Náročný souboj juniorů šťastnější pro Slavii, Energie bere bod

JUN: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0 - N 0:1)
Osmé kolo DHL extraligy juniorů proti sobě svedlo dva trápící se celky ze spodních pater skupiny A, karlovarská Energie vyrazila do hlavního města na led Slavie. Utkání bylo po celých šedesát minut velice vyrovnané, nakonec jej de facto rozhodnul jediný gól, který ve druhém dějství vstřelili Pražané, a po druhé brance do prázdné branky tak získali tři body. V následné nadstavbě si ale energetici spravili chuť a neodjíždí úplně s prázdnou.
DHL extraliga juniorů, 8. kolo, so 29.9.2018
Slavia
2:0
0:0, 1:0, 1:0 - N 0:1
Branky a nahrávky: 33. Petrák (Janča, Kižlin), 60. Všetečka – 62. Klejna. Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 41. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 2:0.
Slavia: Málek (Vecka) – Srdínko, Němeček, Bureš, Zderadička, Antoš, Steinocher, Čapka, Holý – Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Kižlin, Labuzík, Janča, Petrák
Karlovy Vary: Kašpar (Bednář) – Bernáth, Cankov, Klejna, Přibyl, Stejskal, Kořán, Benda, Doubek, Tureček – Záruba, Prošek, Petrov, Křehlík, Holub (C), Korčmaroš, Křemen, Jílek, Remeš

S bilancí tří proher v řadě vstupovali junioři Slavie do zápasu osmého kola DHL Extraligy Juniorů proti Karlovým Varům. Oba týmy se před duelem nacházely na posledních dvou místech skupiny A, o bod lépe na tom byli sešívaní.

Úvodní minuty připomínaly klasické sobotní ráno, byť se hrálo od půl páté odpoledne. Ani jeden z týmů se nedokázal na delší dobu udržet v útočném pásmu a hrálo se nahoru dolů. První velkou šanci utkání měli v deváté minutě hosté, ale brankář Roman Málek prokázal postřeh a poradil si se střelou kapitána Varů Holuba i s dorážkou.

Ve druhé polovině druhé dvacetiminutovky už ale otěže utkání převzali sešívaní. Otevřít skóre mohl v 15. minutě kapitán Robin Všetečka, se svojí nádhernou stahovačkou ovšem neuspěl. Neúspěšně skončily i další střely jeho spoluhráčů.

Aktivita slávistů pokračovala i ve druhé periodě. Ohrozit gólmana hostů Bednáře zkoušeli Damien Hradil a Jakub Zderadička, uspěli však až jejich spoluhráči ve 32. minutě. Dávid Kižlin a Jakub Janča připravili pozici pro Martina Petráka, který si poradil s odkrytou brankou a poslal sešívané do vedení.

Ve zbytku prostřední dvacetiminutovky se hrál hokej, jenž se diametrálně odlišoval od toho, který se hrál na začátku zápasu. Lukáš Křenek mohl poslat slávisty do dvougólového vedení pár sekund po Petrákově trefě. V následné přesilovce Energie pak zahrozil nejprve na jedné straně hostující Prošek, načež ujížděl sám na Bednáře Zderadička.

Třetí třetina se stylem hry mírně vrátila k úvodu utkání, více ze hry ale měli karlovarští. Roman Málek dával ovšem jasně najevo, že se překonat nenechá. Největšímu tlaku čelil v 50. minutě, ale ani Prošek, ani Přibyl ho prostřelit nedokázali.

Sešívaní nakonec zbytek utkání ubránili a 11 sekund před koncem základní hrací doby pojistil vítězství střelou do prázdné branky kapitán Robin Všetečka.

Bonusový bod v prodloužení urvaly Karlovy Vary, tři body za výhru 2:0 si ovšem odnášejí slávističtí junioři, kteří se díky tomu se 14 body posunuli na čtvrté místo skupiny A.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): První dvě třetiny jsme byli lepší a soupeře jsme přehrávali. Strašně se ale trápíme v koncovce, máme s tím problémy od začátku. Kdybychom dali za první třetiny tři góly, tak jsme se to mohli odehrát v pohodě. Takhle jsme bojovali až do poslední chvíle a báli se o výsledek.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Domácí byli dvě třetiny lepším týmem a zaslouženě šli do vedení. My jsme pak změnili sestavu, museli jsme hodně improvizovat, protože tady nemáme 12 hráčů, které můžeme použít, a to z různých důvodů: zranění či nemoci. Museli jsme pak dávat do útoku i obránce. Ve třetí třetině jsme asi byli aktivnější, ale nepodařilo se nám dát branku. Domácím gratulujeme k vítězství.