Nepovedené derby po pauze, Energie vysoko padla v Litvínově

Po více než týdnu se energetici vrátili zpět do hokejové akce, ovšem tento návrat se jim vůbec nepovedl. V derby na ledě Litvínova prohráli vysoko 2:7. Verva si vypracovala během prvních šesti minut dvoubrankový náskok a své vedení si aktivně hlídala až do závěrečné sirény. Karlovarští se již do zápasu i vinou čtyř branek inkasovaných v oslabení vrátit nedokázali.
Tipsport extraliga, 18. kolo, st 14.11.2018
7:2
3:1, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 3. Gerhát (Trávníček), 6. Válek (Petružálek, J. Mikúš), 19. Trávníček, 36. Petružálek (Ščotka, M. Hanzl), 39. V. Hübl (J. Mikúš, Porseland), 45. J. Mikúš (Jurčík, Porseland), 55. Jurčík (V. Hübl, F. Lukeš) – 17. Kovačevič (R. Vlach), 31. Flek (Plutnar, Šenkeřík). Vyšší tresty: 12. Ondřej Jurčík (LIT) 10 min. - vražení na hrazení.
diváci4846
Litvínov: Janus (17. - 18. Hanuljak) – Ščotka, Porseland, Sörvik, Baránek, Hunkes, Romančík – Válek, J. Mikúš (A), Petružálek – F. Lukeš (A), V. Hübl, Myšák (C) – Trávníček, Gerhát, Jurčík – Matoušek, M. Hanzl, Řehoř
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout

Po reprezentační přestávce se energetici znovu pustili do kolotoče extraligových zápasů a nečekalo je nic lehkého, zavítali totiž do Litvínova. Chemici během pauzy posílili obranné řady, Kubátovo místo měl zastoupit Švéd Mathias Porseland. Karlovarští ve standardní sestavě ale nezačali nijak skvěle, po dvou minutách oťukávání přišla obrovská chyba v obraném pásmu, kde se mezi kruhy ocitl František Gerhát. První střelu ještě dokázal Novotný vyrazit, ale litvínovský útočník si sám dojel pro dorážku a bekhendem poprvé rozvlnil síť. Litvínovští byli po vstřelené brance podstatně aktivnější a hned se jim to vyplatilo. Běžela šestá minuta, kdy se domácí už radovali, Petružálkovi ale branka byla odepřena, rozhodčí totiž pískl o něco dřív, než puk přešel čáru. Hned z následujícího vhazování ale výborně zapracoval právě Petružálek, který adresoval zpětně puk na střed Lukáši Válkovi. Ten, ač byl tísněn dvěma energetiky, se dokázal prosadit a zvýšit brzké vedení svého týmu.

Karlovarští měli hodně práce vůbec s přechodem do útoku, a po většinu času tak spíše bránili. Střední část první periody moc zajímavostí nepřinesla, to hlavní opět přišlo v posledních minutách. Karlovarští měli možnost přesilové hry, kterou sice statisticky nevyužili, ale i tak skórovali. Vteřinu po návratu vyloučeného se totiž do Vlachovy perfektní přihrávky opřel Sabahudin Kovačevič a trefil se přesně k tyči. Nejistotu domácím fanouškům poté přineslo okamžité střídání brankáře Januse, toho ale pravděpodobně kvůli technickým potížím nahradil jen na necelou minutu Miroslav Hanuljak. Už to vypadlo, že hráči půjdou do šaten s jednogólovým rozdílem, to se ale nelíbilo Michalu Trávníčkovi, který střelou od karlovarské střídačky nachytal na pravé tyčce Filipa Novotného.

Prostřední periodu začali karlovarští hokejisté oslabení, v tom se ale jako první mohli radovat právě oni. Janus za brankou nezpracoval kotouč, dostal se k němu Gorčík, ale v rychlosti jej nezvládl dopravit do zcela odkryté klece. V té samé početní výhodě pak zahrozili i domácí, Petružálek ale svou střelou trefil jen tyčku. Hra byla následně poměrně vyrovnaná, ze strany Litvínova se i poněkud přitvrdilo, karlovarští hráči se s tím ale dokázali popasovat.

TM 0

Oni sami se snažili rozehrát zprvu poněkud ospalého hokeje a začínalo se jim to dařit. Pomáhaly k tomu také přesilové hry, rozhodčí v zápase pískal poměrně přísně. Jednu z přesilovek se domácím podařilo v polovině utkání využít, za obranu si sjel bleskovou rychlostí Jakub Flek, naznačil, položil si Januse a odjížděl se radovat za svými spoluhráči. Šance střídala šanci, hra měla rychlý spád, energetici i mohli vyrovnat, k tomu ale nedošlo. Pět minut před koncem druhé periody přišlo zbytečné vyloučení a velmi aktivní Jakub Petružálek konečně mohl zvednout ruce nad hlavu, milimetrovou přihrávku Ščotky jen lehce usměrnil za záda brankáře. Hosté si ale nedali pozor v obraně, nechali se znovu vyloučit a inkasovali popáté. Novotný dokázal dva puky vyrazit, třetí z hole Viktora Hübla ale už do branky proklouzl.

S těžkým cílem stáhnout tříbrankové manko nastoupili energetici do třetí části, začínali navíc v přesilové hře. Tu ale nevyužili a sami šli rázem do čtyř. Zbraň energetiků se tentokrát obrátila proti nim a domácí zásluhou Juraje Mikúše využili již třetí přesilovou hru. Energetici se sice snažili, Verva ale měl hru jasně pod kontrolou. Jakýkoliv pokus o útok byl pro Karlovarské ohromně těžký, na druhé straně se hrálo zcela lehce a bez nervů. Litvínov každou akci rozjel s čistou a sebevědomím, například jako Ondřej Jurčík, který si taktéž v přesilové hře udělal z karlovarských obránců tréninkové kužely a přidal sedmou branku. Karlovy Vary si tak připsaly nejvyšší porážku dosavadní sezony.