěma.

Stále to ale nebylo vše. Slávisté byli hladoví a tlačili se za vyrovnáním, kterého se nakonec také dočkali. Petr Melovič nahodil kotouč od modré čáry, a protože měl Kašpar zakrytý výhled, našel puk až ve své síti.

Dramatický duel tak musel být rozseknut až v prodloužení. V něm si kupu smůly vybrali hosté, kteří ztratili puk i rovnováhu v útočné třetině, sešívaní se řítili všichni tři sami na karlovarského gólmana, kterého také Jaroslav Brož dokázal pokořit střelou pod horní tyčku. Bod navíc tedy po přestřelce bere domácí Slavia, uznání za předvedený hokej ale jistě zaslouží oba týmy.