O osudu prvního čtvrtfinále rozhodl Gorčík

St. Dorost: HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
V pondělním západočeském derby v rámci prvního čtvrtfinále play-off extraligy staršího dorostu se po tuhém boji nakonec z prvního vítězství radovali domácí hokejisté. Výhru zařídil obrat energetiků z poloviny druhé periody. Vítěznou branku zaznamenal Sebastian Gorčík (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, ČF1, po 18.3.2013
Plzeň
3:2
1:1, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 9. Hroch (Veverka), 32. Molnár, 34. Gorčík (Rubeš, Šafář) – 10. Michel (Indrák, Kristl), 26. Indrák (Lobo). Rozhodčí: Škrobák – Ondráček, Chochola. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 179. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2. 3:2.
Karlovy Vary: Frček – Vaněk, Binias, Bláha, Priškin, Michálek, Rulík, Kodl, Veverka (C) – Vrána, Šafář, Kohout, Molnár, Dimitrov, Rubeš, Hroch, Gorčík, Petrov, Jirušek, Janata, Pfister
Plzeň: Pacl – Polívka, Andrlík, Hůlka, Lobo, Walter, Prokop, Holý, Jakubec – Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Indrák, Čadek, Sladký, Přikryl (C)

Zpočátku první třetiny západočeského derby mezi Energií a hostujícím týmem Plzně byla větší aktivita na straně domácích. První branku v prvním zápase čtvrtfinále si připsal Daniel Hroch, který dorazil Veverkovo nahození od modré. Domácí si ale jednobrankového vedení moc neužili, již po 36 sekundách hry vyrovnal David Michel. Pak na chvíli převzali iniciativu hosté, ale více branek již v úvodní periodě nepadlo. Do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

I úvod druhé části patřil energetikům, po skončení přesilové hry se na chvíli usadili v útočném pásmu, gólové ovoce to však nepřineslo. Naopak, v šesté minutě překonal vleže Frčka Miroslav Indrák, který tak poprvé v utkání poslal Plzeň do vedení. Při vyloučení karlovarského obránce Rulíka padl gól, ale byla to trefa v oslabení. Vstřelil ho Alexandr Molnár, po hrubé chybě hostujícího obránce. Ve 34. minutě se svým důrazem prosadil Sebastian Gorčík, který tímto gólem otočil vývoj skóre. Plzeň měla k dispozici další početní výhody, leč ani jednu nevyužila. Konec druhé třetiny znamenal vedení domácích v poměru 3:2.

Ve třetí části se hrálo na doraz, utkání mělo vynikající tempo. Ke konci utkání rozhodčí vyloučil Jana Holého na 2+2 minuty, a krátce po něm Veverku klasickým menším trestem za hákování. Minutu před koncem utkání si vzal kouč hostí Radek Kampf oddechový čas, a nakonec došlo i k odvolání brankáře. Domácí ale udrželi těsné vedení a ujali se v sérii vedení 1:0.