Nezdařilá první třetina připravila dorost o body

SDO: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Po prohře s Pardubicemi 1:0 se energetikům ani dnes nepodařilo vylepšit svou střeleckou reputaci. Skóre zápasu staršího dorostu na ledě Hradce Králové otevřel v šesté minutě za energetiky střelou do prázdné Adam Křemen. Netrvalo dlouho a Hradečtí přebrali vedení. Svěřenci Václava Eismanna se po zbytek utkání již prosadit nedokázali. Domácí ještě v první dvacetiminutovce navýšili na 3:1, a za tohoto stavu také základní hrací doba skončila.
Extraliga staršího dorostu, II. 8, so 16.12.2017
Mountfield HK
3:1
3:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Sklenář (Šedivý), 9. Pinkas (Poppel, Hrabčák), 13. Jušta (Sklenář, Šedivý) – 6. Křemen (Zavřel). Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Gregar. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Mountfield HK: Dvořák – Kukla "C", Voňka, Junek, Janoušek, Pěnčík, Kynčl, Kuboš – Dominik Šedivý, Sklenář, Jakubec, M. Síla, Pinkas, Hrabčák, Šánek, Jušta, Poppel
Karlovy Vary: Horák (12. Bednář) – Zavřel, Kořán, Tureček, Houdek, Záruba, Novák – Holub "C", Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Rozhon, Karbulka, Jiskra, Feč

Utkání se od úvodního hvizdu hrálo ve vysokém tempu, což se na skóre projevilo již v šesté minutě. Domácímu gólmanovi nevyšla rozehrávka za bránou, puku se ujal Adam Křemen, který neměl problém se zakončením do prázdné klece – 0:1. Duel nabyl na atraktivitě o to více, když se mládežníci Mountfieldu dostali dvěma rychlými brankami do vedení. Nejprve vyrovnával na 1:1 po pěkné souhře Dominik Sklenář, o minutu a 26 sekund později otočil vývoj Tadeáš Pinkas - 2:1.

Po rychlých obdržených gólech sáhli trenéři Energie ke změně v brankovišti, když Horáka vystřídal mezi třemi tyčeni Jan Bednář. Jen malou chvíli poté se v gólové šanci ocitl Sklenář, Bednář však tváří v tvář hradeckému útočníkovi vytáhl jistý zákrok. Z další příležitosti už se ale Mountfield mohl radovat. Výše jmenovaný Sklenář parádně našel Jana Juštu, který neměl problém zvýšit na 3:1. Ke konci třetiny ještě prověřil Dvořáka Maydl, ani on ale proti strážci hradecké klece neuspěl.

I druhá třetina pokračovala ve vysokém tempu, kterému nechyběly důrazné souboje a nespočet gólových šancí. Žádná však ne a ne najít skulinku ve výstroji hradeckého, či karlovarského muže v masce. Výbornou příležitost si vypracovali například Hrabčák s Poppelem, kdy druhý jmenovaný mohl zakončovat do odkryté brány. V rozhodující chvíli však byl zahákován a Hradečtí hráli v početní výhodě.

Hradečtí na ledě dominovali a i přes viditelnou snahu hostujících hráčů to byli právě oni, kdo diktoval tempo hry. Další ze šancí, která stojí zmínku, byla střela z hole Petra Kuboše. Bednář v karlovarské kleci ale uzavřel všechna volná místa a změnu skóre nepřipustil. Po druhé dvacetiminutovce tak šli hráči do kabin za stavu 3:1.

V závěrečné části už se hrálo o poznání klidněji, hra byla navíc rozkouskovaná, když byla několikrát přerušována kvůli zakázaným uvolněním. Hrálo se z jedné strany na druhou, gólmani však příliš práce mezi třemi tyčemi neměli.

Světlou výjimkou ve hře Západočechů byla vyložená šance Petra Kořána, proti jehož střele se však v poslední chvíli vynořila lapačka Daniela Dvořáka, který kotouč dokázal zastavit. Hosté ještě v závěru zkusili hru bez gólmana v naději navýšení skóre. Blízko tomu byl střelec úvodní branky duelu Křemen, jeho střela ale orazítkovala jen břevno hradecké svatyně. Hradečtí tak uhájili své vítězství a porazili Vary 3:1.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Vyhráli jsme za tři body, takže jsme s výsledkem určitě spokojení. Věděli jsme, že Plzeň i Vary mají výborné týmy, byly nejlepší ve skupině. Rozhodně jsme tedy očekávali těžkého soupeře. Vary inkasují málo gólů, čekali jsme tvrdou obranu. Jsme rádi, že se kluci oklepali z té včerejší drtivé porážky a dnes se výborným výkonem vrátili do zápasu.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):
V první řadě chceme domácím pogratulovat za zasloužené vítězství. Vstřelili tři branky, a to v našem současném rozpoložení stačí. Hrozně se střelecky trápíme, což se potvrdilo i v dnešním utkání, a proto domácí berou zaslouženě tři body.